Surprize în optimile de finală ale Cupei României. Dinamo a eliminat FCSB. Patru echipe din Liga 2 au obţinut calificarea. Toate rezultatele le ai AICI

Antena Sport Publicat: 11 februarie 2021, 14:00 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:16

Mediafax Foto / Alexandra Pandrea via Hepta

Programul optimilor de finală ale Cupei României

ASU Poli Timişoara – Astra 1-2

Min. 90: Astra a reuşit să câştige cu 2-1 şi să se califice în sferturile de finală

Min. 81: GOOOLLL ASTRA! Mattia Montini a înscris cu o lovitură de cap, după o fază fixă.

Min. 59: GOOOLLL ASTRA! Balaure a restabilit egalitatea din centrarea lui David Bruno.

Min. 27: GOOOLLL ASU POLI! Ionuţ Coadă a deschis scorul după o gafă a portarului advers!

Min. 1: A început al doilea meci al zilei din Cupa României!

Viitorul Târgu Jiu – Gaz Metan 1-0

Min. 90: Viitorul Târgu Jiu a produs surpriza. A eliminat-o pe Gaz Metan şi continuă în competiţie!

Min. 15: GOOOLLL Viitorul Târgu Jiu, 1-0. Daniel Paraschiv a înscris pentru gazde.

Min. 1: A început meciul!

Universitatea Cluj – UTA Arad 2-1

Meciul s-a terminat cu victoria gazdelor, care vor merge în sferturile de finală.

Min. 90+5: GOOOLLL UTA, 2-1. Fostul atacant al lui FCSB, Adrian Petre, a marcat la primul meci după revenirea la UTA.

Min. 73: GOOOLLL U. Cluj, 2-0. Ribeiro a punctat cu "ajutorul" portarului, care a fost indus în eroare de centrarea şutată jucătorului de la U. Cluj.

Min. 19: GOOOLLL U. Cluj, 1-0. Ogbu a marcat pentru gazde, cu un şut superb, din întoarcere, din centrul careului.

Min. 1: A început meciul.

Farul – Chindia 0-3

Chindia Târgovişte s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins cu scorul de 3-0, în deplasare, pe divizionare secundă Farul Constanţa.

Min. 72: GOOOLLL CHINDIA, 0-3. Diaz a marcat al doilea gol al echipei din Târgovişte în ultimele trei minute.

Min. 70: GOOLLL CHINDIA, 0-2. Iacob a mărit avantajul oaspeţilor.

Min. 39: GOOOLLL CHINDIA, 0-1. Berisha a deschis scorul.

Petrolul – Poli Iaşi 3-0

Min. 90+3: Final de meci. Petrolul a câştigat la scor de neprezentare partida cu Poli Iaşi.

Min. 55: GOOOLLL Petrolul! Vasile Buhăescu face 3-0.

Min .45: GOOOLLL Petrolul, 2-0! Valentin Ţicu a înscris din lovitură liberă. Mingea centrată de el s-a "scurs" în plasă sub privirile portarului.

Min. 17: GOOOLLL Petrolul, 1-0! Romario Moise a marcat pentru gazde, după ce a rămas cu poarta goală în faţă.

Min. 1: A început partida.

Echipele de start

Petrolul: Kitanov – Bărboianu, Lică, Heijers, Țicu – Nir Lax – Constantinescu, Moise, Roice, Vajushi – Buhăescu

Rezerve: R. Avram, Huja, Olaru, Manolache, Mitrea, Ekollo, Turod, M. Bratu, V. Balint

Antrenor: Viorel Moldovan

Poli Iași: Brînză – Cană, Baxevanos, Popa, Cabral – De Iriondo, Passaglia, Vanzo – Calcan, Vega, Zaharia

Rezerve: Brănescu, Onea, Buşu, Acosta, Gaitan, D. Flores, Zajmovic, M. Stan, Popadiuc

Antrenor: Andrei Cristea

Meciul Dunărea Călărași – Turris-Oltul Turnu Măgurele nu se va disputa, ca urmare a deciziei oaspeților de a se retrage din competițiile FRF. Astfel, Dunărea Călăraşi este prima echipă calificată în sferturile de finală ale Cupei României.

• Dinamo - FCSB 1-0

A procedat bine Istvan Kovacs când l-a eliminat pe Araujo, în Barcelona - PSG?

14:17 Au început negocierile cu Carlos Sainz! Ce echipe sunt pe urmele pilotului spaniol: „Are o ofertă foarte profitabilă” 14:01 Valentin Mihăilă a decis unde va juca sezonul viitor! Ce se întâmplă în aceste momente cu colegul lui Dennis Man de la Parma 13:51 VIDEOBernadette Szocs – Manyu Wang 1-4 a fost în AntenaPLAY, în optimile Cupei Mondiale de tenis de masă Macao 2024 13:33 EXCLUSIV AS.ro LIVEExpertul din fotbal care crede că Adrian Mutu a fost „lucrat” de jucătorii lui CFR Cluj: „Nu au vrut să joace” 12:52 Dennis Man şi-a decis viitorul! Unde va evolua românul din sezonul viitor 12:18 EXCLUSIV AS.ro LIVE„Gigi Becali nu e un mare antrenor” Motivul pentru care patronul FCSB-ului se va încununa campion în acest sezon! 12:00 Tabloul principal al Campionatului Mondial de Snooker! Neil Robertson va lipsi de la Crucible pentru prima oară în 20 de ani! 11:42 Fernando Alonso a dezvăluit ce l-a convins să rămână la Aston Martin: „Probabil e ultimul meu contract” 11:15 AS.ro LIVE | Dan Chilom a fost invitatul lui Dan Pavel. A jucat în Finlanda și are o școală de fotbal! 11:01 Ioan Andone a dat verdictul! Pe cine vede campioană sezonul următor: „A demonstrat” Vezi toate știrile