OFICIAL! Dan Petrescu a semnat cu Kayserispor. Detaliile contractului şi prima reacţie a tehnicianului român

De Antena Sport
Publicat: 10.01.2021, 13:50

OFICIAL! Dan Petrescu a semnat cu Kayserispor. Detaliile contractului şi prima reacţie a tehnicianului român

Mediafax Foto / Flaviu Buboi via Hepta

Dan Petrescu

UPDATE Dan Petrescu a semnat cu Kayserispor. Tehnicianul a semnat un contract valabil pe un an şi jumătate, cu opţiune de prelungire pe încă un an. 

Reclamă

 „Clubul nostru a ajuns la un acord cu antrenorul Dan Petrescu pentru un contract valabil pe un an și jumătate, cu opțiune de prelungire pe încă un an. Dorim ca acordul să fie benefic pentru comunitatea noastră și îi dorim succes domnului Petrescu„, anunță Kayserispor.

Reclamă

Dan Petrescu a ajuns cu întârziere în Turcia. Tehnicianul român a oferit şi primele declaraţii înainte să semneze contractul cu Kayserispor. 

Sunt foarte încântat pentru că e prima dată când lucrez la un club din Turcia. Aştept cu nerăbdare să muncesc pentru a menţine Kayserispor în prima liga. Am fost în contact cu preşedintele în ultimele 2 săptămâni. Am urmărit ieri meciul şi sunt foarte mulţumit de rezultat (n.r. – 1-0, acasă, cu Malatyaspor)„, a spus Dan Petrescu la sosirea în Turcia. 

Cât va câştiga Dan Petrescu la Kayserispor

Dan Petrescu va încasa 500.000 de euro, dacă va reuşi evitarea retrogradării, cu 100.000 mai puţin decât salariul lui Şumudică la Gaziantep.

Chiar contra lui Gaziantep va debuta Dan Petrescu, în următoarea etapă, pe 16 ianuarie.

Kayseri a câştigat ultimele două meciuri şi nu mai e codaşa clasamentului. De pe locul 21 a urcat pe locul 18. Dacă îşi îndeplineşte obiectivul Petrescu va obţine un contract de 1,4 milioane de euro pentru următoarele două sezoane.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
14:38

Bernadette Szocs a rămas cea mai bine clasată sportivă a Europei în clasamentul mondial

14:37

Când revine Dennis Politic pe teren la Dinamo. Andrei Nicolescu a făcut anunţul

14:19

„Tun” financiar dat de Elias Charalambous la FCSB. Gigi Becali a anunţat ce primă a încasat

13:30

Gigi Becali: „Dacă batem Rapid, suntem campioni”

13:23

Gigi Becali, anunţ despre transferul uriaş al lui Louis Munteanu la FCSB: „Banii pe masă”

13:16

EXCLUSIVNadia Comăneci a anunţat care e sportivul român care poate câştiga Premiul Laureus

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 FotoAroganţă pe mulţi bani a lui Gigi Becali! Ce a făcut după victoria cu CFR Cluj: „Am luat-o albastră”s 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paştes 5 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 6 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s