LPF a decis! Când se joacă derby-ul Dinamo – FCSB. Programul complet al etapei a 23-a din Liga 1

De Dragoș Vasile
Publicat: 12 ianuarie 2022, 14:41

Liga Profesionistă de Fotbal a anunţat programul etapei a 23-a din Liga 1. Dinamo va înfrunta rivala FCSB în Derby de România. "Câinii" caută revanşa pentru umilinţa din tur.

Luni, 31 ianuarie

FCSB – Dinamo 6-0. Dinamoviştii au suferit un eşec uluitor în Derby de România. „Câinii” au înregistrat o înfrângere istorică în etapa a 8-a a Ligii 1.

Claudiu Keşeru a deschis scorul superb, dintr-o lovitură liberă. Steliano Filip a fost eliminat de Istvan Kovacs în minutul 37, după care a urmat dezastrul pentru alb-roşii.

Octavian Popescu a făcut 2-0 în minutul 43, iar Vinicius şi Cordea au mărit proporţiile scorului în prelungirile primei reprize.

FCSB nu a avut milă de marea rivală. După pauză au marcat şi Vali Gheorghe şi Andrei Miron.

21:32 Rapid – Slavia Praga 1-7! Dezastru pentru jucătorii lui Adi Mutu, în ultimul amical. S-au făcut de râs în Austria! 21:17 Cristi Balaj, explicații după FC Pyunik – CFR Cluj 0-0: ”Neinspirație, ghinion, neșansă!” Ardelenii s-au plâns de arbitraj: ”L-a lovit în cap!” 20:15 FC Pyunik – CFR Cluj 0-0. Campioana României, doar egal în Armenia. Debeljuh, bară după ce a încercat o „foarfecă” 20:13 FotoAndrei Ivan, ”lovitură” dublă: se căsătorește și devine tătic! Sorin Cârțu, savuros: ”A făcut destule luni de miere!” 19:42 Novak Djokovic, revenire spectaculoasă în partida cu Jannik Sinner. Sârbul a învins în 5 seturi şi e în semifinale la Wimbledon 2022 19:29 Răzvan Zăvăleanu a anunțat falimentul lui Dinamo! După retrogradare, ”potopul”: ”Închid clubul!” 19:16 Sorin Cârţu, despre transferul lui Alexandru Mitriţă la Universitatea Craiova: „Nu e fraier” 19:13 David Popovici, reacţie emoţionantă după ce România a câştigat medalia de aur la Campionatele Europene de Juniori de la Otopeni: „Mă bucur că pot să reprezint o echipă atât de frumoasă!” 19:01 NEWS ALERTRăzvan Marin, prezentat oficial de Empoli! Detaliile mutării: ”Interesul nostru a fost mare!” 18:42 Motivele pentru care Florin Niţă nu a mai ajuns la CFR Cluj. Declaraţiile lui Cristi Balaj: „Au fost negocieri, da”
Fanii lui Dinamo, în timpul unui meci
Liga 2 • 19:29
Răzvan Zăvăleanu a anunțat falimentul lui Dinamo! După retrogradare, ”potopul”: ”Închid clubul!”
Mihai Stoica, pe Arena Naţională după victoria cu Dinamo
Fotbal intern • 17:15
Iosif Rotariu îl acuză de minciună pe Mihai Stoica: ”Nu i-a dat niciun mesaj lui Dorin!”
Alexandru Bourceanu, în timpul unui meci din Liga 1
Superliga • 13:08
Alexandru Bourceanu: „Am câştigat titlul cu Steaua, am câştigat titlul cu FCSB!” Mesaj clar pentru jucătorii lui Toni Petrea