Nistor este de partea antrenorului Cristiano Bergodi şi nu crede că acesta ar trebui schimbat după umilinţa suferită de echipă la Tbilisi.
"I-am demolat pe cei de la Astra în prima repriză. În partea a doua ne-am relaxat un pic. Nu se va mai repeta accidentul de la Tbilisi foarte curând. Trebuie să ridicăm capul din pământ şi să demonstrăm că a fost un accident.
Am avut o pauză prea mică, nu ne-am odihnit, apoi am plecat în Austria, asta s-a văzut. Azi am arătat, însă, o altă faţă şi vom fi o altă echipă de la meci la meci", a precizat Nistor.
Dan Nistor nu crede că Bergodi ar trebui schimbat
"Acum trei săptămâni eram la un pas de campionat cu acelaşi antrenor, nu ştiu de ce se vorbeşte de schimbarea lui.
Trebuie să fim echipa care eram în finalul sezonululi trecut. Mă bucur că am fost convocat la naţională, sper să mă ridic la nivelul aşteptărilor.
E foarte bine că jucăm din trei în trei zile, e mai bine decât să te antrenezi", a încheiat mijlocaşul într-un interviu la Digisport.
- Craiova a învins-o pe Astra cu scorul de 2-0
- Giurgiuvenii au cinci goluri primite şi niciunul înscris în acest sezon
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Florin Prunea şi Ilie Dumitrescu s-au contrat în legătură cu scandalul pariurilor: “Vrei să protejezi FRF”!
- Ilie Stan începe lupta pentru banii neprimiți de la Gloria Buzău: “Ai la dispoziție 6 mil. de € și nu reușești”
- Adrian Mititelu, discurs manifest înainte de procesul în care se decide palmaresul “U” Craiova: “Abuzuri uriașe”
- Achiziție spectaculoasă pentru o echipă din Liga 3 chiar în Ajunul Crăciunului: “Un club serios înseamnă și condiții”
- Alex Chipciu a vorbit de relaţia lui cu alcoolul: “Îmi permiteam excese, pahare în plus”! Decizia radicală luată

































