Închide meniul
Video

“Nu e prost cel care cere, e prost cel care dă!” Mesaj direct pentru Gigi Becali, după ce Iftime a cerut un milion de euro pentru Ongenda: “E foarte mult!”

Antena Sport Publicat: 25 august 2021, 21:30

Comentarii

Hepta

Gigi Becali vrea să mai facă o afacere cu prietenul Valeriu Iftime de la Botoşani. Problema este că patronul moldovenilor cere cel puţin un milion de euro pentru starul său. Becali nu e dispus să dea maximum 150.000 de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ioan Andone îi transmite patronului de la FCSB să nu cedeze în negocierile cu Valeriu Iftime.

Ioan Andone, mesaj direct pentru Gigi Becali

Un milion pentru Ongenda e foarte mult. Nu e prost cel care cere, e prost cel care da. Tu îl încerci şi poate zice Gigi 500.000 de euro, eşti mulţumit şi pleacă pe jos de la Botoşani“, a spus Ioan Andone în exclusivitate pentru Antena Sport.

Gigi Becali i-a promis 3 jucători lui Edi Iordănescu

Becali i-a promis lui Edi Iordănescu 3 jucători pentru a se bate cu şanse reale la titlu. Budescu, Ongenda şi Keşeru sunt variantele de lux pentru FCSB, după plecarea lui Moruţan la Galatasaray.

“Ar fi extraordinar de bine dacă l-ar lăsa pe Edi să aleagă. Un antrenor ştie ce îi trebuie. Nu-l iei că a dat 3 goluri şi gata, hai că l-am transferat la FCSB“, a mai spus Ioan Andone.

Reclamă
Reclamă

Ongenda, crescut de PSG

Ongenda a crescut la juniorii lui PSG. El a jucat timp de cinci ani pentru parizieni. A adunat 11 meciuri şi 1 gol, în Ligue 1, pentru prima echipă a lui PSG. A mai trecut pe la Bastia, Zwolle şi Murcia, înainte să semneze cu Botoşani în 2018. A lipsit de la gruparea din Moldova pentru o scurtă experienţă la Chievo.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:47 19 dec.
Răzvan Marin, mesaj pentru Universitatea Craiova după victoria cu AEK Atena: „Să aibă baftă în campionat”
0:38 19 dec.
Filipe Coelho, fără cuvinte după AEK – Univ. Craiova 3-2: „Nu pot explica. Nu meritam asta”
0:36 19 dec.
Ștefan Baiaram, acuzații dure după ce Univ. Craiova a fost eliminată dramatic din Conference League: „A tras cu ei”
0:27 19 dec.
Alexandru Cicâldău, devastat după ratarea calificării în play-off: „O seară neagră”
0:16 19 dec.
Dramatism total la AEK Atena – Univ. Craiova 3-2. Oltenii au ratat calificarea după două goluri încasate în prelungiri
0:14 19 dec.
Lovitură teribilă pentru Mihai Rotaru! Suma pierdută după ce Craiova a ratat dramatic primăvara europeană
1 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 2 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 3 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 4 Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el 5 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 6 Vin banii la CFR! Transferul se face astăzi: jucătorul face vizita medicală şi semnează
Citește și