Închide meniul
Video

EXCLUSIV | Gigi Becali, refuzat de Ronaldo de România! Cel mai dorit jucător din Liga 1 nu vrea să audă de FCSB. “E important, pentru cariera mea, să fac alt pas!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 27 mai 2021, 23:39

Comentarii

AS.ro

Refuzat de Nicolae Dică şi de Marius Şumudică, Gigi Becali ar mai putea adăuga un nume pe listă. De data asta este vorba despre un jucător pe care-l aşteaptă la FCSB!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali, refuzat de Ronaldo de România. “Nu este momentul să mă duc la FCSB”

Nu aş vrea să mă duc, nu cred că este momentul să mă duc acolo. Domnul Becali este un om extraordinar pentru fotbalul din România, care a facut multe, a salvat multe echipe, însa nu ştiu… poate, pentru cariera mea, e important să fac alt pas.

Îmi doresc să merg undeva unde dezvoltarea mea fotbalistică să fie pe primul loc şi unde să am şanse să prind naţionala. Nu aş vrea să mă duc, nu cred că este momentul să mă duc acolo“, a declarat Ronaldo Deaconu în exclusivitate pentru AS.ro.

Ronaldo de România îl bate şi pe portughezul Ronaldo la oferte. Şase echipe îl vor pe fotbalistul Mediaşului: FCSB, Rapid, cele două rivale din Craiova, dar şi ruşii de la Zenit şi ciprioţii de la Larnaca. Gigi Becali, refuzat de Ronaldo de România!

Ronaldo Deaconu visează să îmbrace tricoul naţionalei României

Normal că-mi doresc să fac performanţă, vreau să prind echipa naţională pentru că este scopul principal al carierei mele. Ar fi o onoare“, a precizat fotbalistul de la Gaz Metan.

Reclamă
Reclamă

Ronaldo Deaconu are o pasiune mai rar întâlnită printre fotbalişti, istoria României! Vlad Ţepeş stă la loc de cinste, pe un perete de acasă!

Eu şi cu tata suntem pasionaţi, iar Ţepeş e domnitorul nostru preferat, pentru spiritul lui de luptă şi sacrificiu“, a transmis Ronaldo.

Crescut la Viitorul, Ronaldo Deaconu a învăţat de la Hagi să dea goluri din afara careului.

Reclamă

Cu toţii cred că avem câte un idol din Generaţia de Aur. Al meu a fost Gică Hagi şi normal că încerc să-mi ghidez jocul şi cariera spre paşii dansului. Am fost şi la dânsul, la Academie, am învăţat foarte multe de la el. A fost exemplul meu în fotbal“, a spus Ronaldo Deaconu.

Şi Ioan Dumiter l-a anunţat pe Gigi Becali că exclude varianta unui transfer la FCSB. Jucătorul de 22 de ani preferă să rămână la Sepsi. În condiţiile date, patronul roş-albaştrilor are tot mai multe dificultăţi în pauza competiţională.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:00
Gabriela Ruse – Mirra Andreeva LIVE TEXT (12:30), în turul 3 la Australian Open! Românca, în fața unei performanțe uriașe
11:58
Adi Mutu a făcut-o praf pe FCSB: “O echipă de liga a doua”
11:52
Primul jucător dat afară de Gigi Becali de la FCSB, după ruşinea de la Zagreb: “Poate să plece de mâine”
11:48
EXCLUSIVCe urmează pentru România, după locul 8 de la Campionatul European! Surpriza anunţată de preşedintele federaţiei
11:46
„A ajuns cuțitul la os. Jucătorii par plafonați”. Mihai Stoica, cel mai dur discurs după umilința FCSB-ului din Europa League
11:38
Gigi Becali, după umilinţa de la Zagreb: “E ruşinos. Dacă a ajuns Baba cel mai bun jucător de la FCSB…”
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Edin Dzeko semnează în Liga a 2-a din Germania 2 “N-ai nicio idee ce e ăla fair-play!”. Scandal după meciul Soranei Cîrstea cu Naomi Osaka de la Australian Open 3 La ce oră se joacă meciul Gabriela Ruse – Mirra Andreeva, în turul 3 la Australian Open? Anunțul organizatorilor 4 Florin Tănase şi Creţu, OUT pentru Dinamo Zagreb – FCSB. Gigi Becali a anunţat echipa de START 5 Mihai Stoica, anunţ despre transferuri înainte de Dinamo Zagreb – FCSB! Ce face cu cele 6 milioane de la Gigi Becali 6 Sorana Cîrstea – Naomi Osaka 1-2. Românca, eliminată în turul 2 de la Australian Open. Moment tensionat la final
Citește și