Rapid – Chindia 2-2. Giuleștenii nu își revin după șocul de la Ploiești. “Suntem dezamăgiți” / “Un rezultat rușinos”

Iulian Focșăneanu Publicat: 19 noiembrie 2021, 22:58

Comentarii
Rapid – Chindia 2-2. Giuleștenii nu își revin după șocul de la Ploiești. Suntem dezamăgiți / Un rezultat rușinos

Horaţiu Moldovan, în timpul unei partide/ SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Rareș Ilie a înscris, în minutul 60, primul său gol în Liga 1. Nu s-a putut bucura prea mult, pentru că Popa a readus-o pe gruparea din Târgoviște în avantaj, la câteva secunde după.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rareș Ilie, prima reacție după Rapid – Chindia 2-2

Nu era chiar meciul pe care mi-l imaginam. Suntem dezamăgiți de rezultat și de joc. Ce poți să simți când ai doi oameni în plus și nu putem bate. N-a mers jocul. Cu doi oameni în plus ar trebui să marchezi. Nu e destul, trebuia să batem clar azi, după ce s-a întâmplat pe teren.

Eu simt că suntem ok, atmosfera a fost foarte bună. Pur și simplu azi nu a mers și vom discuta zilele următoare. Eu mi-aș fi dorit ca primul meu gol să fie într-o victorie“, a declarat Rareș Ilie la finalul meciului.

Și portarul Rapidului a răbufnit și asigură că jucătorii sunt singurii vinovați pentru acest rezultat.

Parcă n-am înțeles exact ce ni s-a spus. E vina noastră, a jucătorilor. Nu cred că mai e nimic de spus. Deși nu am pierdut, e un rezultat rușinos. O să avem probabil o ședință și să vedem ce e de făcut mai departe.

Reclamă
Reclamă

S-a apărat bine Chindia, îi felicit pentru cum s-au dăruit, bravo lor că au reușit să scoată un punct cu noi cu doi oameni mai puțin. Așa e la Rapid, câștigăm cu campioana și ne încurcăm cu echipele mici“, a transmis și Horațiu Moldovan.

Rapid – Chindia 2-2

Chindia Târgovişte a remizat, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa FC Rapid, într-un meci din etapa a 16-a a Ligii 1, în care a reuşit să înscrie două goluri deşi avea doi jucători eliminaţi.

Au marcat: Neguţ ’53, Popa ’62 / Ilie ’60, Marzouk ‘90

Reclamă

De la gazde au fost eliminaţi doi jucători, Corbu în minutul 33 (direct) şi Căpuşă ‘45+2 (după două cartonaşe galbene).

Înapoi la Homepage
Reclamă

Care va fi finala Champions League din acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:37

LIVE TEXTNottingham – Aston Villa și Braga – Freiburg se joacă ACUM, în semifinalele Europa League

22:34

Mihai Stoica a găsit antrenor pentru FCSB. Marea condiție pusă: „Dacă nu acceptă, îl tăiem de pe listă”

22:24

Mihai Stoica a reacţionat, după comunicatul FRF: “Nu ne sucim noi că vreţi voi”! Ce a vorbit cu Gică Hagi

22:20

LIVE TEXTRayo Vallecano – Strasbourg și Șahtior – Crystal Palace se joacă ACUM. Rațiu, titular în semifinalele Conference League

22:03

FCSB, gest superb pentru jucătorul grav accidentat de la Voluntari. Anunțul lui Mihai Stoica: „Îl așteptăm la noi”

21:38

Preşedintele FIFA, Gianni Infantino, a făcut anunţul momentului: “Iran participă la World Cup şi va juca în SUA”

1 „Nu a făcut ca alții, e inteligent!” Cuvinte de aur de la Mourinho pentru Chivu! Ce mesaj i-a transmis: „Voi fi acolo!” 2 Dorit de FCSB şi Dinamo, Ioan Vermeșan şi-a dat acordul. Cu cine semnează 3 Iftime l-a dat de gol pe Gigi Becali. Ei sunt cei doi antrenori pe care îi vrea la FCSB: “M-a întrebat” 4 Răzvan Lucescu a dezvăluit numele echipei pe care nu o va mai antrena niciodată: „Nu vreau să discutăm despre acest subiect” 5 Decizia luată de Adrian Șut, după ce Gigi Becali a anunțat că vrea să-l readucă la FCSB 6 Ce nu mănâncă niciodată Gică Hagi. “De 5 ani” a renunţat la acest aliment
Citește și