UEFA, un nou refuz ferm! Anunţul lui Răzvan Burleanu: "Nu am putut să obţinem această derogare"

De Antena Sport
Publicat: 3.08.2020, 15:10
Actualizat: 12.05.2021, 10:12

UEFA, un nou refuz ferm! Anunţul lui Răzvan Burleanu: "Nu am putut să obţinem această derogare"

Mediafax Foto / Eduard Vinatoru via Hepta

Răzvan Burleanu este preşedintele FRF

Preşedintele FRF a spus că şi astăzi s-a încercat să se obţină o derogare de la UEFA, pentru ca meciul Astra – Craiova să se dispute pe 5 sau 6 august. Şi de această dată, răspunsul UEFA a fost negativ. 

Reclamă

Au fost cinci scenarii care s-au dezbătut. Şi ieri şi astăzi au mai fost discuţii cu reprezentanţii UEFA. Cel mai bun scenariu era ca UEFA să accepte ca Astra-Craiova să se dispute în 5 sau 6 august. Nu am putut să obţinem această derogare, prin urmare toate planurile ne-au fost date peste cap. 

Burleanu: „Acesta a fost scenariul adoptat”

Scenariul care a întrunit o unanimitate este acela în care campioana României va fi câştigătoarea din această seară, astfel încât dacă va fi egalitate vom avea prelungiri şi, dacă va fi cazul, lovituri de departajare. Nu am apucat să discutăm cu ei. Acesta a fost scenariul care a fost adoptat„, a spus Răzvan Burleanu după şedinţa Comitetului Executiv al FRF. 

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
12:28

Papa Francisc nu și-a ascuns niciodată iubirea față de fotbal: „Un antidot la subiectivism și egoism”

11:58

Echipa lui Cristi Chivu nu mai joacă luni! Meciul Parma – Juventus a fost amânat după moartea Papei Francisc

11:25

FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paşte

11:04

„Ofensă la adresa fotbalului!” Cristi Balaj a răbufnit după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Așa să îi ajute Dumnezeu”

10:56

Mihai Stoica, uimit de un jucător de la FCSB! Mesajul postat după FCSB – CFR 3-2

10:33

VIDEOOttawa Senators – Toronto Maple Laafs 2-6! Mitch Marner, 3 puncte în primul meci al seriei

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 5 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s 6 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul luis