Închide meniul

Gică Hagi, asaltat de oferte! Trei cluburi au vrut să dea lovitura: "Răspunsul a fost pentru toate acelaşi"

Dragoș Vasile Publicat: 1 martie 2021, 14:13 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:15

Comentarii
Gică Hagi, asaltat de oferte! Trei cluburi au vrut să dea lovitura: "Răspunsul a fost pentru toate acelaşi"

Gică Hagi este dorit de trei cluburi din Europa

Cristian Bivolaru, directorul general al celor de la Viitorul, anunţă că Hagi este dorit de nu mai puţin de trei cluburi, printre care se numără ŢSKA Sofia şi două echipe, una din Turcia, iar alta din Rusia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cu toate acestea, ''Regele'' a refuzat fără să stea pe gânduri. Motivul? Acesta îşi doreşte să preia cârma unei echipe de la startul sezonului şi nu în timpul unei competiţii în desfăşurare. 

"Au fost discuții vara trecută, au apărut variante şi după începerea noului sezon. Unele erau interesante. Era vorba despre ŢSKA Sofia. A mai avut o ofertă din Rusia, una din Turcia, prima ligă. Răspunsul pentru toate a fost același «Gică Hagi evită să preia o echipă în desfășurarea campionatului». 

Dorește un proiect pe termen lung, care să-l motiveze, cu un club care să aibă posibilitățile sportive şi materiale de a fi competitiv la nivel european, nu doar pe plan intern. Nu ar fi dat curs ofertei din Turcia. Nu mai vrea să repete greșelile din trecut. Vrea să ştie exact pe ce merge, să răspundă pentru jucătorii pe care-i alege", a declarat Bivolaru la Look Sport.

Gică Hagi, dorit şi de Marseille

De ziua sa, pe 5 februarie, chiar de ziua lui, fostul mare internaţional a aflat că este pe lista scurtă a celor de la Olympique Marseille

Reclamă
Reclamă

"Gică e în vacanţă, e alături de noi, de echipă cu sfaturi când i se cer, însă e în vacanţă. Îi doresc din tot sufletul să plece în Franţa sau oriunde altundeva pentru că are capacitatea să antreneze la cel mai înalt nivel", spunea Gică Popescu, potrivit Telekomsport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:02
Lando Norris, prima reacție după succesul din Marele Premiu al Mexicului: „O cursă simplă, așa cum îmi doresc”
23:59 26 oct.
Gigi Becali a anunțat un nou transfer, după FCSB – UTA 4-0: „Vine din iarnă”
23:40 26 oct.
VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu al Mexicului. Britanicul, noul lider din clasamentul general al piloților
23:30 26 oct.
Adrian Mihalcea a răbufnit după umilința cu FCSB: “E ca un vis urât din care nu ne trezim. A fost un meci școală”
23:29 26 oct.
Florin Tănase, discurs devastator la adresa lui Giovanni Becali: „Mi-e milă de el, săracul. A decăzut”
23:13 26 oct.
Gestul lui Denis Alibec care arată ruptura lui de FCSB. Gigi Becali: “Îl bag acolo, măcar cu ei să dai gol”
1 Gigi Becali, dezvăluire incredibilă despre sfințirea Catedralei Neamului. Fără precedent 2 FotoGestul lui Mirel Rădoi pentru Ştefan Baiaram după ce l-a schimbat în meciul Metaloglobus – Universitatea Craiova 3 Jucătorii lăudați de Gigi Becali, după FCSB – UTA 4-0: „Fotbalul e foarte ușor” 4 FCSB – UTA 4-0. Campioana României se apropie la doar trei puncte de zona de play-off 5 Cum a fost surprins Gigi Becali la sfinţirea Catedralei Neamului, la prima oră! Ce a făcut chiar la intrare 6 „Alege drumul lui Neymar”. Lamine Yamal, făcut praf după Real Madrid – Barcelona 2-1. Nota umilitoare primită
Citește și