Scandal după Clinceni – Botoşani 1-1! L-a făcut praf pe arbitru: „E penibil şi jenant ce s-a întâmplat”

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 4.10.2021, 23:10

Marius Croitoru

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via hepta

Ultimul meci al etapei, Academica Clinceni – FC Botoşani 1-1, a fost umbrit de prestaţia arbitrului central, Viorel Flueran. Academica a jucat din minutul 57 cu un om în plus după eliminarea lui Malcolm Edjouma. Mai mult, golul egalizator al gazdelor a fost marcat după un henţ evident al lui Cascini.

Scandal după Clinceni – Botoşani 1-1

Enervat de prestaţia arbitrului, Marius Croitoru, antrenorul Botoşaniului, a intervenit în forţă şi a atacat dur brigada. Mai mult, antrenorul l-a atacat pe arbitru după eliminarea lui Malcolm Edjouma. totuşi, Croitoru a recunoscut că Edjouma putea fi eliminat încă din prima repriză.

„E penibil şi jenant ce s-a întâmplat în seara asta. A fost un gol cu mâna. La posibila eliminare din prima repriză nu am ce să comentez, dar l-a eliminat în repriza a doua. Nu poţi îndrepta o greşeală cu o altă greşeală. Sunt de acord ca fotbalul să se joace pe teren, în limita fair-play-ului.

Asta nu scuză cu nimic că domnul arbitru nu a văzut acel henţ la golul lor. Eu dacă nu sunt în stare să antrenez echipa şi nu dau randament nu plăteşte niciun arbitru din România”, a spus antrenorul celor de la FC Botoşani, Marius Croitoru, conform digisport.ro.

Cascini îl contrează pe Marius Croitoru

La finalul meciului, Cascini nu a recunoscut că a marcat cu mâna, deşi reluările au arătat acest lucru. „Am întâlnit două echipe foarte puternice în ultima vreme și cred că ne-am descurcat. În repriza a doua ei au avut un om mai puțin, a fost mai ușor pentru noi. Nu știu dacă e un punct norocos, prima repriză a fost echilibrată, iar noi am jucat mai bine în repriza secundă.

Nu pot să spun dacă am marcat cu mâna, trebuie să văd faza din nou. Fundașul a atins primul mingea. Dacă am atins-o cu mâna, arbitrul a făcut o greșeală, se întâmplă în fotbal”, a declarat Cascini la final.

22:16 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY 21:59 Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu 21:29 România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori 21:27 OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA 21:08 Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko 21:01 FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!” 20:52 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi 20:28 „Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea 20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” 19:49 „E o problemă! Sunt trist!” Daniel Pancu, verdict despre situația de la Rapid! Ce a spus despre comunicatul lui Dan Șucu Vezi toate știrile