Închide meniul

Gigi Becali, avertizat de ultrașii FCSB! ”Dacă pleacă Tănase, Budescu și Keșeru, echipa asta nu prinde locul 6”

Antena Sport Publicat: 20 decembrie 2021, 9:07

Comentarii
Gigi Becali, avertizat de ultrașii FCSB! ”Dacă pleacă Tănase, Budescu și Keșeru, echipa asta nu prinde locul 6”

Hepta

E greu de crezut totuși că FCSB nu va prinde locul 6. Rapid se află acum pe ultima poziție de play-off și are cu 15 puncte mai puțin decât rivala din Berceni cu nouă etape rămase de disputat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sepsi – FCSB 0-0 | Gheorghe Mustață, avertisment pentru Gigi Becali: ”Dacă pleacă Budescu, Tănase și Keșeru, nu prindem locul 6”

”Tănase n-avea cu cine să joace. Olaru, slăbuț. Nu știu ce se întâmplă cu Keșeru. E atacat non-stop săracul. El e puțin mai emotiv. În momentul în care îl ataci continuu, lui nu-i convine. Omul vine dintr-un fotbal mare, a jucat fotbal la echipe mari și îți dai seama că nu poți să te comporți în felul ăsta și să-l faci varză. L-a făcut varză. Noi l-am simțit pe Keșeru foarte supărat că nu poate face nimic. Nu știu ce să zic, sper să nu rămânem fără atacant.

Când începi să ataci toți jucătorii de valoare, înseamnă că vrei să scapi de ei. Ieși pe post, spui că nu ai nimic cu ei, dar în schimb îi ataci și aplici strategia exact cum a fost cu Edi Iordănescu. Asta se întâmplă și cu cei doi, Budescu și Keșeru. Asta simt eu. O să discut cu Keșeru, o să-l sun zilele astea. Eu am o relație foarte bună cu Claudiu și sper să-l conving să nu plece, să nu ia în calcul discuțiile și vorbele lui Gigi.

Dacă pleacă Keșeru și Budescu, pleacă și Tănase, eu vă garantez acum că, fără transferuri, echipa de acum nu prinde locul 6”, a spus Mustață, la Radio Sport 1.

Cristi Borcea l-a dat de gol pe Gigi Becali

Pe de altă parte, lui Gigi Becali îi merge bine, chiar dacă FCSB ar pierde titlul. Cristi Borcea susține că nașul său este miliardar în euro și anunță că, dacă va renunța vreodată la FCSB, o va prelua pe Academica Clinceni.

Reclamă
Reclamă

”FCSB nu are probleme cu banii pentru că a mers tot timpul în Liga Campionilor. Gigi Becali a avut bani, are bani să susţină toate echipele din Liga 1. Când eram noi, ne tachinam, mergea în deplasări, mergeam la televiziuni. Pentru el, acum este o afacere. Dacă nu ar mai fi la FCSB, se duce la Clinceni. Baza lui este peste cea a lui Hagi.

Dacă era o unire (n.r.- CSA – FCSB), ar fi fost bine pentru ei. Cu stadionul, cu baza, cu suporterii, ar fi jucat cu 30.000 la fiecare meci. Ar fi avut condiţii peste Academia lui Hagi. Era greu să-l mai egaleze cineva în România.

Era o prăpastie. Eu cred că are peste 1 miliard (n.r.- de euro), active şi bani. Pe el nu-l interesează decât biserica şi familia. FCSB este doar o afacere”, a spus Borcea, citat de realitateasportiva.net.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:57
Florin Tănase, despre golul victoriei în FCSB – Feyenoord 4-3: “Erou a fost Cisotti”. Calculele făcute pentru calificare
0:52
Charalambous: “Este o victorie imensă pentru club, pentru România”
0:48
Gigi Becali a schimbat un fotbalist cu Feyenoord: “Jucam în şapte cu el”
0:43
Gigi Becali a răbufnit, după ce l-a auzit pe Siyabonga Ngezana: “Să nu se întoarcă! Nu stă FCSB îl el”
0:37
Gigi Becali, dezvăluire uluitoare despre Tavi Popescu: “Cineva îl învaţă să facă aşa ceva”
0:20
Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul”
1 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 2 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie 3 Universitatea Craiova – Sparta Praga 1-2. Oltenii au terminat “în ceaţă”, oaspeţii s-au impus în ultimele minute de joc 4 Suma incredibilă pentru care a acceptat, de fapt, Ronaldinho să joace la Iaşi 5 “Ești o rușine. Nu mă miră că Ronaldo te-a ignorat”. L-a făcut praf pe Carragher după atacul asupra lui Salah 6 VIDEO & FOTOScene ireale. Stadionul unei foste echipe campioane, în flăcări. Incendiul, provocat de trei minori
Citește și