EXCLUSIV

Gigi Becali dă de pământ cu cei de la FRF! Atac direct la adresa lui Răzvan Burleanu: „Țin ei cont de sclavi, de ce spun sclavii?” Cerere clară a patronului FCSB

Gabriel Zamfirescu Publicat: 7 februarie 2022, 11:04

Gigi Becali dă de pământ cu cei de la FRF! Atac direct la adresa lui Răzvan Burleanu: „Țin ei cont de sclavi, de ce spun sclavii? Cerere clară a patronului FCSB

Gigi Becali s-a dezlănţuit la adresa lui Răzvan Burleanu

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Gigi Becali a izbucnit contra celor de la FRF după arbitrajul lui Istvan Kovacs de la FCSB – FC U Craiova 1948 2-2. Latifundiarul din Pipera a fost extrem de nemulţumit şi a spus că echipa sa a fost clar dezavantajată.

Gigi Becali dă de pământ cu cei de la FRF!

Gigi Becali a lansat atacuri dure la adresa celor de la FRF şi CCA şi spune că Răzvan Burleanu o avantajează pe CFR Cluj în lupta pentru titlu. „Păi dau ei arbitri străini? Ei sunt stăpâni, Federația. Țin ei cont de sclavi, de ce spun sclavii? Dacă ar da după cum ar putea să facă ei…Deaconu, ce zice Burleanu și Dâncu?”, a spus patronul celor de la FCSB, Gigi Becali, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Imediat după meci, patronul celor de la FCSB a reclamat faptul că echipa sa nu a primit două penalty-uri clare. Unul în prima repriză, la Florinel Coman, dar şi cel la Dumiter, din prelungirile meciului, când scorul era deja 2-2. De altfel, şi Iulian Cristea a reclamat un penalty la ultima fază a meciului, atunci când Istvan Kovacs a dat simulare şi l-a eliminat pe fundaşul vicecampioanei pentru al doilea galben.

„Am ieșit supărat de pe teren, am luat al doilea galben pentru simulare și nu știu de ce. Am tras la poartă și m-a agățat pe vârf, mă doare și acum piciorul. OK, poate nu se dă fault, dar nu-mi poți da al doilea galben pentru nimic. Arbitrul mi-a zis că a fost simulare, dar nu-mi poți da galben așa ușor.Nu am văzut reluări, dar m-a lovit. Uitați-vă și la faza cu Dumiter, am înțeles că aveam penalty. Nu a dat, dar nici simulare și galben, deși Dumiter nu mai urmărește mingea. Iar eu, care trag la poartă, primesc al doilea galben”, a spus Iulian Cristea, fundașul celor de la FCSB.