Rapid – Gaz Metan Mediaş 1-2 | Giuleştenii au luat foc după înfrângerea cu Mediaş! Au dat vina pe arbitru: “Nu am mai văzut aşa ceva, şi-a făcut jocul împotriva noastră”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 17 septembrie 2021, 23:35

Comentarii
Rapid – Gaz Metan Mediaş 1-2 | Giuleştenii au luat foc după înfrângerea cu Mediaş! Au dat vina pe arbitru: Nu am mai văzut aşa ceva, şi-a făcut jocul împotriva noastră

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Rapid a intrat în criză. A luat bătaie acasă de la Mediaş şi a ajuns la trei partide consecutive fără victorie. La final, giuleştenii au luat foc. Îl consideră pe centralul Lucian Rusandu vinovat de înfrângerea în faţa celor de la Gaz Metan.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid, atac la adresa arbitrajului

Alexandru Albu, autorul singurului gol al Rapidului în acest meci, a explodat pur şi simplu la finalul meciului. “Din păcate, nu ne ajută cu nimic. De vorbit, degeaba. Domnul arbitru şi-a făcut jocul. N-am mai văzut aşa ceva. Ne-a spus ceva şi ne-a dat galben. Jucăm singuri împotriva tuturor. Se poate vedea. Penalty foarte uşor etapa trecută, acum ridică fanionul. Sunt supărat. Am dominat partida, în rest n-au avut nimic. Îi felicităm, bravo lor”, a spus Alexandru Albu, conform digisport.ro.

Rapid, critici la adresa Mediaşului

Şi Albert Stahl i-a criticat dur pe cei de la Mediaş. “Adversarii noştri s-au pus pe jos şi nu am mai reuşit să marcăm. Nu am fost lucizi la finalizare, acolo în careu, să vrem să dăm gol. Contează lipsa antrenorului de pe banca tehnică. Ne încurajează mai mult, îl vrem lângă noi meci de meci.

Nu ştiu dacă suntem vânaţi, dar trebuie să intrăm pe teren şi să câştigăm. Suntem singuri împotriva tuturor. Vrem mai mult respect pentru suporteri. Vrem fanii alături de noi. Aşa e frumos fotbalul, cu suporteri”, a spus şi Albert Stahl, la finalul meciului.

Antrenorul cu licenţă PRO al celor de la Rapid era mai calm la finalul meciului. Spune că giuleştenii trebuie să se concentreze pe meciul de Cupă. “Şi-au urmărit scopul final şi au reuşit să şi-l atingă. Timpul este foarte scurt şi trebuie să ne gândim la meciul din Cupă. Dacă va fi să ne calificăm, asta e. E normal să fie multă atitudine negativă. Sunt situaţii în care arbitrul ia decizii pe care jucătorii le consideră împotriva noastră.

Reclamă
Reclamă

Mihai Iosif trăieşte într-un anumit fel. E normal să aibă anumite momente. Suporterii creează atmosfera. Trebuie să mergem mai departe”, a spus Adrian Matei.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
7:00

VIDEOAlgeria – Austria 3-2, pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY. Ambele naţionale, calificate în 16-imi! Iran, OUT

6:57

Cum arată 16-imile Campionatului Mondial 2026! Iran, marea pierzătoare din faza grupelor

6:54

Recordul stabilit de Lionel Messi, după ce a marcat din nou la Mondial. Formă de vis pentru starul Argentinei

6:30

Programul zilei a 18-a de la Campionatul Mondial. Încep şaisprezecimile, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY

6:18

VideoToţi ochii pe Istvan Kovacs! A avut nevoie de VAR în Iordania – Argentina. Decizia centralului din România

5:37

VideoCe moment! Istvan Kovacs, faţă-n faţă cu Lionel Messi, la Campionatul Mondial

1 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 2 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 3 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 4 Un nou transfer pentru FCSB! Gigi Becali a confirmat negocierile: “I-am spus lui MM” 5 Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1! 6 Transferul momentului în Liga 1! Alexi Pitu, revenire de senzație în fotbalul românesc
Citește și