Helmut Duckadam îşi sărbătoreşte, în izolare, ziua de naştere. Cum l-a felicitat FCSB

Iulian Focșăneanu Publicat: 1 aprilie 2020, 8:38

Comentarii
Helmut Duckadam îşi sărbătoreşte, în izolare, ziua de naştere. Cum l-a felicitat FCSB

Mediafax Foto / Alexandru Dobre

Născut pe 1 aprilie 1959 în județul Arad, Duckadam a câștigat Cupa Campionilor Europeni în 1986 și a fost de două ori campion al României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La mulți ani, Helmut Duckadam!

Helmut Duckadam a intrat în istoria fotbalului pe 7 mai 1986. A reușit atunci să apere patru lovituri de departajare, în finala cu Barcelona, de la Sevilla, și Steaua a câștigat Cupa Campionilor Europeni, performanţă unică în istoria fotbalului românesc. Roș-albaștrii s-au grăbit să îl felicite pentru împlinirea vârstei de 61 de ani.

"FCSB îi urează La Mulți Ani și multă sănătate domnului Helmut Duckadam, care a împlinit miercuri, 1 aprilie, vârsta de 61 de ani.

Clubul nostru îi mulțumește pentru lucrurile extraordinare realizate în fotbalul românesc și european, precum și pentru toate eforturile pe care le depune zilnic pentru promovarea imaginii sportului autohton!", este mesajul postat de club pe reţelele de socializare. 

Reclamă
Reclamă

Președinte de imagine la FCSB, Duckadam a dezvăluit, pentru AntenaSport, că se află în izolare alături de familie.

"De amploarea asta, ce se întamplă la ora actuală în lume, nu am mai trăit nici după explozia de la Cernobîl! Dupa ce va trece, sperăm cât mai repede, practic vom începe de la zero", a fost reacția fostului mare portar.

Duckadam a avut, în total, 133 de apariții în campionatul României, 13 în Cupa României și 9 în Cupa Campionilor Europeni. A ajuns de două ori și la naționala de seniori a României.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:24

OUT pentru returul cu Manchester City! Lovitură pentru Real Madrid

17:17

VideoAntena Sport Update. Cele mai importante ştiri ale zilei de 13 martie

17:04

Cristi Chivu i-a stabilit prețul jucătorului său: 70 de milioane de euro! Barcelona și-a manifestat interesul

17:01

EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB

16:50

Eliza Diamandescu, sportiva cu peste 450 de medalii, e în campania „100 de tineri pentru dezvoltarea României”

16:33

Primă „extraterestră” pe care jucătorii de la Galatasaray o au promisă dacă elimină Liverpool

1 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 2 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 3 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 4 Gigi Becali, o nouă “săgeată” spre Mihai Stoica: “Poate n-ar trebui să vă spun asta, dar vă spun” 5 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru” 6 Filipe Coelho a auzit ce a spus Mirel Rădoi despre el și nu s-a ferit să dea replica: “Al meu? Nu”
Citește și