Închide meniul

Florin Răducioiu l-a criticat pe Deian Sorescu: “Mă aştepta mai mult de la el!” Ce a spus despre Flavius Stoican

Antena Sport Publicat: 14 ianuarie 2022, 19:12 / Actualizat: 5 aprilie 2023, 17:40

Comentarii
Florin Răducioiu l-a criticat pe Deian Sorescu: Mă aştepta mai mult de la el! Ce a spus despre Flavius Stoican

Florin Răducioiu/ Profimedia

Florin Răducioiu l-a criticat pe Deian Sorescu. Răducioiu a anunţat că va avea o discuţie cu jucătorul, unul dintre liderii din vestiar de la Dinamo. Răducioiu a spus că se aşteaptă mai mult de la “perla” echipei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Răducioiu a venit la Dinamo cu gândul să pună umărul la salvarea de la retrogradare. Iar pentru acest lucru, team-managerul echipei vrea ca lideriii echipei să dea totul pe teren. Unul dintre jucătorii luaţi la ochi de Răducioiu este chiar vedeta Deian Sorescu.

Florin Răducioiu l-a criticat pe Deian Sorescu

Mă aştept la mai mult de la Sorescu, pentru că e un jucător important, e un jucător care poate să facă diferenţa. O să am, din nou, o discuţie cu el”, a spus Florin Răducioiu, conform telekomsport.ro.

Florin Răducioiu a mai spus că are încredere şi în noul antrenor, Flavius Stoican.  Tehncianul a debutat cu o înfrângere într-un meci amical.

“Încearcă să îşi imprime propriul stil de joc, mentalitatea. Nu e uşor, avem puţin timp la dispoziţie“, a mai spus Florin Răducioiu.

Reclamă
Reclamă

Dinamo, înfrângere în primul amical al iernii

Dinamo a pierdut primul amical ierii, scor 0-2 cu CS Mioveni. La final, Flavius Stoican le-a transmis un mesaj clar elevilor săi, de la care aşteaptă mai multă concentrare. De asemenea, antrenorul a anunţat că Steliano Filip e disperat să plece de la echipă.

La final, Flavius Stoican a tras primele concluzii. „O înfrângere… până la urmă e un meci amical, dar mă deranjează când pierdem şi meciurile astea amicale. Cu toate că au circumstanţe, încărcăm picioarele… sunt antrenamente grele, le dau circumstanţe la momentul acesta. Dar fiecare dintre noi trebuie să ne şi evaluăm, că noi intrăm pe teren. De aia atunci când jucăm bine lumea ne aplaudă, când jucăm prost lumea ne înjură. Şi să fim şi bărbaţi! Sunt convins că o scoatem la capăt.

Acum nu ne lamentăm că este timpul scurt. Ce să facem, să nu ne mai pregătim? Indiferent câte transferuri vom face, în mare parte ne vom baza pe jucătorii tineri. Şi ei, la rândul lor, să demonstreze. Toată lumea spune că suntem copii… nu mai suntem copii, avem 20 de ani, 22 de ani. Alţii joacă în echipele naţionale, deci vreau mai multă încredere”, a declarat Flavius Stoican.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:20
Anunţul lui Daniel Pancu despre transferul lui Matei Ilie la FCSB. E pe lista lui Gigi Becali
21:12
VideoJurnal Antena Sport | Gaşca dansatorilor campioni
21:08
VideoJurnal Antena Sport | Surpriza lui Lucescu
21:05
LIVE TEXTDinamo – Metalul Buzău 1-0. Alex Pop, gol superb! Câte o bară pentru fiecare echipă
20:54
VideoJurnal Antena Sport | Operaţiunea “Cobra”
20:34
Cristi Chivu l-a sunat pe Radu Drăguşin. Ce i-ar spus fundaşului de la Tottenham: “Concentrează-te pe meci că te…”
1 UPDATEKader Keita a primit control judiciar, femeia lovită ar fi intrat în comă! 2 “Îl dau imediat!” Gigi Becali şi-a dat acceptul pentru transfer. Ce club uriaş îl vrea pe jucătorul FCSB-ului 3 Gestul uriaş făcut de Cosmin Olăroiu pentru 10 elevi români blocaţi în Dubai, la 5.000 km de casă 4 Gigi Becali a anunţat despărţirea de un jucător de la FCSB: “M-a costat 400.000, nu a jucat nimic, nimic” 5 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 6 Gigi Becali transferă “patru titulari”! A făcut primul “11” la FCSB, iar Târnovanu se întoarce în echipa de start!
Citește și