Rapid – Universitatea Craiova 1-2 | „M-am gândit că trebuie să mă apuc şi eu de fotbal!” Jovan Markovic, reacţie genială după ce a marcat un gol în derby. Ce a spus de convocarea la echipa naţională

De Antena Sport
Publicat: 28 august 2021, 23:22

Rapid – Universitatea Craiova 1-2 | A fost nebunie totală pe Arena Naţională. Rapid a condus până în minutul 83, însă Universitatea Craiova a revenit fantastic şi a întors rezultatul în finalul meciului.

Hepta

Rapid a trăit momente magice pe Arena Naţională. Rămaşi în 10 oameni încă din prima repriză, după eliminarea lui Claudiu Belu, giuleştenii au rezistat eroic în faţa atacurilor dezlănţuite ale oltenilor. Jovan Markovic a fost cel care a marcat golul egalizator.

După meci, Markovic va merge direct în cantonamentul echipei naţionale, acolo unde a fost convocat în premieră.

Jovan Markovic, reacţie genială după ce a marcat un gol în derby

Ne aşteptam să fie o atmosferă frumoasă, era un derby. Pe viitor sper să vină mai mulţi spectatori. Mă bucur că a reuşit să câştige echipa. Am marcat şi plec cu o încredere mai mare la echipa naţională. Este una dintre cele mai bune perioade din cariera mea. Am schimbat mentalitatea, m-am gândit că trebuie să mă apuc şi eu de fotbal„, a spus Jovan Markovic după Rapid – Universitatea Craiova 1-2.

Rapid – Universitatea Craiova 1-2 | Victorie dramatică pentru olteni

Universitatea Craiova a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, Rapid, la capătul unui meci în care a revenit de la 0-1 şi gazdele au jucat în inferioritate numerică mai mult de o repriză.

În minutul 43, de la Rapid a fost eliminat Claudiu Belu, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

În minutul 48, o petardă a explodat lângă Pigliacelli. Portarul Universităţii Craiova s-a prăbuşit, vizibil afectat. El şi-a revenit după scurt timp şi după ce Săpunaru s-a dus către suporteri şi le-a cerut să nu mai arunce cu petarde jocul s-a reluat.

18
22:40
Mihai Stoica, sancționat de FRF! Amenda primită de managerul general de la FCSB, după ultimele declarații făcute
18
22:34
Frankfurt – Rangers | Sebastian Rode, lovitură horror! Sperietură uriașă în finala Europa League
18
22:02
Nicușor Bancu, pedeapsă colosală după gestul grosolan din Universitatea Craiova – Sepsi 0-1
18
21:17
Mircea Lucescu, reacție nervoasă după ce CFR Cluj a devenit campioană în fața lui FCSB. „E frustrant!”
18
21:08
CFR Cluj, reacție oficială după ce Dan Petrescu și jucătorii săi au înjurat FCSB la petrecerea de titlu
18
20:10
Simona Halep va participa la turneul de la Birmingham, înainte de Wimbledon! Cu ce jucătoare de top se poate duela campioana noastră
18
19:59
Răzvan Burleanu, noi detalii despre implementarea VAR în Liga 1 + Revoluție în Cupa României
18
19:48
FCSB, invitată la un turneu răsunător! Echipa lui Gigi Becali se va duela cu 3 campioane din Europa
18
19:24
Mihai Stoica, un nou atac la rivalii de la CFR Cluj, după ce FCSB a pierdut titlul