FCSB – Mioveni 3-0 | Ion Crăciunescu a dat verdictul în privinţa lui Marcel Bârsan. Arbitrul a făcut meciul praf. Greşeli pe bandă rulantă într-o singură direcţie

Gabriel Zamfirescu Publicat: 16 octombrie 2021, 23:30

Comentarii
Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

FCSB – Mioveni a fost 3-0, dar meciul de la Buzău a avut mai multe faze litigioase. Chiar dacă au controlat meciul de la un capăt la altul, roş-albaştrii au beneficiat de ajutorul lui Marcel Bârsan. Mai întâi, primul cartonaş galben acordat lui Buziuc a fost acordat prea uşor. Apoi, în repriza a doua nu a fost penalty la duelul Scarlatache – Keşeru şi a fost ofsaid la al doilea gol, la acelaşi Keşeru.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ion Crăciunescu a dat verdictul în privinţa lui Marcel Bârsan

Fostul arbitru internaţional, Ion Crăciunescu, a dat verdictul. Crăciunescu a demontat toate deciziile lui Marcel Bârsan. A spus clar că arbitrul a greşit flagrant în favoarea roş-albaştrilor. „Primul cartonaş galben acordat lui Buziuc este eronat acordat. Dacă eşti la nivelul mingii şi îl împiedici pe adversar e penalty. Nu este însă 11 metri. Nu poţi să dai penalty niciodată aici. E imposibil.

Mi se pare că Keşeru are corpul mai apropiat de linia porţii adverse. Nu se ia în calcul mâna apărătorului. Este însă p fază grea, de VAR”, a spus Ion Crăciunescu, la finalul meciului, conform digisport.ro.

Argeşenii au contestat dur arbitrajul de la FCSB – Mioveni

Şi argeşenii au pus la zid arbitrajul la finalul partidei pierdute cu FCSB„Suntem prea mici ca să vorbim. Nu vreau să dăm vina pe arbitraj, dar nu se poate aşa. Totul s-a rupt de la eliminarea lui Buziuc, dar nu dăm vina pe el. Nu a fost penalty, a fost ofsaid la al doilea gol. Suntem speriaţi de COVID, mai ales după ce am auzit că sunt la ei foarte mulţi infectaţi. Eu sunt vaccinat. Majoritatea jucătorilor noştri sunt vaccinaţi”, a tunat portarul Iustin Popescu.

Şi fundaşul Adrian Scarlatache era nervos la finalul meciului. „Am simţit din timpul meciului că nu a fost penalty. S-a văzut pe reluări. El s-a aruncat peste picioarele mele. A fost şi ofisaid la golul 2. Noi suntem echipă mică. La primul galven de la eliminarea lui Buziuc, foarte uşor acordat. Suntem supăraţi. Majoritatea suntem vaccinaţi, nu ne-am gândit că putem lua COVID. Suntem foarte supăraţi pentru acest rezultat”, a spus fundaşul.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:41

Decizia luată de Al-Hamlawi înainte de Levski Sofia. Cu ofertă pe masă, atacantul surprinde fanii Craiovei

15:26

Radu Niţu, performanță la Campionatele Mondiale de scrimă de la Hong Kong

15:14

Gigi Becali nu se deziminte: „Sunt om rău, ce să fac?”. Mesaj pentru echipele românești din cupele europene

15:01

Câte bilete s-au vândut pentru returul Universitatea Craiova – Levski Sofia

14:39

Kylian Mbappe, scrisoare către poporul francez după Cupa Mondială: „Nu ne-ați abandonat niciodată”

14:03

FC Botoșani – Rapid (LIVE TEXT, 21:30). Giuleștenii vor să egaleze liderul FCSB. Echipele probabile

1 Halucinant: ce a spus Gigi Becali după ce Dennis Politic a fost decisiv în Csikszereda – FCSB 0-2 2 Andrei Cordea a depus memoriu la FRF. „Asta este între mine și club” 3 Universitatea Craiova pregătește două transferuri: „I-am ales din 1.500 de jucători” 4 Decizia luată de Antonio Folha după ce jucătorii au depus memorii și CFR Cluj e în colaps financiar 5 Primul jucător care e OUT de la Universitatea Craiova, după umilința cu Dinamo. Decizia luată de conducerea oltenilor 6 Doliu în fotbal. Un fost internaţional a murit la 38 de ani, într-un accident rutier!
Citește și