Lovitură pentru Gigi Becali! Edi Iordănescu, o nouă lecţie pentru şeful FCSB. A reinventat un jucător intrat în dizgraţie: “Acolo îi este locul”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 14 septembrie 2021, 14:34

Comentarii
Lovitură pentru Gigi Becali! Edi Iordănescu, o nouă lecţie pentru şeful FCSB. A reinventat un jucător intrat în dizgraţie: Acolo îi este locul

SportPictures / Cosmin Iftode via Hepta

Gigi Becali e în clumea fericirii după ce FCSB a umilit-o pe Dinamo în Derby de România, 6-0, dar patronul roş-albaştrilor a şi primit o lecţie în acest meci. Edi Iordănescu l-a reonventat pe Iulian Cristea, jucător pe care Becali voia să-l dea afară după evoluţiile slabe din startul acestui sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali, lecţii de la Edi Iordănescu

Edi Iordănescu l-a titularizat pe Iulian Cristea în poziția de închizător, acolo unde, în startul sezonului, a evoluat Ovidiu Popescu, care a avut evoluții modeste. Evoluţia din meciul cu Dinamo a fost una în parametri pentru jucătorul pe care Gigi Becali voia să-l dea afară. Helmut Duckadam consideră că trecerea lui Iulian Cristea la mijlocul terenului a fost o decizie inspirată, iar jucătorul, folosit din momentul transferului la FCSB fundaș central, ar trebui să continue să joace închizător.

FCSB a arătat ca o echipă. Sigur, mai este mult de muncă. Sunt convins că și Edi Iordănescu își dorește mai mult, dar am văzut schimbări la echipă. Iulian Cristea a jucat foarte bine, cred că acolo îi este locul, în fața apărării. Și Cordea a jucat foarte bine”, a declarat Helmut Duckadam, la realitateasportivă.net.

Gigi Becali a vrut să-l dea afară pe Iulian Cristea

Iulian Cristea a fost unul dintre fotbaliștii care au intrat în dizgrația lui Gigi Becali după startul de sezon cu rezultate sub așteptări, iar, după înfrângerea cu Rapid, patrnul de la FCSB anunța că vrea să se despartă de jucătorul adus de la Gaz Metan Mediaș. ”Salvarea” lui Iulian Cristea s-a numit Edi Iordănescu, cel care a insistat pentru păstrarea jucătorului cu care a lucrat și la Mediaș, decizie acceptată de Gigi Becali.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:22

Barcelona, cifre formidabile de la revenirea pe Camp Nou! Cum arată bilanțul catalanilor în noua fortăreață

17:15

„Am ajuns să fiu homeless” Liderul mondial din snooker, la pământ din cauza războiului

17:14

Ce notă a luat Andrei Rațiu pentru evoluţia cu Barcelona

17:06

Real Madrid – Atletico LIVE TEXT (22:00). „Los blancos”, obligați la victorie contra marii rivale

17:00

LIVE SCOREBarcelona – Rayo 1-0, Andrei Raţiu nu a primit penalty! Drăguşin, doar rezervă! Programul românilor înaintea barajului cu Turcia

16:53

Ianis Hagi vrea să-i calce pe urme tatălui: „Suntem pregătiți să mergem la Mondial”

1 Gigi Becali a pierdut omul lui de încredere la FCSB. Ce e nevoit să facă din nou patronul 2 Mirel Rădoi a încalcat regulilele la meciul cu UTA. De ce FCSB va scăpa fără sancțiuni 3 NEWS ALERTConvocare de urgenţă la echipa naţională! Jucătorul chemat de Mircea Lucescu pentru Turcia – România 4 Reacţia lui Mirel Rădoi după ce Gigi Becali l-a criticat pe Daniel Bîrligea! Ce a spus antrenorul despre atacant 5 L-a dat afară! Dan Șucu, decizie radicală la Rapid 6 Jucătorul care e out de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi spune totul
Citește și