FCSB – Academica Clinceni 0-1 | Denis Haruţ, înlocuit la pauză de Gigi Becali! Iftime: "Toni Petrea nu are puterea asta"

De Antena Sport
Publicat: 8.02.2021, 12:17
Actualizat: 12.05.2021, 8:16

FCSB - Academica Clinceni 0-1 | Denis Haruţ şi-a primit botezul la FCSB. A fost schimbat la pauza meciului de pe Arena Naţională, cu Academica Clinceni.

Gigi Becali, în cadrul unei conferinţe de presă

Sport Pictures via Hepta

După cum ne-a obişnuit, Gigi Becali este cel care se mai implică în modificările făcute de Toni Petrea. Aceasta este şi părerea lui Valeriu Iftime, fostul patron al fundaşului.

Valeriu Iftime: Schimbările nu vin de la Toni Petrea

"Partea bună e că a jucat 45 de minute, partea mai puțin bună e că a fost schimbat la pauză. El își va câștiga locul acolo, eu așa cred. Haruț va deveni titular la FCSB, știe fotbal, are toate calitățile.

Nu comentez schimbările de la pauză, dar vă dați seamă că nu vin de la Toni Petrea, n-are el putere așa mare acolo. Știți că acolo mai sunt niște intervenții. Aseară a făcut trei schimbări”, a spus Valeriu Iftime, la Pro X.

Denis Haruţ, înlocuit la pauza meciului FCSB – Academica Clinceni 0-1

Internaţional de tineret, Denis Haruţ a fost preferat unui fotbalist din naţionala mare, Iulian Cristea. Toni Petrea a explicat înaintea partidei că Haruţ a mai jucat la Botoşani alături de Miron şi de aceea a ales acest cuplu de fundaşi centrali. La pauză, a gândit diferit. Denis Haruţ a fost scos de pe teren, iar Cristea şi-a reluat locul în centrul apărării.

Petrea a făcut trei înlocuiri înaintea de startul reprizei secunde, când scorul era 0-0. În afară de Haruţ, au mai ieşit Coman şi Simion, care au fost înlocuiţi cu Vukusic şi Perianu.

Diana Belbiţă, la AS.ro LIVE

Adrian Mititelu Jr.
Fotbal intern • 20:52
Reacţia lui Adrian Mititelu Jr., după ce Gigi Becali a anunţat transferul lui Zdenek Ondrasek la FC U Craiova 1984: „Eu asta ştiu!” Ce transferuri a mai anunţat patronul oltenilor
Nicolae Dică
Fotbal intern • 15:50
Nicolae Dică îl „înţeapă” pe Gigi Becali: „Când eram antrenor la FCSB mă băteam la campionat, mergeam în primăvara europeană, aveam cel mai bun atac din campionat!”
Gigi Becali aşteaptă ofertele pentru Andrei Vlad
Fotbal intern • 15:25
Gigi Becali aşteaptă ofertele pentru Andrei Vlad: „Mi-a zis că are o ofertă de afară și o să mi-o aducă pe masă”. Ce se întâmplă cu Messi al portarilor dacă rămâne la FCSB
Un bărbat a descoperit un tunel secret în podeaua sufrageriei. Peste ce „comoară” a dat Colin Steer
MERCATO 2021 | Cele mai tari mutări sunt AICI. Ramos şi Donnarumma au semnat cu PSG. Manchester United l-a luat pe Raphael Varane. Viitor incert pentru Ronaldo
1
22:59 Seară nebună în preliminariile Champions League! Ianis Hagi și Rangers au mâncat bătaie în Suedia. Florin Niță a fost titular în Sparta Praga – AS Monaco 0-2. Toate rezultatele sunt AICI 22:45 CFR Cluj – Young Boys 1-1. Nebunie în Gruia! Campioana României a ratat dramatic victoria în prelungirile partidei. Coşmarul elveţian a „lovit” din nou 22:31 Antrenorul lui Reading, mesaj direct pentru George Puşcaş după ce s-a vorbit despre plecarea atacantului român 21:55 CFR Cluj – Young Boys | Cristi Manea, eroul lui Șumudică din prima repriză! Fundașul campioanei a marcat și a salvat un gol ca și făcut la poarta lui Arlauskis 21:36 CFR Cluj – Young Boys | Dezastru pentru Denis Alibec şi Marius Şumudică! Atacantul a rezistat doar 20 de minute pe teren 21:33 VideoROMÂNII DE AUR! Marele regret al lui Gabi Szabo. Putea deveni campioană olimpică la doar 16 ani: „Mai avea puțin să mi se trimită medalia acasă” 20:52 Reacţia lui Adrian Mititelu Jr., după ce Gigi Becali a anunţat transferul lui Zdenek Ondrasek la FC U Craiova 1984: „Eu asta ştiu!” Ce transferuri a mai anunţat patronul oltenilor 20:51 Joe Hart a semnat cu Celtic! Fostul portar de la Manchester City se va lupta la titlu cu Ianis Hagi 19:40 VIDEOImagini de senzație cu Gică Hagi la antrenamentul Farului! Regele și-a pus mănușile și a intrat în poartă. „A fost imperial!” 19:35 Jocurile Olimpice 2020 | INCREDIBIL! Bianca Ghelber n-a avut antrenor la Tokyo! A ”consiliat-o” kinetoterapeutul!!!!!!