FCSB – CFR Cluj 3-3 | „Dacă noi câștigam în această seară, luam o opțiune mare pentru titlu!” Deac, în depresie după thriller-ul de pe Arena Națională: „Acum avem meciuri grele”

De Antena Sport
Publicat: 23.01.2022, 22:14

Ciprian Deac este jucătorul lui CFR Cluj

Ciprian Deac, în prim-plan în debutul meciului FC Voluntari - CFR Cluj

Mediafax Foto / Paul Ursachi

CFR Cluj a fost la un pas să se desprindă la 13 puncte în clasament. Iulian Cristea a marcat în prelungirile partidei golul egalizator pentru FCSB. Octavian Popescu, cu o execuție fabuloasă, Valentin Gheorghe și Iulian Cristea au marcat pentru echipa lui Toni Petrea, în timp ce Debeljuh, cu o dublă, și Chipciu au înscris golurile campioanei în derby.

FCSB – CFR Cluj 3-3. Ciprian Deac, dezamăgit după egalyul din derby

Cred că a fost un meci frumos. Din păcate, am pierdut cele două puncte la ultima fază a meciului. Nu știu dacă am meritat victoria. În prima repriyă am fost mai buni, a doua repriză au venit peste noi. Fiind primul meci din an, e clar că ambele echipe nu au ritm de joc.

Mă așteptam să nu fim nici noi și nici ei la nivelul bun. Am scăpat victoria printre degete. Dacă noi câștigam în această seară, luam o opțiune mare. Acum diferența e mare, dar după înjumătățire vor rămâne 5. Am avut meciuri accesibile cu echipe care nu erau în partea din față a clasamentului. Acum avem meciuri grele„, a spus Ciprian Deac la finalul partidei.

FCSB – CFR Cluj 3-3 | Derby senzațional pe Arena Națională

FCSB – CFR Cluj 3-3. A fost un derby absolut nebun pe Arena Națională! Echipa lui Toni Petrea a egalat în minutul 90+4 și încă mai păstrează șanse teoretice în lupta la titlu. FCSB a trăit periculos începutul partidei cu CFR Cluj. Debeljuh l-a pus la grea încercare pe Andrei Vlad, cu o lovitură de cap plasată aproape lângă bară, dintre doi fundași roș-albaștri. FCSB a replicat cu Octavian Popescu, care a reușit un gol de povestit nepoților.

CFR Cluj a întors rezultatul în doar 4 minute, prin dubla lui Debeljuh. FCSB e egalat prin Valentin Gheorghe, dar CFR Cluj a dat din nou lovitura prin Alexandru Chipciu. Iulian Cristea a egalat în finalul meciului.

Cine se califică în finala Ligii Campionilor?

19:51 Poli Iași cere suspendarea lui Homawoo pentru accidentarea cumplită provocată lui Luca Mihai! Anunţul Comisiei de Disciplină 19:29 Şerveţelul pe care Lionel Messi a semnat cu Barcelona, scos la licitaţie! Preţul de pornire este uriaş 19:25 România – Cehia 31-30! „Tricolorii” au avut un avans de 7 goluri în turul play-off-ului pentru CM de handbal masculin 18:59 FotoMarian Drăgulescu se însoară a treia oară! Cât de frumoasă este femeia care l-a convins să ajungă iar în faţa altarului 18:28 Rapid, sancţionată de Comisia de Disciplină înaintea meciului cu FCSB! Anunţul făcut de clubul din Giuleşti 18:02 EXCLUSIVVictor Piţurcă şi-a dezvăluit marele vis, la împlinirea a 68 de ani! 17:42 „Eu sunt pisică, nu cârtiţă” Bogdan Lobonţ a venit cu replica, după derapajul lui Robert Niţă: „Vă spun un principiu fundamental” 17:41 FotoMilionarul de 28 de ani care a lăsat Statele Unite pentru România e asaltat de femei: „Unele nu ştiu limita” 17:27 VideoCamelia Bălţoi îţi prezintă AntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 8 mai 17:03 FotoCamila Giorgi s-a retras din tenis! Modul uluitor prin care italianca a ales să îşi încheie cariera Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției