FCSB – Shirak 3-0. Trei pe meci! Roş-albaştrii au trecut fără probleme în turul doi din Europa League

Silviu Corneanu Publicat: 27 august 2020, 20:09 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:38

Mediafax Foto / George Fluster via Hepta

Fază din meciul FCSB - Astra

FCSB a început joi cursa pentru grupele Europa League. Echipa lui Gigi Becali s-a impus fără probleme şi a avansat în turul doi preliminar.

Roş-albaştrii au deschis scorul în minutul 34 prin Olaru. Tănase a majorat diferenţa în minutul 65, după un penalty obţinut de Coman.

Scorul final a fost stabilit în minutul 83, de către preferatul lui Becali, Buziuc.

FCSB – Shirak 3-0

Min. 93: Final de meci pe Arena Naţională.

Min. 83: Goool FSB! Buziuc marchează şi el din pasa lui Panţîru.

Min. 72: Man şutează periculos după o incursiune a lui Coman, dar mingea trece peste bară

Min. 65: Goool FCSB! Florin Tănase transformă cu siguranţă lovitura de la 11 metri.

Min. 63: Penalty pentru FCSB! Coman primeşte lovitură de la 11 metri după un contact cu un adversar.

Min. 46: A început repriza a doua. Buş a fost din nou schimbat la pauză.

Min. 45+1: Pauză.

Min. 34: Goool FCSB! Olaru deschide scorul din pasa lui Dennis Man.

Min. 14: Ocazie uriaşă ratată şi de oaspeţi. Kone scapă singur cu Vlad, iar Miron scoate un gol ca şi făcut.

Min. 13: Ocazie mare pentru FCSB! Olaru trimite pe lângă poartă din poziţie de unul la unu cu adversarul.

Min. 1: A început meciul.

FCSB – Shirak | Echipele de start

FCSB (4-3-3): Vlad – Creţu, Miron, Cristea, Panţîru – Olaru, Popescu, Tănase – Man, Buş, Coman

Rezerve: Ducan – Moruțan, Ad. Petre, Vînă, Buziuc, Ion, Horșia

Shirak (4-4-1-1): Ermakov – Margaryan, Mkoyan, Prljevic, Daboyan – Aslanyan, Manoyan, Muradyan, Malakyan – Nenadovic – Kone

Rezerve: Kasparov – Mikaelyan, Muradyan, Udo, Gevorkian, Arzoyan, Avo

FCSB – Shirak | Neubert: "Merg la FCSB să joc în Europa în sezonul următor"

"Nu mă duc la FCSB să ies pe locul 2 sau 3. Mă duc la FCSB ca să câştig titlul. Nu mă duc la FCSB că să văd dacă mă calific în Europa.

Merg la FCSB ca să joc în Europa în sezonul viitor. Asta vreau să fac şi o să lucrez cât de mult pot", a spus Neubert pentru AntenaSport, în momentul în care a semnat cu FCSB.

Partida va fi condusă la centru de Admir Sehovic. Acesta va fi ajutat la cele două linii de Amer Macic şi Goran Dujak.

0:06 Mihai Stoica nu s-a putut abţine şi i-a dat replica lui Tudorel Stoica: „Oameni pe care i-ai idolatrizat te desconsideră total!” 30
23:55
VIDEOCoventry – Ipswich 1-2, în AntenaPLAY. Oaspeţii au urcat pe loc de promovare directă în Premier League! Cum arată clasamentul
30
23:50
Mutarea de geniu făcută de Thomas Tuchel în Bayern – Real Madrid! Bavarezii au întors scorul după numai 12 minute
30
23:37
Bayern Munchen – Real Madrid 2-2. „Dublă” Vinicius şi răsturnări de scor! Meci de senzaţie pe Allianz Arena!
30
23:20
Basarab Panduru a făcut o criză de râs când a văzut clipul de prezentare cu Dan Petrescu: „Nu aş fi făcut niciodată aşa ceva”
30
23:00
„Foarte tare m-am simţit sabotat de Steaua!” Mircea Lucescu, dezvăluiri din culise despre marea lovitură primită în carieră
30
22:50
Vinicius Jr a deschis scorul în Bayern Munchen – Real Madrid după o fază splendidă! Assist de senzaţie al lui Toni Kroos!
30
22:23
Conducerea Rapidului a confirmat că vrea să îl aducă pe Mircea Lucescu în Giuleşti: „Ne dorim”! De ce depinde lovitura verii
30
22:11
Suspendare uriaşă primită de Hakim Abdallah, după ce l-a băgat în spital pe Romario Benzar! Lovitură primită de Dinamo
30
21:35
Handbaliştii de la Dinamo s-au calificat în Turneul Final Four al European League! Performanţă de senzaţie, după 20 de ani!