Închide meniul

Gigi Becali a pus tunurile pe Olimpiu Moruţan. „Voiam 20 de milioane de euro pe el, dar nu face nici 200.000!”. I-a cerut mijlocaşului să se mute din Pipera!

Iulian Focșăneanu Publicat: 16 iulie 2021, 12:24

Reclamă
Gigi Becali a pus tunurile pe Olimpiu Moruţan. „Voiam 20 de milioane de euro pe el, dar nu face nici 200.000!. I-a cerut mijlocaşului să se mute din Pipera!

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Patronul lui FCSB l-a criticat în termeni duri pe internaţionalul român şi se teme că nu îl va mai putea vinde. Mai mult, i-a cerut lui Moruţan să se mute din Pipera.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a pus tunurile pe Olimpiu Moruţan

Anumiţi jucători m-au dezamagit, nu ştiu dacă va mai juca. De exemplu, Moruţan. Mă aşteptam să iau mulţi bani. Când colo, el nu face nici 200.000 de euro la cum a jucat aseară. Eu voiam 20 de milioane.

Se întâmplă când tu te apuci să driblezi la mijlocul terenului şi nu ai nicio realizare. Să te muţi la Domneşti, nu la Pipera. Dacă stai la Pipera, nu mai ştii sa joci fotbal. El e baiat cuminte, dar oricât ar fi de cuminte, la Pipera nu joacă bine.

Moruţan nu are cum să uite fotbalul, nu-l lasă talentul. I-am spus impresarului să-i zică să se mute la Domneşti„, a declarat Gigi Becal la sport.ro.

Olimpiu Moruţan a fost titular în meciul care a deschis noul sezon din campionatul României. A fost schimbat, în minutul 77, cu tânărul de 16 ani Alexandru Musi.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali nu l-a lăsat pe Olimpiu Moruţan la Jocurile Olimpice

Olimpiu Moruțan a recunoscut că și-ar fi dorit să meargă la Jocurile Olimpice. Becali a l-a trimis doar pe Ștefan Târnovanu la Tokyo.

Finanțatorul FCSB nu a dorit să dea jucători la Olimpidă pentru că echipa sa va juca preliminariile UEFA Conference League în aceeași perioadă.

Normal că fiecare jucător își dorește să fie la Olimpiadă. Asta a fost decizia clubului, vreau să dau totul aici. Le doresc multă baftă și sper să vină cu o medalie de acolo. De ce să nu poată? Sunt jucători buni, sper să facă o figură frumoasă acolo”, a declarat Moruțan într-o conferință de presă.

Reclamă

22 de ani are Olimpiu Moruțan, fiind cotat de transfermarkt la 2,8 milioane de euro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
13:14

Mihai Rotaru, acuzații grave după derby-ul cu FCSB: „Îi faci să se simtă puternici, că au un alit”

13:10

Programul complet al Marelui Premiu al Arabiei Saudite! Cursa e duminică (20:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY)

13:01

Verdictul specialistului, după cea mai controversată fază din Universitatea Craiova – FCSB: „Trebuia eliminat”

12:56

Obiectivul României la Campionatul Mondial de hochei pe gheață, Divizia I/A: „Sperăm la o medalie”

12:13

Mihaela Cambei a revenit în ţară după cele 3 medalii cucerite la Campionatele Europene: „Am avut emoţii”

11:59

Ana Maria Bărbosu, două medalii de argint la Trofee Citta. Rezultate remarcabile pentru româncă

1 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct” 2 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajul 3 Gigi Becali a „distrus” doi jucători, după Universitatea Craiova – FCSB 0-0: „N-a contat / N-a câştigat niciun duel” 4 Final „de infarct” în Universitatea Craiova – FCSB! Mora a lovit bara în prelungiri! Oltenii și-au pus mâinile în cap 5 Gigi Becali l-a făcut praf pe Horaţiu Feşnic: „Nu se poate aşa ceva. Nu cred că se va îndrepta” 6 Motivul pentru care Mihaela Cambei ţine nemişcată în parcare maşina primită cadou de la Ion Ţiriac: „O văd în fiecare dimineaţă”
Citește și