FCSB – Rapid | Florin Tănase, dezvăluiri despre transferul mult visat: „Sunt discuţii”. Când s-ar putea realiza mutarea

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 16.12.2021, 0:06

Gigi Becali, fericit că Florin Tănase nu a plecat de la FCSB!

Florin Tănase, blocat la FCSB

Profimedia

Căpitanul vicecampioanei, Florin Tănase, a fost omul decisiv pentru roş-albaştri în derby-ul FCSB – Rapid. A marcat o dublă şi a adus cele trei puncte pentru echipa lui Toni Petrea. La finalul partidei, Florin Tănase, a făcut dezvăluiri despre eventualul său transfer în străinătate.

Reclamă

Florin Tănase, dezvăluiri despre transferul mult visat

Chiar dacă recunoaşte că sunt discuţii în vederea transferului său, Florin Tănase spune că nu mai crede nimic până nu se perfectează mutarea. Mai mult, Tănase crede că, în acest moment, sunt şanse mai mari să se bată cu FCSB la titlul de campioană decât să plece în străinătate. „Nu ştiu, mai e un meci. Deocamdatîă sunt aici. Şanse mai mari sunt de play-off. Nu mi-am făcut bagajele. Sunt discuţii, dar dacă se vor finaliza veţi fi anunţaţi. Am mai simţit că a fost momentul să plec şi a trecut”, a spus Florin Tănase la finalul partidei, conform digisport.ro.

Căpitanul FCSB, dorit de arabi

În ultimele zile, tot mai multe voci din cadrul clubului roş-albastru au dezvăluit că Florin Tănase este la un pas de a pleca de la echipa vicecampioană. Căpitanul are o clauză de reziliere de 3 milioane de euro, iar Gigi Becali ar urma să încaseze aceşti bani de la echipa Al-Nasr Dubai. Arabii ar fi dispuşi să achize clauza, iar transferul ar urma să se parafeze săptămâna viitoare, după ultimul meci al celor de la FCSB din 2021, cu Sepsi. Sezonul trecut2020/2021 a fost unul de referință pentru Tănase. A fost cel mai bun marcator al Ligii 1, cu 25 de reușite, și o mutare în străinătate a devenit o prioritate pentru jucătorul roş-albaştrilor.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
20:29

Ianis Stoica pleacă de la Hermannstadt! Anunțul conducerii: „Avem ofertă din străinătate”

20:05

Petrolul – Gloria Buzău 4-0! Dezastru pentru echipa lui Ilie Stan! Pas greșit în lupta pentru salvare

20:05

Anunţul venit de la WTA despre Jaqueline Cristian! E cea mai bine clasată jucătoare din România

19:58

Moment incredibil în Spania! Un jucător de la Villarreal a spart monitorul VAR după meciul cu Real Sociedad

19:28

S-a decis soarta lui Dan Petrescu! Anunţ clar al conducerii clubului: „A avut nevoie de timp”

19:22

Dinamo – Universitatea Craiova LIVE TEXT (21:00). Oltenii atacă locul 2 din play-off. Echipele de start

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s 5 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 6 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paştes