Închide meniul

Scandal uriaş în Generaţia de Aur! Dănuţ Lupu dă de pământ cu Florin Prunea: “Nu am fost sluga lui Lupescu”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 25 noiembrie 2021, 18:55

Comentarii
Scandal uriaş în Generaţia de Aur! Dănuţ Lupu dă de pământ cu Florin Prunea: Nu am fost sluga lui Lupescu

Dănuţ Lupu, în timpul unui meci / EDUARD VINATORU / MEDIAFAX FOTO

Este scandal uriaş între doi foşti mari jucători ai echipei naţionale. Primul care a atacat a fost Florin Prunea. Acum, Dănuţ Lupu i-a oferit o replică pe măsură fostului său coleg şi i-a transmis că dacă nu se opreşte va spune mai multe.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Scandal uriaş între Dănuţ Lupu şi Prunea

În ultimele zile, între Dănuţ Lupu şi Florin Prunea au fost mai multe clinciuri. Mai întâi, Prunea a ieşit la rampă şi l-a atacat pe Ilie Dumitrescu, apoi pe Dănuţ Lupu. Acum, Dănuţ Lupu s-a dezlănţuit. Florin Prunea nu este mandatat de niciun component al Generației de Aur să vorbească în public împotriva lui Răzvan Burleanu. Prunea a continuat și a afirmat că nu și-ar lăsa niciodată copilul să fie antrenat de Lupu fiindcă nu ar avea ce să învețe din partea unuia care a avut probleme cu legea. „Eu, dacă aș fi părinte, nu mi-aș duce copilul să îl antreneze Lupu. Să fure, ce să învețe?!”, a tunat Prunea la adresa lui Lupu. Fostul mijlocaş s-a dezlănţuit.

“Eu nu am fost sclavul lui Lupescu”

„Îi transmit lui Florin să aibă mare grijă ce vorbește de acum despre mine. Nu o să mai fiu așa blând cu el. Să nu se mai lege de trecutul meu, că ne supărăm rău. Toți am fost tineri și toți am trecut prin probleme. Însă, el nu știe exact ceea ce mi s-a întâmplat mie și este mai bine să stea în banca lui. Îi deranjează că îi spun adevărul? Păi, cu ce drept îi vorbește el așa lui Ilie Dumitrescu? Omul ăla l-a jignit și i-a vorbit vreodată public așa de urât? Au fost colegi și e bine să ne respectăm. Însă, văd că Prunea sare cam rău calul cu toată lumea! Florine, așa cum mă vezi tu pe mine, vezi că eu nu am fost niciodată sluga lui Lupescu.

Eu nu mă rog de unii și alții să mă ajute și pe mine, iar apoi le merg pe sârmă. Ionuț a fost naiv că s-a luat după tine și i-ai promis tu marea cu sarea în campania electorală de la alegeri, dar gata, încetează și nu te mai lega de trecutul meu. Și nu cred că o să îl mai faci tu pe Lupescu să mai cadă în capcană încă o dată și să candideze din nou. Vezi că eu nu mă milogesc pe la uși să mă ia cineva în cantonament…că mă fac de râs în presă. Numele Ionuț Negoiță îți spune ceva? Apropo, pe unde ai fost tu colegul meu de cameră? Pe unde ne pupăm noi când ne vedem? Te rog să încetezi cu atacuri sub centură și să nu te mai legi de trecutul meu. E ultima oară când îți vorbesc destul de decent. Nu mă face să vorbesc mai multe”, a declarat Lupu, conform prosport.ro.

 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:39
Leo Grozavu, furios după FC Argeș – FC Botoșani 0-0: „Luptă oarbă”
19:24
Mohamed Salah s-a întors la Liverpool şi a atins o nouă bornă impresionantă! Performanţa realizată în victoria cu Brighton
19:18
Filipe Coelho, îngrijorat înaintea jocului cu Hermannstadt: „Nu am avut mult timp să pregătim acest meci”
19:02
Rapid – Oțelul LIVE TEXT (20:30). Giuleștenii vor să-și mărească avansul în fruntea Ligii 1. Echipele de start
18:55
FC Argeș – FC Botoșani 0-0. Moldovenii ratează șansa de a urca pe primul loc
18:53
Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect”
1 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 2 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 3 Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor 4 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 5 Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB. Jucătorul din Liga 1 care semnează: “E la noi” 6 Primele plecări de la Universitatea Craiova după eşecul cu Sparta Praga
Citește și