Toni Petrea, asul din mâneca lui Gigi Becali în lupta la titlu! Mihai Stoica: “Prezența lui este un atu!”

Dragoș Vasile Publicat: 9 iulie 2022, 10:09

Comentarii
Toni Petrea, asul din mâneca lui Gigi Becali în lupta la titlu! Mihai Stoica: Prezența lui este un atu!

Toni Petrea, în timpul unui meci pentru FCSB / Sport Pictures / Răzvan Păsărică via Hepta

Toni Petrea este asul din mâneca lui Gigi Becali în lupta la titlu. Mihai Stoica a avut doar cuvinte de laudă la adresa antrenorului FCSB, care se va lupta pentru titlu şi calificarea în grupele UEFA Conference League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După victoria cu CFR Cluj din finalul sezonului trecut, scor 3-1, Gigi Becali a anunţat că Toni Petrea a câştigat titlul şi a făcut din nou referire greşelile de arbitraj din finalul play-off-ului. “El e campion! I-a fost furat titlul!”, spunea patronul roş-albaştrilor.

Toni Petrea, asul din mâneca lui Gigi Becali în lupta la titlu

Între timp, Toni Petrea a semnat un nou contract cu FCSB şi este gata să oprească hegemonia lui CFR Cluj. Mihai Stoica a avut doar cuvinte de laudă la adresa antrenorului, la prezentarea noului echipament.

„A fost ușor de convins, anul trecut nu a fost convins și pentru noi este un atu. Prezența lui, în continuare, este un atu”, este mesajul transmis de Mihai Stoica.

Antrenorul FCSB i-a cerut transferuri lui Gigi Becali

Toni Petrea îi cere transferuri lui Gigi Becali, înaintea noului sezon. FCSB a adus în această vară numai doi jucători, pe Rachid Bouhenna și Joyskim Dawa. În același timp, vicecampioana României s-a despărțit de 10 fotbaliști.

Reclamă
Reclamă

„Cred că în orice moment ar mai fi nevoie de jucători, mai ales când ai mai multe obiective. Vor fi multe meciuri disputate într-un ritm destul de alert. Cu cât ai un lot mai numeros și valoros cu atât e mai bine. Vom vedea, căutăm, așteptăm răspunsuri, nu știm momentan dacă vom reuși să mai aducem ceva.

(N.r. – despre interesul pentru Dorin Rotariu) Nu știu nimic, am discutat de principiu, dacă ne-ar ajuta sau dacă ar fi o variantă, dar nu am mai multe informații momentan.”, a spus Toni Petrea, după Zimbru – FCSB 1-6.

Toni Petrea, anunț ferm: „Obiectivul nostru este accederea în grupele Conference League”

„Nu pot să mă declar mulțumit de rezultat (n.r. – cu Zimbru), ne intersează evoluția, modul de exprimare în teren, ceea ce facem la antrenament și ceea ce reușim să punem în practică la jocuri. Faptul că am marcat și în meciul trecut și în meciul ăsta nu e o noutate, încercăm să practicăm un joc ofensiv.

Reclamă

Am beneficiat de un adversar care nu a fost pus la punct cu pregătirea. Calitatea individuală a jucătorilor noștri și-a spus cuvântul. Mă interesează exprimarea echipei, a jucătoilor, din punct de vedere individual și colectiv. Sunt mulțumit de cum arată echipa. Au fost două săptămâni intense, cu antrenamente intense pentru jucători. Sper să îi am sănătoși în continuare și să ne pregătim cum trebuie pentru ceea ce ne-am propus.

Pentru noi este un obiectiv important accederea în grupele Conference League. Avem 3 tururi, trebuie să le luăm pas cu pas, să ne concentrăm, pentru că pot apărea surprize și nu vreau să fie neplăcute. Să fim încrezători, fără muncă și fără efort nu se poate.

Între primele două meciuri de campionat avem și Conference League. Este un început bun, pentru că jucăm acasă. Un meci greu, cu o echipă nou promovată (n.r. – vs U Cluj), cu entuziasm, cu suporteri numeroși, s-au mai întărit și ei între timp, vin după o promovare, vor încerca să demonstreze că își merită locul în liga 1.

Meciul cu Rapid nu știu unde îl vom juca, jucăm în deplasare, va fi un meci frumos, dar până atunci mai avem câteva meciuri.”, a mai spus Toni Petrea.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se califică Andrei Rațiu în finala Conference League cu Rayo Vallecano?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:59

LIVE SCOREFarul – Botoşani 0-1. Duel cu miză importantă pentru ambele cluburi în play-out

17:54

Antrenorul Parmei nu l-a uitat pe Chivu. Ce a declarat înainte de meciul în care Inter poate deveni campioană

17:44

Ce echipă e favorită să-l transfere pe Ofri Arad, de la FCSB. Motivul pentru care Gigi Becali renunţă la jucător

17:16

S-a stabilit a doua echipă promovată în Premier League. O fostă câștigătoare de Cupa UEFA revine după un an

17:09

Lovitură pentru Dani Carvajal, înainte de Campionatul Mondial 2026. Starul lui Real Madrid s-a accidentat din nou

17:01

Daniel Pancu a răbufnit, înaintea confruntării cu Rapid: “Cum ar putea fi interzişi? În Giuleşti nu se întâmplă asta”

1 Cristiano Bergodi: “Nu vreau să ia eventul Cristi Chivu” 2 Gigi Becali a criticat doi jucători de la FCSB, după eșecul cu Csikszereda: „De asta nu a mers jocul” 3 CCA a desemnat arbitrul la Universitatea Craiova – Dinamo. Decizie controversată luată de Kyros Vassaras 4 Gigi Becali, reacţie categorică după ce Mihai Stoica a găsit antrenor pentru FCSB: “Nu-l iei de pe stradă” 5 Tensiuni la CFR Cluj: s-a decis şi pleacă de la echipă înainte de finalul sezonului. Poate semna cu o rivală din Liga 1 6 FotoFlorin Prunea, făcut praf de soţie pentru că s-a afişat cu amanta: “Să îi fie ruşine, a jucat murdar”! Cum arată femeia
Citește și