Închide meniul
Video

Strigăt de disperare al lui Steliano Filip. “Nu mai știu la ce să renunț. Să înțeleagă că nu mai pot!”. E dispus să aducă și bani de acasă. Anunțul teribil făcut înainte de Dinamo – FCSB

Iulian Focșăneanu Publicat: 27 ianuarie 2022, 23:38

Comentarii

Steliano Filip, în timpul unui meci disputat de Dinamo / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Fotbalistul care are 7 selecții în naționala României este în stare să aducă și bani de acasă pentru a fi lăsat liber de contract. Steliano are 8.000 de euro salariu lunar, fiind unul dintre cei mai bine plătiți de la Dinamo. Iuliu Mureșan așteaptă o sumă de transfer de la orice echipă care este interesată să semneze cu fundașul care a jucat în 13 meciuri din acest sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Steliano Filip nu mai are răbdare. Vrea să plece de urgență de la Dinamo

Steliano Filip a fost dorit de maghiarii de la Mezokovesd, dar impresarii veniți din Ungaria nu au reușit să-i convingă pe șefii lui Dinamo.

Eu nu mai știu la ce să renunț, că sunt ultimele două luni în care ar trebui să mă plătească pentru a fi la zi. Ei să înțeleagă că nu mai pot! Dar dacă nu înțeleg, nicio problemă, eu oricum cel puțin până în vară clar nu am să joc.

Acum nu sunt dispuși să plătească cei din Ungaria și mi se pare normal. Era și o chestie de bun simț… am venit liber, să plec liber. Nu cred că o să mă mai ia în vară fără să joc și atunci trebuie să stau și din vară pentru că mai am un an de contract“, a declarat Steliano Filip în exclusivitate pentru Antena Sport.

Steliano Filip: “Nu puteam să ajut în Dinamo – FCSB”

Fundașul lui Dinamo anunță că și-ar fi dorit să joace în Derby de România, dar este sigur că nu avea cum să îi mai ajute pe “câini”. În meciul tur a fost eliminat în minutul 37, iar FCSB a profitat și a obținut un succes istoric, scor 6-0.

Reclamă
Reclamă

Eu am o problemă la gambă, dar mă duc la program. Sunt mereu cu echipa. Ca și fotbalist, când te apuci de fotbal îți dorești să joci într-un derby. Mi-aș fi dorit, mi-am dorit mereu (n.r. să joace), dar aici nu e vorba de orgoliu. Nu puteam să-i ajut!“, a precizat Steliano.

Cazul „Steliano Filip” a început când fostul antrenor al lui Dinamo, Mircea Rednic, l-a exclus din lot pe fotbalistul de 27 de ani. Filip a susținut că Puriul l-a scos din lot nemeritat și că șefii i-au transmis să-și găsească altă echipă.

La puțină vreme după acel episod, Rednic a fost demis de la Dinamo, iar suporterii au dat vina pe „greii” vestiarului, printre care și Steliano Filip. Între timp Filip își găsise unde să joace, dar șefii nu l-au mai lăsat să plece.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:20
Se „rupe” Arena Națională: câte bilete s-au vândut la Dinamo – Rapid. Nou record pentru Liga 1
12:50
Denis Alibec pleacă de la FCSB. Gigi Becali a luat decizia după rușinea cu Metaloglobus
12:26
Cursa Marelui Premiu al Statelor Unite, în direct pe Antena 3 CNN și live în AntenaPLAY (21:45). Verstappen, în pole
12:08
Mihai Rotaru, ironie pentru Gigi Becali: „Poate l-a sunat Mircea Lucescu și pe patronul de la Metaloglobus”
11:54
„Rușinos”. Gasperini a răbufnit după ce a fost învins de Chivu în AS Roma – Inter 0-1. Ce l-a nemulțumit
11:32
Italienii s-au convins de FCSB înaintea meciului cu Bologna din Europa League: „Nu sperie pe nimeni”
1 „Îi vom da”. Gigi Becali, revoluție totală la FCSB. Jucătorii la care e gata să renunțe, după eșecul cu Metaloglobus 2 VIDEORomânia, în finala Campionatului European la masculin şi la feminin! Victorie istorică pentru tricolori 3 Neluţu Varga pregăteşte “bomba” la CFR Cluj. Îl vrea pe Marius Şumudică antrenor, după revenirea lui Marian Copilu 4 Decizia radicală a lui Gigi Becali după ce FCSB a suferit umilinţa campionatului, fiind învinsă de Metaloglobus 5 Anunţul lui Gigi Becali despre plecarea lui Charalambous şi Pintilii 6 VIDEOMax Verstappen, pole position în Marele Premiu al Statelor Unite. Tur perfect la Austin
Citește și