FC Voluntari – FC U Craiova 1948 2-1 | Adrian Mutu, cu zâmbetul pe buze: „Câteodată nu înţeleg fotbalul!” Ce mesaj le-a transmis „Briliantul” elevilor săi

De Dragoș Vasile
Publicat: 31.07.2021, 21:34

Adrian Mutu, apărat înainte de FC U Craiova 1948 - FCSB

Hepta

Adrian Mutu, cu zâmbetul pe buze după FC Voluntari – FC U Craiova 1948 2-1

FC U Craiova 1948 a înregistrat al doilea eşec în trei etape, însă Adrian Mutu nu este dezamăgit de elevii săi. „Briliantul” a anunţat că echipa sa mai are nevoie de timp pentru a avea prestaţii solide.

„Normal că puţină frustrare există. Câteodată nu înţeleg fotbalul. În seara asta am fost echipa care a controlat jocul şi a pierdut. Sunt mulţumit de băieţi şi de jocul solid. Am primit un gol la un minut după ce s-a reluat meciul. Poate puteam să fim mai atenţi la golul 2.

Echipa se exprimă aproape cum îmi doresc eu. Suntem pe drumul bun. Ne aflăm într-un punct bun. Sunt jucători care arată că ştiu fotbal. Rezultatul contează, dar şi modul în care joci. Bauza are entorsă. Raicea a intrat şi şi-a făcut treaba bine”, a spus Adrian Mutu la Digi Sport.

FC Voluntari – FC U Craiova 1948 2-1 | Adrian Mutu, bătut de fosta echipă! Marcelo Lopes a reuşit un gol de generic

FC Voluntari a câştigat primul meci din noul sezon de Liga 1. Ilfovenii au învins FC U Craiova 1948 la limită, scor 2-1.

După o primă repriză lipsită de goluri, Lopes a înscris cu o execuţie superbă, în minutul 47. Portughezul a reluat din prima, o centrare din corner. Mingea s-a transformat într-un lob impecabil.

Armaş a dus scorul la 2-0, în minutul 78, după ce oaspeţii au gafat în defensivă, iar Claudiu Bălan a redus din diferenţă în minutul 87, iar FC U Craiova 1948 a ajuns la trei meciuri consecutive în care marchează.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

9:35 Antrenamentele Marelui Premiu de la Imola vor fi LIVE în AntenaPLAY (14:30). Cursa e live pe Antena 1, duminică, de la ora 16:00 9:34 Lewis Hamilton ştie pe cine ar trebui să aducă Mercedes în locul său: „Dacă era treaba mea, pe el îl alegeam” 9:27 Napoli insistă pentru Radu Drăguşin, iar şefii lui Tottenham au luat decizia finală. Ce se întâmplă cu fundaşul român 8:56 „Nicio scuză să nu îl convoci” Florin Prunea, avertisment pentru Edi Iordănescu, înainte de EURO 2024: „S-a mai mărit şi lista” 8:42 Înfrângerea cu Răzvan Lucescu i-a fost „fatală” lui Fatih Terim! „Împăratul”, demis de şefii lui Panathinaikos 8:24 „Ajunge FCSB în Champions League?” Helmut Duckadam, categoric despre şansele echipei lui Gigi Becali 8:15 „Nu înțeleg de ce au fost la Ateneu” Mihai Rotaru, avertisment dur pentru Gigi Becali: „FCSB a devenit dușmanul de casă!” 16
23:33
VIDEOLeeds – Norwich 4-0 a fost în AntenaPLAY! „Păunii”, în finala play-off-ului de promovare în Premier League de pe Wembley
16
23:29
VIDEOKazahstan – Suedia 1-3 și Canada – Norvegia 4-1 au fost LIVE în AntenaPLAY. A fost o seară spectaculoasă la CM de hochei
16
23:19
„Îţi vine să faci glume!” Darius Olaru, explicaţii pentru ironiile devastatoare adresate rapidiştilor: „Căpriorii, căpriorii!”

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta