cupa campionilor europeni

Ce siglă apare în dreptul anului 1986, la postarea prin care UEFA prezintă toate câştigătoarele Champions League
Liga Campionilor • 15 martie, 17:10

Marius Şumudică i-a recunoscut lui Marius Lăcătuş ce a făcut după ce Steaua a câştigat Cupa Campionilor Europeni. Dialog savuros!
Fotbal • 10 august, 9:31

Stadionul Ghencea, aproape gol la Steaua – Oțelul, pe 7 mai, la 37 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor!
Liga 2 • 7 mai, 15:22
Foto

Gabi Balint a revenit la Sevilla, la 37 de ani după ce Steaua a cucerit Cupa Campionilor Europeni!
Fotbal intern • 7 mai, 15:01

Mănușile lui Helmut Duckadam, din finala Cupei Campionilor Europeni, au devenit piese de muzeu! Povești fabuloase ale „eroului de la Sevilla”
Extra • 28 aprilie, 11:20

AS.ro LIVE | Toma Ivan a fost invitatul lui Cătălin Oprişan! Dezvăluirile fostului stelist care a câştigat Supercupa Europei
Fotbal • 5 iulie, 10:15

Sărbătoare în Ghencea! Eroii Stelei au fost premiați, la 36 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni
Fotbal intern • 8 mai, 13:19

Helmut Duckadam, amintiri de aur la 36 de ani de la finala Cupei Campionilor Europeni. Ce au făcut eroii de la Sevilla înaintea meciului cu Barcelona
Liga 1 • 7 mai, 9:05
EXCLUSIV

Victor Pițurcă revine în Ghencea! „Piți” va da lovitura de start la CSA Steaua – Unirea Slobozia
Fotbal intern • 6 mai, 20:09

Emeric Ienei, antrenorul legendar care a ajutat-o pe Steaua să câştige Cupa Campionilor Europeni, împlineşte astăzi 85 de ani. Mesajele primite de la FCSB şi CSA Steaua
Fotbal • 22 martie, 12:05

Secretul succesului de la Sevilla! Planul pus la cale de Steaua, înaintea finalei cu Barcelona! Când s-a decis să joace Iordănescu. Cum l-a speriat Lăcătuș pe securistul care era cu echipa
Fotbal • 14 iulie, 14:26
EXCLUSIV AS.ro LIVE

A câştigat Cupa Campionilor Europeni cu Steaua şi acum e şofer pe o dubiţă. Câştigă salariul minim, dar a fost prezent la sărbătoarea de pe Ghencea
Fotbal intern • 9 iulie, 10:01

S-a stins ”Șapte plămâni”. Luis del Sol, omul care l-a readus pe Filipescu în Primera
Fotbal extern • 21 iunie, 12:52

35 de ani de la Sevilla! Ai nimănui! Helmut Duckadam a răbufnit la adresa Armatei: "Au dat-o pe pandemie!"
Fotbal • 10 mai, 5:07

EXCLUSIV AS.ro LIVE | 35 de ani de la Sevilla! 7 ”viteziști” pentru 7 mai. Legendele Stelei au rememorat meciul istoric cu Barcelona
Fotbal • 7 mai, 12:12

EXCLUSIV AS.ro LIVE | 35 de ani de la Sevilla! Cine a fost principalul artizan care a dus la cucerirea Cupei Campionilor! Sensei Marinescu a dat cărțile pe față
Fotbal • 7 mai, 5:10

Chelsea n-a avut voie în Cupa Campionilor. ”Pensionarii”. ”Nu uitați că aveți clubul lângă cimitir!”
Fotbal extern • 27 aprilie, 9:57

EXCLUSIV AS.ro LIVE | Helmut Duckadam a anunţat când se poate juca primul meci de pe noul Stadion Steaua. "Se marchează 35 de ani de la Sevilla". Planul generalilor
Fotbal • 11 ianuarie, 8:24

EXCLUSIV AS.ro LIVE | Belodedici, dezvăluiri despre ce a trăit la Sevilla. Cum a fost urmărit de Securitate. "A dormit cu mine!"
Fotbal • 14 decembrie, 9:12

EXCLUSIV AS.ro LIVE | 34 de ani de la Cupa Intercontinentală pierdută de Steaua. Amintirile lui Belodedici din Tokyo. Ce a spus despre golul anulat cu River
Fotbal • 14 decembrie, 7:43

Tătăruşanu a lăudat-o pe Steaua în timpul prezentării la AC Milan. "Toţi copiii din ţară visau să joace acolo. Eu am fost norocos!"
Fotbal • 15 septembrie, 14:27

Imagini senzaţionale cu Lăcătuş, Iovan şi Bumbescu în Ghencea, alături de trofeul Cupei Campionilor! Reportaj magic cu eroii de la Sevilla, la știrile AntenaSport, de la ora 19:55
Fotbal intern • 7 mai, 15:37

EXCLUSIV | Victor Pițurcă, despre cel mai tare meci din istoria fotbalului românesc: ”E un joc pe care nu l-am mai văzut la nicio echipă din lumea asta”
Fotbal intern • 7 mai, 11:42

Răspuns pentru Cornel Dinu, la 34 de ani de la performanța uluitoare a Stelei. ”Unii s-au ofticat că am câștigat Cupa Campionilor”
Fotbal intern • 7 mai, 6:22

EXCLUSIV | Amintirile "Fiarei" Marius Lăcătuș din seara de vis de la Sevilla. "Dacă prindeam direct poarta, cred că o rupeam"
Fotbal intern • 6 mai, 21:00

EXCLUSIV | Emerich Ienei a explicat cum a ajuns Anghel Iordănescu să joace în finala Cupei Campionilor după doi ani fără fotbal profesionist
Fotbal intern • 4 mai, 13:58

Răspunsul căpitanului pentru Cornel Dinu! "Tremur tot! Plâng ca un copil! Nu-ți bate joc de nopțile nedormite de noi!"
Fotbal intern • 25 aprilie, 11:03

Autodenunț după 36 de ani! Cornel Dinu: "Cu Liverpool nu am mai putut umbla la arbitri"
Fotbal intern • 25 aprilie, 10:00

Helmut Duckadam îşi sărbătoreşte, în izolare, ziua de naştere. Cum l-a felicitat FCSB
Fotbal intern • 1 aprilie, 8:38