Închide meniul

Marius Șumudică, îngrijorat înainte de meciul din Gibraltar. “Au un avantaj! Și câțiva jucători de calitate”

Alexandru Ivan Publicat: 19 iulie 2021, 20:44

Comentarii
Marius Șumudică, îngrijorat înainte de meciul din Gibraltar. Au un avantaj! Și câțiva jucători de calitate

captură AS.ro

Chiar dacă se va juca pe teren sintetic, Șumudică a subliniat că CFR Cluj trebuie să-şi demonstreze valoarea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Șumudică, îngrijorat înainte de meciul din Gibraltar

“Va fi un joc dificil, au un avantaj moral, au câştigat cu 5-0 ultimul meci acasă. Suntem pregătiţi, valoarea trebuie să-şi spună cuvântul. Aş prefera să rezolvăm calificarea din tur, apoi să ne concentrăm pe retur şi pe ce avem de făcut în campionat.

Au câţiva jucători de calitate, care au jucat în liga a doua şi a treia din Spania, dar sper să fim concentraţi pentru a nu avea susprize. Nu contează terenul sintetic, va trebui să plecăm cu un rezultat pozitiv, care să ne dea linişte în tur“, a declarat Şumudică.

Meciul Lincoln Red Imps – CFR Cluj este programat, marţi, de la ora 19.00, în turul doi preliminar al Ligii Campionilor. Returul va avea loc în 28 iulie, de la 20.30.

CFR Cluj vine după dubla dramatică cu Borac Banja Luka, după care ardelenii au obținut calificarea în urma scorului de 4-3, la general. De partea cealaltă, Lincoln a obținut un succes categoric în turul 1 preliminar UCL, împotriva formației Fola, din Luxemburg, scor 7-2, la general.

Reclamă
Reclamă

Marius Șumudică l-a înțepat pe Dan Petrescu

Dan Petrescu spunea anul trecut că CFR Cluj pleacă cu șansa a doua împotriva celor de la Floriana, campioana Maltei de la acea vreme. Șumudică l-a ținut minte și l-a “înțepat” pe fostul tehnician din Gruia.

“Nici când jucam cu Beșiktaș sau Galatasaray nu aveam așa emoții! De vreo două nopți nu mă odihnesc. Azi îmi spunea soția că trebuie să fiu la 6-7 la stadion, eu am venit la 2 să mai pregătesc partida. Nu mai sunt echipe mici, sunt formații greu de desfăcut, chiar dacă pe hârtie pleci favorit.

Toată lumea se așteaptă să defileze CFR, dar nu e așa. Bine, nici nu vreau să copiez un antrenor care a fost aici și să spun că va fi cel mai greu meci mâine și că noi plecăm cu șansa a doua. Nu voi face lucrul ăsta niciodată. Cert e că ne vor pune probleme”, a declarat Marius Șumudică, în cadrul unei conferințe de presă, înainte de CFR Cluj – Banja Luka.

Reclamă

 

 

 

 

 

 

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB, până la urmă, să prindă primăvara europeană?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:05
Cristiano Ronaldo, prima înfrângere în campionat în acest sezon cu Al-Nassr. Seria de goluri a lui “CR7”, oprită
21:53
LIVE VIDEOGil Vicente – Sporting 0-1. Campioana en-titre se poate apropia la 2 puncte de liderul Porto
21:30
VideoJurnal Antena Sport | Țin ritmul în echipă
21:27
VideoJurnal Antena Sport | Nimic nu bate gustul de acasă
21:23
VideoJurnal Antena Sport | Patrice Cărăușan a spus “stop” carierei de medic și vrea să câștige Survivor
21:20
VideoJurnal Antena Sport | Primii în campionat, primii și la reunire. Oltenii au decolat spre Antalya
1 Primul transfer pe care Gigi Becali îl face în 2026 la FCSB 2 EXCLUSIVCristi Borcea, dezvăluire uluitoare. Câți porci a tăiat de Crăciun pentru el și familia lui 3 Primul transfer din 2026 pentru Dinamo! “Câinii” l-au convins să semneze pe un cunoscut jucător român din Liga 1 4 Gică Hagi taie în carne vie la Farul Constanța. Ce jucători dă afară 5 Atacant de două milioane de euro pentru Costel Gâlcă! Are 15 goluri în 19 meciuri jucate 6 Încă o lovitură pentru Neluțu Varga! Cine pleacă pe bani mulți de la CFR, după Louis Munteanu
Citește și