Rapid – FC Botoșani 1-1 | Horațiu Moldovan a făcut minuni pe Arena Națională. “În fiecare zi sperăm la play-off. Vrem în Europa!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 18 decembrie 2021, 22:44

Comentarii
Rapid – FC Botoșani 1-1 | Horațiu Moldovan a făcut minuni pe Arena Națională. În fiecare zi sperăm la play-off. Vrem în Europa!

Horaţiu Moldovan, în timpul unei partide/ SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Horațiu Moldovan a fost din nou salvatorul alb-vișiniilor. A avut mai multe parade uriașe și a fost desemnat omul meciului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Horațiu Moldovan, după Rapid – FC Botoșani 1-1: “Vrem în play-off și în cupele europene”

Mă bucur că am avut o evoluție bună, mi-am ajutat echipa. Nu sunt în măsură să îmi dau note. Dacă ne uităm la lotul pe care l-am avut pentru acest meci, cred că e un punct câștigat. Am avut mulți copii, ne bucurăm că au debutat.

Cred că cu Craiova am avut mai mult de lucru, dar mă bucur că îmi ajut echipa și că sunt într-o formă bună. Mai sunt 9 etape, dacă nu mă înșel, totul depinde de noi. Sperăm să fim în play-off, deși la început aveam alt obiectiv. Cred că în fiecare zi sperăm la play-off, să jucăm în cupele europene. Vrem în Europa, suporterii noștri sunt minunați“, a declarat Horațiu Moldovan la finalul partidei.

O singură victorie a înregistrat Rapidul în ultimele șase etape din Liga 1. Cu trei zile în urmă a jucat tot pe Arena Națională și a pierdut în prelungiri derby-ul cu FCSB.

31 de puncte are echipa antrenată de Mihai Iosif, cu două mai puțin decât FC Botoșani. Riscă să rămână în afara locurilor de play-off la finalul anului 2021, dacă Farul o învinge, în deplasare, pe Dinamo.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 6 mai

Bayern – PSG 1-1. Parizienii se califică în finală pentru al doilea sezon consecutiv

23:59 6 mai

PSG – Arsenal, marea finală a Ligii Campionilor din acest sezon! Când va avea loc duelul “de foc”

23:23 6 mai

Foto“Au fost jefuiţi” Nemţii au izbucnit după ce Bayern nu a primit penalty! Ce spune, de fapt, regulamentul

23:02 6 mai

Marquinhos, record impresionant în UEFA Champions League! A depășit o legendă a fotbalului la meciul cu Bayern

22:59 6 mai

FotoFază scandaloasă în Bayern Munchen – PSG! Centralul nu a dictat penalty pentru un henţ clar în careu!

22:43 6 mai

Khvicha Kvaratskhelia, performanță uriașă în Bayern – PSG! Singurul care a reușit asta în Champions League

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 3 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 4 Gigi Becali, victorie în procesul cu Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat” 5 “Plec cu el să căutăm jucători” Anunţul lui Mihai Stoica despre antrenorul care a luat două titluri la rând cu FCSB! 6 Situația a scăpat de sub control la Real Madrid! Doi jucători s-au luat la bătaie la ultimul antrenament
Citește și