Ionuţ Negoiţă, lovitură teribilă pentru Dinamo. I-a dat afară pe jucători de la Săftica! Alb-roşiii riscă să intre în faliment după retrogradarea în Liga 2

Iulian Focșăneanu Publicat: 24 iunie 2022, 18:43

Comentarii
Ionuţ Negoiţă, lovitură teribilă pentru Dinamo. I-a dat afară pe jucători de la Săftica! Alb-roşiii riscă să intre în faliment după retrogradarea în Liga 2

Ionuţ Negoiţă amplifică problemele lui Dinamo / Mediafax Foto / Andreea Alexandru

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Ionuţ Negoiţă i-a dat o lovitură teribilă lui Dinamo. Fostul patron al “câinilor” a decis să ia măsuri dure, care îi vizează direct pe jucătorii rămaşi la clubul din Ştefan cel Mare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Retrogradată în Liga 2, Dinamo are probleme din ce în ce mai mari. A primit veşti negre chiar din interior! Potrivit prosport.ro, Ionuţ Negoiţă i-a dat afară pe fotbaliştii alb-roşiilor de la Săftica.

Ionuţ Negoiţă, lovitură teribilă pentru Dinamo. Fotbaliştii sunt OUT de la Săftica

Omul de afaceri deţine în continuare 50% din baza de la Săftica. Are în posesie şi o clădire care tocmai a fost reabilitată şi în care locuiau unii jucători.

Fotbaliştii care sunt încă sub contract cu Dinamo au fost anunţaţi astăzi că au fost exilaţi de Negoiţă. Situaţia este una explozivă, mai ales că şi magazionerul echipei, care nu a fost plătit de mai multe luni, a decis să plece! În condiţiile date, apar tot mai multe zvonuri că falimentul nu va putea fi evitat.

Dusan Uhrin a decis să nu se mai întoarcă la Dinamo, astfel că Gică Mihali a fost antrenorul “câinilor” la reunire. Lotul cu care se doreşte revenirea în Liga 1 este format aproape în totalitate din juniori:

Reclamă
Reclamă

Portari: Mihai Eșanu, Ștefan Fara, Denis Oncescu

Fundași: Costin Amzăr, Andrei Radu, Alin Demci, Alin Dudea, Marco Ehmann, Răzvan Patriche, Geani Crețu, David Țone

Mijlocași: Jonathan Rodriguez, Deniz Giafer, Antonio Bordușanu, Andrei Florescu, Andreescu, Ahmed Bani, Claudiu Stan

Reclamă

Atacanți: Cătălin Măgureanu, Daniel Dinu, Cristian Delciu, Ioan Borcea, Mario Șutru

Dinamo, luată peste picior după ce a rămas fără stadion

Dinamo își caută stadion unde să dispute partidele din Liga 2. Răzvan Zăvăleanu spera ca alb-roșiii să fie primiți în Colentina. Dinamoviștii au primit însă un refuz categoric și au fost luați peste picior.

Dinamo vrea să joace pe stadionul din Colentina, unde evoluează Daco Getica. Patronul clubului, Ionel Ciuclea, i-a făcut praf pe dinamoviști, despre care a spus că „n-au bani nici de o ciorbă”.

Domnilor, eu cred că vreți să vorbim lucruri serioase, nu? Ce să caute Dinamo la noi în bază? Ăștia nu au bani nici măcar de o ciorbă, falimentul scrie pe ei, iar voi visați verzi și uscate din tot ce vă spune acest domn Zăvăleanu de luni de zile? Nici măcar dacă Zăvăleanu îmi pune chirie pe masă un milion de euro nu voi accepta ca Dinamo să vină la noi pe stadion. Nu au ce să caute aici. Păi voi vreți să plătim scaune rupte după cei din PCH?

Arena noastră este catedrala copiilor noștri. Arena din Colentina este Biserica acestor copilași. Zăvăleanu nu poate intra la noi în bază nici măcar cu rachetele lui Vladimir Putin. Să meargă să joace cu Dinamo la el prin Cluj sau pe la Alba Iulia. Se poate duce și pe la Galați sau prin Moldova, dar în niciun caz nu Dinamo are ce să caute în Colentina„, a spus Ionel Ciuclea pentru sursa citată anterior.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă semifinala barajului pentru Conference League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:12

Max Verstappen “amenință” din nou cu retragerea după ce a primit o lovitură: “Nu e sustenabil să continui așa”

10:39

FCSB – FC Botoşani, ora 20:30, LIVE TEXT pe AS.ro. Semifinala barajului de calificare în cupele europene

10:39

VIDEONew York Knicks, la o victorie distanță de prima finală NBA după 27 de ani. O nouă victorie contra lui Cleveland

10:25

Oleksandr Usyk, victorie contra lui Rico Verhoeven la piramidele din Giza. Decizie controversată luată de arbitru

10:08

CFR Cluj a realizat primul transfer! Jucătorul cu origini româneşti a semnat

9:56

Ionuț Radu, MVP! Trofeul primit de portarul lui Celta Vigo la finalul sezonului

1 UPDATEJucătorul lui Dinamo a negat informațiile privind plecarea sa după meciul cu “U” Cluj: “Nimic adevărat” 2 Şi-a anunţat retragerea din fotbal după barajul Chindia – Farul 3 Ioan Varga a făcut anunţul despre Edi Iordănescu la CFR Cluj la miezul nopţii 4 Daniel Pancu s-a înțeles cu Rapid! Toate detaliile mutării după două ore de negocieri cu Dan Șucu 5 Acţionari noi pentru Universitatea Craiova. Mihai Rotaru a dezvăluit totul: “Oameni cu decenţă” 6 VIDEOGeorge Russell va pleca din pole-position în Marele Premiu al Canadei. Cursa e duminică (LIVE VIDEO, 23:00)
Citește și