Închide meniul

FCSB a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii. “Terminatorul s-a întors!”. Edi Iordănescu are motive să fie încântat!

Iulian Focșăneanu Publicat: 6 octombrie 2021, 20:43

Comentarii
FCSB a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii. Terminatorul s-a întors!. Edi Iordănescu are motive să fie încântat!

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Florin Tănase s-a accidentat în derby-ul cu CFR Cluj, pierdut fără drept de apel de roș-albaștri, scor 1-4. Este gata să îşi recupereze banderola de la Andrei Miron şi să o ajute pe FCSB să reducă diferenţa faţă de liderul Ligii 1. Vicecampionii au cu 9 puncte mai puţin decât echipa lui Dan Petrescu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Tănase a revenit la antrenamentele lui FCSB

Terminatorul s-a întors!“, a fost anunţul de ultimă oră făcut de roş-albaştri pe contul de Facebook.

Golgheterul Ligii 1 din sezonul trecut, Florin Tănase, a revenit la antrenamentele echipei noastre, după accidentarea suferită la sfârșitul lunii august.

Căpitanul nostru se pregătește intens alături de colegi pentru revenirea în tricoul FCSB în etapa viitoare, la Buzău, împotriva celor de la CS Mioveni și să înscrie din nou goluri decisive, precum cele din imaginile următoare“, a transmis FCSB pe reţelele sociale.

Avem nevoie mare de Tănase, care este golgheterul României. Este și va fi căpitanul nostru, este un jucător pe care îl aștept cu mult entuziasm înapoi. L-am simțit disperat să revină. Își făcea calcule zi, de zi, când revine”, a spus Edi Iordănescu, acum câteva săptămâni, la AS.ro LIVE.

Reclamă
Reclamă

Jucătorii de la FCSB convocați la echipele naționale

În această perioadă, Edi Iordănescu nu se va putea baza pe nu mai puțin de șapte jucători. Cu toții chemați la echipele naționale. Andrei Vald, Claudiu Keşeru și Andrei Cordea au fost convocați de Mirel Rădoi la prima reprezentativă.

Ștefan Târnovanu și Ianis Stoica au fost chemați de Bratu la U21, în timp ce Ovidiu Perianu a fost selecționat de Lobonț pentru reprezentativa U20. Radunovic a fost și el chemat la prima reprezentativă a celor din Muntenegru.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:08
Arsenal și Chelsea, victorii în Premier League. Manchester City, remiză după ce a condus de două ori
23:55 4 mart.
Ștefan Baiaram și-a anunțat plecarea de la Universitatea Craiova: „Mi-a promis conducerea”
23:52 4 mart.
“Este meritul lui Rădoi la Craiova?” Întrebarea care l-a iritat pe Filipe Coelho după ce a fost şi eliminat: “Nedrept”
23:47 4 mart.
Daniel Pancu a explicat gestul pe care i l-a făcut lui Coelho în timpul meciului Craiova – CFR Cluj 3-1!
23:37 4 mart.
Sorana Cîrstea s-a calificat în turul doi la Indian Wells. Succes în trei seturi pentru româncă
23:27 4 mart.
Andrei Cordea, după eliminarea din Cupă: “Obiectivul nostru este acum câştigarea campionatului!”
1 UPDATEKader Keita a primit control judiciar, femeia lovită ar fi intrat în comă! 2 “Îl dau imediat!” Gigi Becali şi-a dat acceptul pentru transfer. Ce club uriaş îl vrea pe jucătorul FCSB-ului 3 Gestul uriaş făcut de Cosmin Olăroiu pentru 10 elevi români blocaţi în Dubai, la 5.000 km de casă 4 Gigi Becali a anunţat despărţirea de un jucător de la FCSB: “M-a costat 400.000, nu a jucat nimic, nimic” 5 “Asta să-l întrebaţi pe Chivu!” Cesc Fabregas n-a stat pe gânduri după Como – Inter. “Mentalităţi diferite” 6 Era Kader Keita băut şi drogat în momentul accidentului? Au venit rezultatele
Citește și