Mesaj clar pentru Gigi Becali! Cum poate câştiga FCSB un nou titlu: “Lotul este foarte bun”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 25 octombrie 2021, 14:18

Comentarii
Mesaj clar pentru Gigi Becali! Cum poate câştiga FCSB un nou titlu: Lotul este foarte bun

Gigi Becali este finanțatorul FCSB / Hepta

FCSB merge ceas cu Edi Iordănescu pe banca tehnică. S-a apropiat la 6 puncte de liderul CFR şi e în optimile Cupei României. Chiar dacă este focar de COVID la vicecampioană, şansele la trofee sunt intacte. Şi fostul antrenor al roş-albaştrilor, Dinu Todoran are încredere în Edi Iordănescu. Acesta îi transmite însă un mesaj clar patronului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mesaj clar pentru Gigi Becali

FCSB poate câştiga primul campionat din 2015 încoace doar dacă Gigi Becali are răbdare cu Edi Iordănescu şi îl lasă să îşi facă treaba de antrenor. O spune chiar fostul tehncian al roş-albaştrilor, Dinu Todoran.

“Şi cu Edi Iordănescu este nevoie de răbdare, e un lot foarte bun. Acum s-a apropiat de CFR. Dacă are răbdare patronul, eu spun că o să câştige campionatul”, a spus Dinu Todoran, conform digisport.ro.

De ce nu a reuşit Dinu Todoran la FCSB

Dinu Todoran a vorbit şi despre experienţa de la FCSB, dar şi despre conflictul pe care l-a avut cu Valentin Creţu. “Am avut numai de câştigat la FCSB. Nu m-am grăbit deloc că am preluat echipa. E o presiune foarte mare, poate că nu am fost pregătit. Nu cred însă că ar fi trebuit să refuz oferta. Am avut toate condiţiile. Oamenii din club m-au ajutat, am avut toate condiţiile.

Şi cu domnul Gigi Becali m-am înţeles foarte bine. Nu ştiu dacă puteam redresa situaţia, mecil cu Karagandy a cântărit foarte mult. Nu îmi reproşez nimic. Am fost de acord cu anumite condiţii. Nu am ce să îmi reproşez. A fost o experienţă plăcută şi necesară. Aşa ştiu pe viitor ce trebuie să fac la următoarele echipe.

Reclamă
Reclamă

Vali Creţu e un fotbalist foarte bun. M-a deranjat ce a spus. A spus nişte lucruri neadevărate. El să înţeleagă că trebuie să se conformeze la ce îi cere unui antrenor. Să respecte indicaţiile. Nu m-am certat niciodată cu el. A vrut să mă sune apoi, dar şi eu i-am reproşat şi nu m-a mai sunat“, a mai spus Dinu Todoran, conform sursei citate.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se califică Andrei Rațiu în finala Conference League cu Rayo Vallecano?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:34

Reacţia lui Lando Norris după ce a obţinut pole-position-ul în cursa de sprint! Ce a spus despre dificultăţi

0:15

VIDEOLando Norris, pole-position în cursa de sprint de la Miami! Marea cursă e duminică (22:50, Antena 1 şi AntenaPLAY)

23:41 1 mai

Darius Olaru le-a transmis un avertisment colegilor legat de baraj, apoi s-a răzgândit: “Cu tot respectul”

23:24 1 mai

Robert Ilyeş a spus care e slăbiciunea FCSB-ului, după ce a învins-o: “Am văzut asta şi ne-am antrenat”

23:22 1 mai

Președintele de la Csikszereda, reacție surpriză după victoria cu FCSB: „Nu mă înțelegeți greșit”

23:11 1 mai

“Pe cine preferaţi la baraj, dintre Dinamo şi Rapid?” Gigi Becali a dat răspunsul, fără ezitare: “E mai valoroasă”

1 CCA a desemnat arbitrul la Universitatea Craiova – Dinamo. Decizie controversată luată de Kyros Vassaras 2 Gigi Becali a criticat doi jucători de la FCSB, după eșecul cu Csikszereda: „De asta nu a mers jocul” 3 Gigi Becali, reacţie categorică după ce Mihai Stoica a găsit antrenor pentru FCSB: “Nu-l iei de pe stradă” 4 Cristiano Bergodi: “Nu vreau să ia eventul Cristi Chivu” 5 Tensiuni la CFR Cluj: s-a decis şi pleacă de la echipă înainte de finalul sezonului. Poate semna cu o rivală din Liga 1 6 Varianta incredibilă anunţată de Gigi Becali pentru noul antrenor de la FCSB
Citește și