Un nou scandal la Dinamo! Mircea Rednic, atacat dur: “Poate se crede Dumnezeu, dar nu e”. Ce i se reproşează antrenorului

Gabriel Zamfirescu Publicat: 11 noiembrie 2021, 11:40

Comentarii
Un nou scandal la Dinamo! Mircea Rednic, atacat dur: Poate se crede Dumnezeu, dar nu e. Ce i se reproşează antrenorului

Mircea Rednic, în timpul unui meci / Profimediaimages

E din nou scandal la Dinamo. Antrenorul Mircea Rednic este puternic contestat de către fostul şef al clubului din Ştefan cel Mare, Ionuţ Negoiţă. Relaţia dintre cei doi era una extrem de proastă, după ce fostul finanţator l-a atacat şi în trecut pe antrenor. Nu a fost de acord cu transferurile făcute de Rednic prin intermediul fiicei sale, Luana.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Atac dur la adresa lui Mircea Rednic

„Poate se crede Dumnezeu, nu e. Eu cred doar în Dumnezeu. Cred într-un antrenor care are rezultate şi le aştept. Sperăm să vină rezultatele pentru că sunt dinamovist. Fanii l-au dorit foarte mult şi atunci cînd eram eu la echipă, şi acum, să fie mulţumiţi cu ce primesc. Când îţi doreşti ceva, primeşti ceea ce îţi doreşti”, a declarat Ionuț Negoiță, conform sport.ro.

Ionuţ Negoiţă crede în salvarea lui Dinamo

Chiar dacă Dinamo se află într-o situaţie foarte proastă în clasament, Ionuț Negoiță speră în salvarea de la retrogradare a echipei din Ştefan cel Mare.

„Încă nu este prea târziu. Practic mai e mult până se închide prima parte a campionatului. După aceea se înjumătățesc punctele și începe un alt campionat. Practic unde punctele vor fi mult mai valoroase”, a încheiat omul de afaceri.

Dinamo e penultima în România, cu doar 8 puncte câştigate în turul sezonului regulat. În prima etapă a returului, echipa din Ştefan cel Mare joacă pe terenul revelaţiei FC Voluntari, luni, 22 noiembrie, de la ora 20.30.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru meciul dintre Slovacia şi România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40 30 mart.

Bogdan Vătăjelu a revenit în România după doi ani și a semnat

23:37 30 mart.

UPDATESlovacia – România, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY (marţi, 21:45). Fără Mircea Lucescu pe bancă

23:32 30 mart.

Care a fost, de fapt, diagnosticul primit de Mircea Lucescu! Dezvăluirea din partea FRF: “Șansă mare”

23:26 30 mart.

De ce Daniel Pancu nu vrea să antreneze echipa naţională. Dezvăluirea lui Florin Prunea: “Niciodată”

22:53 30 mart.

Steaua, la un pas de prima ligă? Ministrul Apărării a făcut anunțul: „Indiferent cine se supără!”

22:40 30 mart.

Salariu de 14 milioane € pe an pentru viitorul antrenor al lui Radu Drăguşin la Tottenham

1 Doi jucători nu mai intră în planurile lui Gică Hagi la naţionala României. Gigi Becali ştie cine sunt 2 Putin, anunț în ziua cea mare: „Rusia este pregătită” 3 A refuzat FRF! Fostul antrenor de la FCSB i-a spus “NU” lui Burleanu: “Mie mi s-a propus” 4 Nebunie în Italia. 30.000 de fani au umplut Piazza dei Signori după promovarea din liga a treia 5 “Schimb yala de la uşă”. Mircea Lucescu, dialog incredibil cu soţia Neli, pe patul de spital: “FRF l-a disperat” 6 Mircea Lucescu, director tehnic la o echipă din fotbalul românesc? Anunţul făcut de un oficial FRF
Citește și