Închide meniul

Gigi Becali a găsit “ţapul ispăşitor” pentru ratarea titlului! Patronul FCSB a răbufnit: “Am pierdut campionatul pe greșelile lui! Nu ai voie!”

Dragoș Vasile Publicat: 5 iunie 2021, 17:36

Comentarii
Gigi Becali a găsit ţapul ispăşitor pentru ratarea titlului! Patronul FCSB a răbufnit: Am pierdut campionatul pe greșelile lui! Nu ai voie!

Gigi Becali este finanţatorul FCSB

Gigi Becali a găsit “ţapul ispăşitor” pentru ratarea titlului. Andrei Vlad (22 ani), goalkeeper-ul poreclit de patronul roş-albaştrilor “Messi al portarilor”, este fotbalistul din cauza căruia FCSB nu a cucerit campionatul, crede latifundiarul din Pipera.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a găsit “ţapul ispăşitor” pentru ratarea titlului: “Am pierdut campionatul din cauza lui!

Becali este de părere că greşelile lui Vlad au costat-o pe FCSB titlul în acest sezon. Tânărul portar a gafat în play-off atât în înfrângerea cu Universitatea Craiova, 0-2, dar şi în remiza cu CFR Cluj, 1-1, când a greşit la ultima fază a meciului.

“Am pierdut campionatul din cauza lui! Am pierdut pe greșelile lui! Nu ai voie să iei asemenea goluri, nu?! Ce sa faci?!”, a declarat Gigi Becali la ProX.

Gigi Becali, aici aflat la palatul din Bucureşti, la o acţiune cu presa,
Hepta

900.000 de euro este cota de piaţă a lui Andrei Vlad, potrivit site-ului de specialitate transfermarkt.com. În sezonul recent încheiat, acesta a bifat 37 de apariţii, în toate competiţiile. În 27 dintre acestea a încasat gol.

EXCLUSIV | Becali a anunțat un viitor transfer la FCSB: ”O să vedeți!”

FCSB s-a întărit în apărare. Gigi Becali a anunțat transferul unui fundaș central austriac. Este vorba despre Stipe Vucur. Finanțatorul de la FCSB nu se oprește aici și susține că va mai aduce un jucător.

Reclamă
Reclamă

Becali a anunțat un nou transfer la FCSB. Finanțatorul roș-albaștrilor vrea să ia un atacant: ”O să iau un număr 9, un vârf de atac, o să vedeți”, a declarat Gigi Becali pentru AntenaSport.

Gigi Becali a transferat trei jucători în această vară la FCSB, până în acest moment. Este vorba despre Andrei Cordea, Alexandru Crețu și Stipe Vucur.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:07
Italienii au reacționat imediat după eliminarea eronată a lui Kalulu din Inter – Juventus: „O decizie șocantă”
22:51
Moment controversat în Inter – Juventus. „Bătrâna Doamnă”, în inferioritate numerică după o decizie contestată a arbitrului
22:26
Daniel Cacina și Mihnea Spulber au ratat calificarea în manșa a doua la sărituri cu schiurile, la JO de iarnă
22:20
Mihai Stoica i-a răspuns lui Victor Angelescu, după ce acesta a spus că Radu Petrescu favorizează FCSB
22:01
VIDEOVitoria Guimaraes – Estrela Amadora 2-1. Victorie pentru echipa lui Tony Strata. Ianis Stoica a intrat pe final
21:45
LIVE TEXTInter – Juventus 1-1. Cartonaș roșu înainte de pauză! Derby „de foc” pentru Cristi Chivu
1 Verdictul lui Cristi Balaj despre faza care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB 2-2 2 Verdictul CCA după ce Radu Petrescu a anulat incredibil un gol valabil în Petrolul – FC Argeş! 3 Alimentul la care Gigi Becali a renunțat definitiv: “Sunt ca la 20 de ani”. Şi Gică Hagi l-a tăiat de pe listă 4 UTA l-a vândut pe Valentin Costache. Echipa cu care s-a înțeles jucătorul și suma pe care o vor încasa arădenii 5 Ce le-a putut spune Radu Petrescu pe teren argeşenilor după golul anulat uluitor în Petrolul – Argeş 2-1 6 UPDATEMihai Stoica neagă că a rămas fără permis de conducere: “Nu mi-a fost reținut carnetul”
Citește și