OFICIAL | Mircea Rednic a mai făcut un transfer la Dinamo. “Câinii” și-au acoperit postul problemă

Alexandru Ivan Publicat: 17 noiembrie 2021, 16:42

Comentarii
OFICIAL | Mircea Rednic a mai făcut un transfer la Dinamo. Câinii și-au acoperit postul problemă

Facebook Dinamo

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Fundașul austriac Petar Gluhakovic, ultima oară la clubul croat Lokomotiva Zagreb, a semnat un contract cu Dinamo București până la finalul acestui sezon competițional, a declarat administratorul special Iuliu Mureșan.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo a anunțat transferul lui Petar Gluhakovic

Născut pe 25 martie 1996, Petar Gluhakovic și-a început cariera la Austria Viena și a mai evoluat pentru echipa secundă a clubului din capitala Austriei, apoi la St. Polten, iar în urmă cu două sezoane, în vara anului 2019, a făcut pasul în prima ligă a Croației, la Lokomotiva Zagreb.

3 partide în grupele Europa League a evoluat Petar Gluhakovic pentru Austria Viena în toamna anului 2017, două cu AC Milan și una împotriva croaților de la Rijeka”, este anunțul oficial al lui Dinamo.

Ultimul meci oficial disputat de Gluhakovic a fost tocmai în noiembrie 2020. Jucătorul austriac va avea un salariu de 2000 de euro pe lună la Dinamo, potrivit gsp.ro. 250.000 de euro valorează Petar Gluhakovic, potrivit transfermarkt.com

Petar Gluhakovic a jucat doar 19 meciuri în ultimii trei ani. În 2018 a suferit o accidentare gravă la genunchi, care l-a ținut în afara terenului aproape un an. De atunci nu a bifat mai mult de 8 meciuri într-un sezon.

Reclamă
Reclamă

Cătălin Carp, Nikolaos Kainourgios, Tomas Vestenicky, Michel Espinosa și Marko Nunic sunt jucătorii aduși la Dinamo după venirea lui Mircea Rednic.

Tabelul definitiv al creanțelor de la Dinamo

Dinamo riscă să fie depunctată dacă nu are validat, în Instanță, planul de reorganizare al clubului. Mai are termen până la sfârșitul acestei luni! Creditorii care dețin creanțe în valoare de 90.42% din totalul valoric ar fi aprobat planul de reogranizare, anunță playsport.ro.

Dintre cei 139 de creditori cu drept de vot, unul singur a votat împotrivă! Este vorba de fostul jucător al lui Dinamo, Adam Nemec. Atacantul care a ajuns între timp la FC Voluntari nu a fost de acord cu planul de reogranizare. Slovacul are o creanță solicitată și acceptată de 435.951 de lei.

Reclamă

Potrivit sursei citate, Dinamo are o datorie acceptată de 26.793.329 lei, aproximativ 5,3 milioane de euro. Luni ar putea scăpa de emoțiile depunctării. Gruparea din Ștefan cel Mare are nevoie ca planul de reogranizare propus de administratorul judiciar, pentru debitoarea SC Dinamo 1948 SA, să fie validat de judecătorul sindic.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:49

LIVE TEXTBayern – PSG 0-1. Repriză „încinsă” la Munchen! Bavarezii au cerut penalty și eliminare

22:43

Khvicha Kvaratskhelia, performanță uriașă în Bayern – PSG! Singurul care a reușit asta în Champions League

22:36

VideoRezumatul meciului “nebun” dintre Andreea Dragoman şi Meshref, care a dus România în sferturile Mondialului!

22:24

VideoPunctul cu care Andreea Dragoman a dus România în sferturi la Mondial, după un meci “nebun”!

22:14

Situația a scăpat de sub control la Real Madrid! Doi jucători s-au luat la bătaie la ultimul antrenament

21:49

Reacţia unui fost elev de la Corvinul al lui Mircea Lucescu, după promovarea hunedorenilor în prima ligă!

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 UPDATECum a votat Gigi Becali la moțiunea de cenzură împotriva Guvernului. Apariție rară în Parlamentul României 3 Transferul oficial anunțat cu câteva ore înainte de Arsenal – Atletico! Clauză: 70 de milioane de euro 4 Șoc la CFR Cluj! Plecare din conducerea clubului: “Demisia am depus-o de ieri. Nu vreau să mă asociez cu ei” 5 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 6 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema”
Citește și