Închide meniul

“Săracul, nici nu știe ce e pe acolo!” Cornel Dinu, val de ironii la adresa lui Toni Petrea. “E pus de decor!”

Alexandru Ivan Publicat: 5 aprilie 2022, 16:29

Comentarii
Săracul, nici nu știe ce e pe acolo! Cornel Dinu, val de ironii la adresa lui Toni Petrea. E pus de decor!

Hepta

Legendarul Cornel Dinu se amuză pe seama lui Toni Petrea după derby-ul FCSB – Universitatea Craiova 0-2. “Procurorul” l-a taxat pe antrenorul roș-albaștrilor pentru că se supune ordinelor lui Gigi Becali.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cornel Dinu s-a referit în special la “inovația” de a-l muta pe Octavian Popescu în flancul drept al atacului în prima repriză cu Universitatea Craiova, când puștiul de 19 ani n-a reușit să pună pericol la poarta lui Pigliacelli.

Cornel Dinu se amuză pe seama lui Toni Petrea

Se fac nişte comenzi din astea ca să joace cine doreşte proprietarul. Am vrut să cred că Tavi Popescu este un jucător care poate juca pe tot frontul de atac, cum sunt câţiva jucători în lume, Ronaldo, Mbappe, dar el a fost aruncat în teren din postura de atacant lateral dreapta, nu a contat. I-ai lăsat dreptul mutându-l în partea dreaptă, l-ai lăsat cu dreptul să ameninţe fanionul de la corner. A arătat foarte bine în antrenamente cui? Lui Toni Petrea, care tace despre altceva.

Petrea… mă mir că a luat şi un cartonaş la un moment dat. El, săracul, nu ştie nici ce se întâmplă pe acolo. El e pus de decor”, a spus Cornel Dinu, potrivit orangesport.ro.

După înfrângerea cu Universitatea Craiova, FCSB a ajuns la opt puncte în urma liderului CFR Cluj, care a învins-o luni cu 2-0 pe FC Argeș. Șapte etape mai sunt de disputat din actuala stagiune.

Reclamă
Reclamă

Toni Petrea a fost readus la FCSB în noiembrie, după ce Gigi Becali s-a săturat de Edi Iordănescu, care nu voia să-i asculte ordinele.

Gabi Balint, previziune sumbră pentru FCSB

Gabi Balint îi avertizează pe suporterii roş-albaştrilor, care aşteaptă titlul de 7 ani. Fostul mare internaţional anunţă că, dacă Gigi Becali va renunţa la investiţii, FCSB va ajunge să se lupte în play-out pentru salvarea de la retrogradare.

”Se dau exemple tot timpul cu echipe mari care au falimentat. Da, e adevărat, dar FCSB, când se numea și Steaua, dacă lucrurile erau făcute ca lumea, ar fi rămas Steaua, ar fi câștigat poate de 10 ori mai mulți bani și campionate mai multe.

Reclamă

Asta s-a dorit, suporterii deja au văzut și ei. Totuși, cred că se va rezolva situația. Se va vinde ce este de vândut. În momentul în care cei trei-patru jucători care țin echipa vor pleca și nu se fac investiții, la un moment dat va deveni o echipă din asta, de locurile șase-șapte, poate chiar de play-out”, a declarat Gabi Balint, potrivit digisport.ro.

Gigi Becali crede în continuare la titlu după FCSB – Universitatea Craiova 0-2

Gigi Becali crede în continuare la titlu după FCSB – Universitatea Craiova 0-2. Patronul roş-albaştrilor este convins că CFR Cluj va avea mari probleme în Liga 1, iar echipa sa va fi pe primul loc înainte de Paşte.

Păi de ce să fiu supărat? Păi de ce am pierdut șansa la titlu? N-am pierdut nimic. Din moment ce o echipă ca Craiova ajunge de două ori la poartă și are un 11 metri inventat, un 11 metri care nici nu a fost, și o lovitură întâmplătoare (n.r. – golul lui Ovidiu Bic), e bine.

Dacă nu vrea să intre mingea în poartă, ce să faci… Încă sunt 5 puncte. Ce, ei au bătut (n.r. – CFR Cluj). Ieri a făcut Dumnezeu să nu câștigăm. Poate să facă Dumnezeu iar. Și poate să facă Dumnezeu ca ei să nu câștige nici cu Argeșul și să nu mai câștige niciun meci până la final.

(N.r. – Locul 1 de Paște?). De ce să nu putem fi? Îi bate Argeșul azi, îi bate și Craiova, îi batem și noi și de Paște suntem pe primul loc”, a declarat Gigi Becali, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:00
Piastri şi Leclerc, cei mai rapizi în primele antrenamente din MP al Australiei. Cursa, duminică (06:00, Antena 1, AntenaPLAY)
8:00
Duminică va fi cea mai interesantă cursă de Formula 1. Analiza lui Adrian Georgescu
23:35 5 mart.
Adrian Mutu, entuziasmat de lovitura dată de “câini” pe piaţa transferurilor: “Excelent! Unul din cei mai buni”
23:33 5 mart.
“Știm ce s-a întâmplat la Craiova cu Mirel” De ce Adi Mutu nu crede că Rădoi vine la FCSB
23:03 5 mart.
Florentin Puiu, reacţie uluitoare după ce era să îi dea gol de la centrul terenului lui Dinamo!
22:47 5 mart.
Zeljko Kopic a criticat arbitrajul: “Nu a fost corect!” Anunţ şi despre titularizarea lui Puşcaş
1 Gigi Becali transferă “patru titulari”! A făcut primul “11” la FCSB, iar Târnovanu se întoarce în echipa de start! 2 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 3 Fiul lui Ion Ţiriac s-a întors din Dubai, dar nu singur. Lângă cine a fost surprins în avion 4 Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina 5 FotoMarius Constantin sparge lemne în tricoul Universităţii Craiova. Imaginile postate de soţia mai tânără cu 15 ani 6 FotoCelebra milionară nu a avut milă de românii care au cerut bani de bilete de la stat după ce au revenit din zona de război
Citește și