Rapid – Dunărea Călăraşi 4-1. Giuleştenii defilează în play-off şi revin pe primul loc. Mihai Iosif: "Dacă aveam o baghetă magică, o înviam pe mama"

De Dragoș Vasile
Publicat: 11.04.2021, 18:02

SportPictures / Alex Paraschiv/SPORT PICTURES via Hepta

Rapid - Dunărea Călăraşi 4-1

Hlistei şi Bălan au marcat rapid pentru gazde, care conduceau cu 2-0 încă din minutul 28. Cristi Bud i-a readus pe oaspeţi în joc în minutul 34. Cu un avantaj minim la pauză, rapidiştii au făcut spectacol în repriza a douaă. Puştiul Pănoiu a dus scorul la 3-0 în minutul 53, iar Ursu a risipit orice emoţie în minutul 90.

În urma acestui rezultat, Rapid a egalat-o la puncte rivala FCU Craiova 1948, ambele având 39. Giuleştenii sunt lideri în play-off graţie golaverajului pozitiv. În următoarea etapă, formaţia lui Mihai Iosif are derby cu ASU Poli Timişoara.

Mihai Iosif, prima reacţie după victoria cu Dunărea Călăraşi

La scurt timp după fluierul final, Mihai Iosif a oferit prima reacţie. Ca de fiecare dată, antrenorul Rapidului a fost savuros.

„Luăm fiecare meci în parte. Ne bucurăm mai cu capul pe umări. Dacă aveam o baghetă magică, o înviam pe mama. Suntem un grup unit. Şi noi am avut absenţi, foarte mulţi. Nu am comentat niciodată arbitrajul.

Nu mă pot pronunţa. Ca să joci la Rapid, atitudinea asta e primordială. Lupta pentru promovare e deschisă, acerbă. Toate echipele au şanse egale. Dacă vom promova cu Rapidul ar fi un vis împlinit”, a declarat Mihai Iosif pentru DigiSport.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

23:41 Decizie peste capul lui Gigi Becali la FCSB! Jucătorul care a lipsit fără acordul milionarului: „I-a dat drumul fără să-mi spună” 23:31 Alex Mitriţă a dat răspunsul final în privinţa ofertei de la FCSB! Ce a spus despre echipa naţională 23:26 „Trebuie să fim serioși!” Elias Charalambous, prima reacție după Universitatea Craiova – FCSB 2-0! 23:18 Octavian Popescu a anunţat că se operează: „În ultimul an am jucat cu o problemă la gleznă”! Cât va lipsi de pe teren 23:11 „Nu au jucat cu nicio presiune” Andrei Ivan rămâne cu picioarele pe pământ după ce a marcat în Universitatea Craiova – FCSB 2-0! 23:07 Darius Olaru, răbufnire uluitoare la adresa arbitrului: „Băi, prostule!” Faza care l-a scos din minţi 22:57 Jucătorul dorit de Gigi Becali semnează în Qatar! Transferul de milioane, ratat de patronul de la FCSB 22:36 Luis Enrique, atac la adresa rivalilor de la Borussia Dortmund. Antrenorul lui Kylian Mbappe nu s-a ferit de cuvinte 22:30 Universitatea Craiova – FCSB 2-0. „Roş-albaştrii”, la prima înfrângere din play-off. Echipa lui Mihai Rotaru o egalează pe CFR 22:10 „O echipă îngenuncheată, nu poate să alerge” Florin Prunea i-a făcut praf pe jucătorii formaţiei care e aproape de Liga a 2-a! Vezi toate știrile