Închide meniul

Marius Şumudică, luat prin surprindere de numirea lui Dinu Todoran la FCSB: “Gigi Becali știe ce are de făcut!”

Dragoș Vasile Publicat: 30 mai 2021, 17:44

Comentarii
Marius Şumudică, luat prin surprindere de numirea lui Dinu Todoran la FCSB: Gigi Becali știe ce are de făcut!

Marius Şumudică antrenează Gaziantep

Marius Şumudică, luat prin surprindere după numirea lui Dinu Todoran la FCSB. “Şumi” a fost în pole position pentru preluarea clubului roş-albastru, însă s-a răzgândit pe ultima sută de metri. În locul său a ajuns Todoran, o decizie care l-a surprins pe fostul antrenor al lui Rizespor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Am fost surprins de alegerea făcută de cei de la FCSB, dar este politica dânșilor, ei știu cel mai bine ce au de făcut pe viitor. Poate o să fie o surpriză plăcută a campionatului acest Dinu, nu știu. Nu-l cunosc, nu i-am urmărit rezultatele, de altfel el a activat foarte puțin. Am înțeles că a fost pe la Slatina, ceva de genul ăsta. Ei știu cel mai bine ce au de făcut, domnul Gigi Becali știe ce are de făcut și vom vedea ce se va întâmpla, rezultatele vorbesc pentru fiecare antrenor”, a spus Șumudică la ProX.

Marius Şumudică, antrenor pentru o noapte la FCSB
Profimediaimages

Marius Şumudică, surprins de alegerea făcută de Gigi Becali. Cine este Dinu Todoran, noul antrenor al FCSB

Alesul lui Gigi Becali are un CV mult sub nivelul echipei pe care urmează să o antreneze. Pe lângă CSM Slatina, Todoran a mai antrenat la juniorii lui FC Voluntari și a condus, timp de 4 etape, echipa mare a ilfovenilor. Totodată, noul antrenor de la FCSB a fost secund la lotul Under 19 al României.

Ca jucător, Dinu Todoran a evoluat pentru echipe precum Petrolul, Astra, Farul, Unirea Urziceni, Botoșani sau Victoria Brănești. Acesta s-a retras în 2016, de la FC Voluntari.

Cum a ajuns Dinu Todoran la FCSB

Patronul lui FCSB a negociat cu nume mari din fotbalul românesc, printre care Marius Șumudică sau Nicolae Dică. Todoran a fost însă favoritul lui Gigi Becali, datorită credinței sale.

Reclamă
Reclamă

„Ştirea e că am ales un antrenor, pe criteriu de cuminţenie. Pe Dinu Todoran. I-am spus lui Meme să-l sune. A zis că e sărbătoare mare, că e la mănăstire. Am spus că dacă era la biserică, nu-l mai punem la Academie, ci la echipa mare. A semnat la ora 6.

Acum o lună discutasem cu el să vină la Academie. Meme mi-a dat mesaj că este la duhovnicul lui. Atunci nu îi mai propune pentru Academie, îl pui la prima echipă. Eu nu merg pe valoarea profesională, merg pe valoarea umană. Mie aşa mi-a mers bine în viaţă. Eu vreau să câştig cu un om bun”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 25 ian.
Gigi Becali, decizie categorică la FCSB, după umilința cu CFR Cluj: „Preiau frâiele”
23:44 25 ian.
Transferul anunțat în direct, după FCSB – CFR Cluj 1-4: „Da, e adevărat”
23:30 25 ian.
VIDEOColorado Avalanche – Toronto Maple Leafs 4-1. Cea mai bună echipă din NHL şi-a regăsit forma!
23:29 25 ian.
Jucătorul pe care Gigi Becali a vrut să-l schimbe din minutul 10: “Eu i-am zis lui Meme. Mi-era frică”
23:24 25 ian.
VideoJurnal Antena Sport | Un fan s-a ales cu 10.000 de dolari după ce a nimerit coşul de la jumătatea terenului!
23:21 25 ian.
VideoJurnal Antena Sport | Tamaş şi-a pus toţi Faimoşii în cap după ce a schimbat echipa!
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma a transferat extrema lui Dan Șucu 2 Adrian Porumboiu a dat verdictul în lupta la titlu din Liga 1. Echipa scoasă din calcule: “Nu o văd” 3 Orașul comandat de Ceaușescu își scoate la licitație stadionul. Prețul de pornire e de sute de mii de euro 4 Prima măsură radicală anunţată de Gigi Becali după ce FCSB a fost umilită de CFR şi riscă să rateze play-off-ul! 5 FCSB – CFR Cluj 1-4. Dezastru pentru campioană. Clujenii lui Pancu, victorie crucială în lupta pentru play-off 6 “Transfer extraordinar!” Ilie Dumitrescu e convins de lovitura iernii în Liga 1: “Va arăta foarte bine”
Citește și