Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-4 | Oltenii, declarație de război pentru CFR Cluj și FCSB, după calificarea în sferturile Cupei României. “Luptăm pentru campionat!”

Alexandru Ivan Publicat: 27 octombrie 2021, 20:16

Comentarii
Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-4 | Oltenii, declarație de război pentru CFR Cluj și FCSB, după calificarea în sferturile Cupei României. Luptăm pentru campionat!

FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Gustavo, marcatorul primului gol de la Baia Mare, a transmis că Universitatea Craiova luptă pentru campionat. În runda următoare de Liga 1, oltenii joacă cu CS Mioveni, după care vin meciurile de foc pentru titlu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

 Oltenii lui Reghecampf, declarație de război pentru CFR Cluj și FCSB

“Teren greu, meciul greu, dar am venit aici să câștigăm. A fost o victorie importantă pentru echipă. Suntem pregătiți, acum cu Mioveni suntem pregătiți. Știm că e CFR mai în față de noi, dar luptăm și noi pentru campionat“, a spus Gustavo, la finalul meciului Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-4.

În acest moment, Universitatea Craiova are o serie de șase victorii la rând în toate competițiile, perioadă în care oltenii au înscris 18 goluri și nu au încasat nici unul. Echipa lui Reghecampf este pe locul secund în Liga 1, la un puncte în spatele liderului CFR Cluj.

“Ne bucurăm de victorie pentru că au fost foarte multe surprize și nu am vrut sa facem parte din ele. Ne pregătim acum pentru meciul de sâmbătă cu cei de la Mioveni. Am încercat să închidem meciul repede. Îmi pare rău că n-au fost suporteri, dar pentru noi ne bucurăm că am câștigat. Vor fi meciuri foarte grele, dar noi nu ne gândim decât la meciul cu CS Mioveni. Sper să scoatem maxim din ele”, a spus și Dan Nistor, la finalul meciului de la Baia Mare.

Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-4

Gustavo a deschis scorul pentru Universitatea Craiova încă din minutul 9, reușind un gol superb din lovitură liberă. Oltenii și-au dublat avantajul în minutul 15, după golul din penalty a lui Marius Constantin.

Reclamă
Reclamă

Craiova lui Reghecampf a început repriza secundă la fel de tare ca prima. Bălașa și Koljic au marcat în minutele 55 și, respectiv, 56. Gazdele n-au reușit să pună probleme până la final, iar meciul s-a terminat 4-0 împotriva oaspeților.

Meciurile din „optimile” Cupei României

FCSB – FC Voluntari (meci decis la „masa verde”)
Gaz Metan – Chindia Târgovişte 0-1
FC Argeş – Dinamo 1-2
Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-4
FC U Craiova 1948 – Sepsi
ACSO Filiaşi – Hermannstadt 2-2 (4-3 d.l.d)
Politehnica Timişoara – Rapid
Dunărea Călăraşi – AS FC Buzău

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:06

Joao Paulo a înscris primul gol pentru FCSB! Execuţie de senzaţie a jucătorului de naţională

22:05

Mirel Rădoi i-a dat credit, dar Târnovanu a făcut cadou două goluri pentru Farul!

21:38

LIVE TEXTFarul Constanța – FCSB 2-3. Târnovanu o comite iar la Ovidiu!

21:31

VideoNaţionala nevăzătorilor, victorie de senzaţie cu Grecia într-un meci de pregătire pentru European

21:11

Sezon încheiat pentru David Miculescu? Preferatul lui Gigi Becali s-a accidentat după 18 minute în meciul cu Farul

21:02

O echipă din play-out nu a primit licenţa pentru Liga 1!

1 Primul antrenor care e gata să-i ia locul lui Mirel Rădoi la FCSB. Mesaj pentru Gigi Becali: “Sunt pregătit pentru orice” 2 Motivul incredibil pentru care Rapid şi FC Argeş nu au primit licenţă pentru cupele europene 3 Revenire senzaţională a lui Nicolae Stanciu în Liga 1! Clubul cu care a ajuns la un acord 4 Primele două nume care sar din schemă la naţională, după numirea lui Gică Hagi selecţioner. Decizia luată de “Rege” 5 Gigi Becali, anunţ despre înlocuitorul lui Mirel Rădoi la FCSB: “Sunt mai tare decât turcaleţii”. Ce a produs “ruptura” 6 Se pregăteşte o plecare grea de la Universitatea Craiova. Oltenii îl scapă liber de contract
Citește și