Surpriză totală pe Arena Naţională! Edi Iordănescu a făcut anunţul în urmă cu puţin timp: „Decizia a fost a mea”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 25 septembrie 2021, 22:01

Comentarii
Surpriză totală pe Arena Naţională! Edi Iordănescu a făcut anunţul în urmă cu puţin timp: „Decizia a fost a mea

SportPictures / Sport Pictures via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Edi Iordănescu a surprins în această seară, pe Arena Naţională, chiar de la începutul partidei. Antrenorul celor de la FCSB a luat o decizie curajoasă chiar înaintea partidei cu Academica Clinceni. L-a lăsat pe banca de rezerve pe Constantin Budescu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Edi Iordănescu a făcut anunţul

Edi Iordănescu nu a dorit să-l forţeze pe Budescu, după cele 120 de minute jucate la Hunedoara, la mijlocul săptămânii. „Ne dorim să fie unul care să ne aducă trei puncte. Întâlnim o echipă sub potenţial. E o echipă cu mijloace, e un antrenor nou (n.r. – Ionuţ Chirilă), care aduce un suflu nou. Suntem 20 în lot, cu mulţi accidentaţi.

Avem un staff medical bun, care lucrează să recupereze jucătorii. Decizia e a mea de a-l ţine pe Budescu pe bancă. A jucat 120 de minute şi consumul e foarte mare. În viitor, îl veţi vedea foarte des în jocurile noastre”, a spus antrenorul celor de la FCSB, conform telekomsport.ro.

Cum a ajuns Budescu rezervă

Nemulţumit de cum au decurs lucrurile în victoria din Cupa României cu Hunedoara, în 120 de minute, Edi Iordănescu a dezvăluit ce plan a avut, de fapt, în privinţa lui Budescu. „Peste 14.000 de metri alergaţi, aproape 15.000. Nu am planificat asta pentru el, avem în cap cu totul altceva.

Să îi dau 60-70 de minute, după care era unul dintre cei vizaţi pentru schimbare, tocmai pentru a-l menaja şi a-l avea în grafic şi pentru acest joc. Fie de la început, fie pe parcurs, dar voiam să îmi las această decizie de a o lua chiar în preajma jocului. În funcţie şi de feedbackul pe care îl aveam şi de la el”, a spus Edi Iordănescu, la conferinţa de presă, în urma calificării în optimile Cupei României.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:51

FotoMario Camora, premiat la meciul cu FCSB, după ce a atins o bornă impresionantă!

22:13

Julian Alvarez, inamic public la Atletico! Huiduit de tot stadionul și luat la țintă cu un fular: „Nu le dau eu sfaturi fanilor”

21:50

„Dai în jucătorii tăi, e deranjant” Fotbalistul Craiovei i-a luat apărarea lui Baiaram! Mesaj clar pentru fani

21:48

Deian Sorescu is on fire! Prima victorie pentru Mirel Rădoi la Gaziantep, venită după un eurogol al românului

21:28

LIVE TEXTCFR Cluj 0-0 FCSB ACUM LIVE. Cordea ratează incredibil. VAR verifică dacă e penalty, dar nu se acordă

21:14

FotoVeste de coșmar pentru Craiova! Un jucător vital pentru campioană, suspect de ruptură de ligamente

1 Buldozerele au ajuns deja la hotelul deţinut de Gică Hagi în Mamaia. Ce se întâmplă la IAKI 2 Dublă-plecare înainte de CFR Cluj – FCSB! Au fost dați afară 3 Dan Petrescu la FCSB? Antrenorul a dat cărţile pe faţă. Ce urmează pentru „Bursuc” 4 VideoMax Verstappen, accident teribil la el acasă în Țările de Jos! Mașina a fost distrusă complet 5 David Popovici a intervenit în scandalul „merdenelor”. Reacţie neaşteptată: „Eat…” 6 Scene şocante cu Cristiano Bergodi. A luat „roşu” după ce a vrut să se bată cu fanii. „M-a înjurat în italiană, un nenorocit”
Citește și