Închide meniul

“Nu avem cum să jucăm!” Reacția lui Mihai Stoica, după ce FCSB a anunțat că FRF că nu va juca cu FC Voluntari. Echipa lui Edi Iordănescu va fi eliminată la “masa verde” din Cupa României

Antena Sport Publicat: 25 octombrie 2021, 18:41

Comentarii
Nu avem cum să jucăm! Reacția lui Mihai Stoica, după ce FCSB a anunțat că FRF că nu va juca cu FC Voluntari. Echipa lui Edi Iordănescu va fi eliminată la masa verde din Cupa României

Hepta

Mihai Stoica a venit cu noi detalii despre situația de la FCSB. Echipa e decimată de Covid-19 și de accidentării și, în acest context, nu va putea juca partida cu FC Voluntari din Cupa României. În acest context, FCSB va fi eliminată la “masa verde” din Cupa României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica, prima reacție după FCSB a anunțat că nu va putea juca în Cupa României

”Nu avem 13 jucători, nu avem cum să jucăm, suntem în situația în care am fost cu Farul. Am trimis adrese la FRF și către FC Voluntari”, a anunțat Mihai Stoica pentru digisport.ro.

Prima reacție a lui Gigi Becali, după ce FCSB va fi eliminată la „masa verde” din Cupa României

Gigi Becali a avut o primă reacție după ce FCSB a anunțat Federația Română de Fotbal că nu va putea juca partida cu FC Voluntari. Conform regulamentului, partidele din Cupa României nu se pot reprograma.

„Dacă am anunțat, este doar problema noastră. Vrei să intru eu pe teren? Am tot spus că avem mari probleme. Nu am timp sa dau alte explicații”, a spus Gigi Becali pentru prosport.ro.

Ce spune regulamentul FRF

“În conformitate cu principiile de desfăşurare ale competiţiilor fotbalistice pentru sezonul 2020-2021, adoptate în cadrul şedinţei Comitetului Executiv al FRF din data de 18 august 2020, meciurile din cadrul Cupei României care nu se pot disputa din cauza rezultatelor pozitie la testările pentru COVID-19 nu se pot reprograma”, a transmis frf.ro.

Reclamă
Reclamă

Săptămâna trecută, FCSB și-a amânat partida cu Farul Constanța, din Liga 1.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:47
Ilie Dumitrescu a luat la ţintă un jucător de la FCSB, după meciul cu Csikszereda: “Nu înţeleg asta”
8:30
LeBron James, selecţionat pentru al 22-lea All-Star Game. Cum arată cele două loturi
8:27
Verdictul specialistului, după decizia fără precedent luată de Gigi Becali la FCSB: “Nu este posibil”
8:16
Jucătorul care face vizita medicală şi semnează azi cu FCSB. Suma de transfer
8:03
Gigi Becali pregăteşte cea mai tare lovitură din ultimii ani, la FCSB: “Aş da pe el 3 milioane de euro”
0:30
Tondela – Benfica 0-0, în Liga Portugal. Pas greșit pentru echipa lui Jose Mourinho
1 Românul celebru cu salariu la stat de 36.800 de euro pe lună! “Ce vă mai place să le numărați banii altora” 2 FCSB transferă un atacant brazilian. Vine să se bată cu Bîrligea pentru postul de titular! 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Jucătorul dorit de Chivu va juca la Atletico 4 Un club uriaş din Europa îl transferă pe Benzema. Francezul va avea un salariu de 20 de milioane de euro! 5 Ilie Bolojan, decizie în cazul impozitului de 36.000 de euro pe care fundaţia lui Mihai Neşu trebuie să-l plătească 6 Ultimul transfer al lui Mihai Rotaru vrea campionatul cu Universitatea Craiova: “Am revenit cu drag”
Citește și