Tănase, jucătorul indispensabil pentru FCSB. 26 de ani are golgheterul Ligii 1 din sezonul trecut. Florin Tănase este cotat la 5 milioane de euro de transfermarkt.com. Aceasta este și suma pe care o vrea Becali în schimbul căpitanului său. Căpitanul FCSB mai are contract cu roș-albaștrii până în decembrie 2022.
Tănase, jucătorul indispensabil pentru FCSB
“Pe Tănase îl las să plece. Dacă vine o ofertă bună poate să plece. Tănase este cel mai important jucător din echipă. El face tot jocul“, a declarat Becali la Digi Sport, după FCSB – Craiova 4-1.
Evoluțiile lui Tănase au făcut ca echipe importante să se intereseze de „decarul” FCSB. Belgia, Franța, Turcia, Italia, SUA, China, Emirate, Qatar sau Arabia Saudită sunt doar câteva țări în care este dorit căpitanul FCSB.
Becali trage de Tănase
Gigi Becali trage de Florin Tănase și este dispus să-i ofere 35.000 de euro, pe lună, pentru a rămâne la FCSB. Tănase a refuzat până în prezent de două ori prelungirea contractului cu FCSB.
”Dacă văd că are oferte și merge la echipe mici, îi zic «băi, Tănase, ia vino, mă, tată încoace. Cât ai tu salariul? Ia 30.000. Sau 35.000 euro pe lună, rămâi la mine». De un Tănase ai nevoie neapărat”, a anunțat Becali la Digi Sport, acum ceva timp.
Becali a refuzat o ofertă concretă pentru Tănase
Florin Tănase a avut o ofertă concretă, în această vară, de la Al Ain. Gigi Becali a cerut însă mai mulți bani.
“Nu știu nimic de această ofertă din America, am știut de o singură ofertă, din Emirate, care nu s-a concretizat.
Nea Gigi a vrut mai mulți bani, el mi-a spus că cere 4,5 milioane. Oferta din America nu a apărut, m-ar fi anunțat dacă se întâmpla“, a spus Tănase după meciul cu Craiova.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Florin Tănase este cotat la 5 milioane de euro
- Ce spune Becali de transferul lui Tănase
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ilie Stan depune plângere penală împotriva CJ Buzău. El și jucătorii își cer banii, după ce Gloria s-a desființat
- Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii
- Dorinel Munteanu, pe lista unei noi echipe. De ce depinde totul
- Adrian Mititelu regretă că investeşte la FCU: “Cea mai mare greșeală a vieții mele. Am distrus viața unor oameni”
- Fost antrenor al lui Cristiano Ronaldo, în România, în Liga 2, la Slatina! Cum este posibil































