Închide meniul

Jucătorul care îi va înfuria pe fanii Stelei! Face anunţul momentului după meciul naţionalei: “Ghencea e locul FCSB-ului”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 12 octombrie 2021, 8:29

Comentarii
Jucătorul care îi va înfuria pe fanii Stelei! Face anunţul momentului după meciul naţionalei: Ghencea e locul FCSB-ului

AS.ro

Olimpiu Moruţan a plecat de la FCSB la Galatasaray, dar nu uită perioada petrecută la vicecampioană. Mijlocaşul care a jucat primele minute în tricoul României pe noul Ghencea, cu Armenia, a avut o declaraţie tranşantă la finalul partidei de aseară.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jucătorul care îi va înfuria pe fanii Stelei

Olimpiu Moruţan face lobby ca FCSB să joace în Ghencea. “Am avut ocazia să debutez în Ghencea, sunt foarte fericit. Aici e locul Stelei… pardon, al FCSB-ului (n.r. – râde)”, a spus actualul mijlocaş al celor de la Galatasaray, după România – Armenia 1-0.

Olimpiu Moruţan, debut cu victorie pentru România

Moruțan a intrat pe teren în minutul 62, în locul lui Alex Mitriță, singurul marcator al partidei. “Sunt bucuros că am debutat la echipa națională. Așteptam acest debut și mă bucur că am câștigat și suntem acolo unde ne dorim cu toții. Selecționerul ne-a felicitat, ne-a spus să mergem la cluburile noastre, să dăm totul acolo și, când venim înapoi, să fim la 100%, așa cum am fost astăzi.

Orice meci e cu presiune, dar trebuia să câștigăm în seara asta, pentru a trece pe locul doi. Ne bucurăm că am făcut un meci bun. Trebuie să ne uităm doar la noi acum, nu mai contăm pe nimeni. Trebuie să ne câștigăm meciurile și să terminăm pe locul doi”, a mai spus mijlocaşul tricolorilor la sfârşitul meciului cu Armenia.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în play-off sezonul acesta?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:28
VIDEORio Ave – Benfica 0-2. Echipa lui Jose Mourinho se apropie de rivale în clasament
23:27 17 ian.
Dennis Man, pe teren în victoria lui PSV cu Fortuna Sittard. Nota primită de român
23:10 17 ian.
Victor Angelescu, anunț despre transferul lui Olimpiu Moruțan la Rapid. Ultimele detalii despre lovitura iernii în Liga 1
23:06 17 ian.
VideoBenfica lui Jose Mourinho, beneficiara unui autogol rarisim în Liga Portugal! Execuție imparabilă
22:53 17 ian.
„Ești pregătit să iei titlul?” Daniel Paraschiv, mesaj ferm după ce a debutat la Rapid în meciul cu Metaloglobus
22:37 17 ian.
„Vine Olimpiu Moruțan?” Răspunsul clar dat de Costel Gâlcă, după ce Rapid a învins-o la limită pe Metaloglobus
1 Prima “victimă” a lui Gigi Becali după FC Argeş – FCSB 1-0: “Reziliem contractul! N-am nevoie de aşa ceva” 2 Gigi Becali le impune doi jucători în echipă lui Charalambous şi Pintilii: “Vreau să-i văd” 3 FotoAfacerea de 30 de milioane de euro pornită de Dumitru Dragomir! Totul are legătură cu Gigi Becali: “Cel mai bun” 4 Gigi Becali a vorbit la telefon cu Moruţan, pentru a-l convinge să vină la FCSB: “I-am spus ce salariu îi dau” 5 Românca Julia Sauter, în lacrimi după finalul programului de la Europene! Poziţia onorabilă pe care s-a clasat 6 Adrian Șut, titular la debutul la Al Ain. Nota primită de fostul mijlocaș de la FCSB, după meciul cu două eliminări
Citește și