Închide meniul

Ultrașii de la CSA Steaua au început războiul cu Gigi Becali: "Intrați în ei ca lupii în oi / Am dat afară din casă un gibon agitat!" Fanii au aprins torţe la stadion

Alexandru Ivan Publicat: 13 martie 2021, 11:03 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:14

Comentarii
Ultrașii de la CSA Steaua au început războiul cu Gigi Becali: "Intrați în ei ca lupii în oi / Am dat afară din casă un gibon agitat!" Fanii au aprins torţe la stadion

Ultraşii au făcut spectacol la stadion

UPDATE Ultraşii CSA Steaua au făcut spectacol la stadionul Ghencea. Deşi e pandemie, suporteriii au venit să îşi încurajeze favoriţii înaintea meciului. Aceştia au aprins torţe şi au scandat pentru elevii lui Daniel Opriţa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CSA Steaua – FCSB 2 este meciul zilei în România. Cu toate că se joacă în Liga 3, tensiunile înaintea partidei sunt la cote maxime.

Ultrașii Stelei i-au "înțepat" pe rivalii de la FCSB 2. "Militarii" au pregătit o primire specială pentru echipa lui Gigi Becali. Au afișat bannere și mesaje ironice la adresa rivalilor. 

Ultrașii de la CSA Steaua au pornit războiul cu Gigi Becali

"Intrați în ei ca lupii-n oi! Să tremure când mai aud de noi!", este unul dintre mesajele ultrașilor.

"Gazde în Ghencea? Luați-vă gândul. Nu e Berceni, aici e Sfânt pământul!", este un alt banner afișat de suporterii CSA Steaua.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali vrea să-i oprească cu orice preț pe rivalii de la CSA. Pentru asta, patronul lui FCSB a trimis mai mulți titulari la echipa a doua. 

Derby-ul dintre CSA Steaua și FCSB 2 se va juca pe terenul 5 din Ghencea. Meciul va fi cu porțile închise din cauza pandemiei de coronavirus. 

Reclamă

În acest moment, Steaua conduce clasamentul cu 26 de puncte, din 10 meciuri, fiind urmată de FCSB II. Echipa lui Vintilă are 24 de puncte, după același număr de meciuri. Primele două clasate la finalul sezonului vor merge la barajul pentru promovare. 

Ironiile suporterilor arădeni pentru Gigi Becali

Gigi Becali nu are liniște deloc. În aceeași zi cu derby-ul împotriva rivalilor de la CSA, echipa mare a FCSB-ului joacă în Liga 1, la UTA Arad.

Suporterii arădeni i-au enervat pe susținătorii echipei lui Gigi Becali. Aceștia au pătruns în peluza stadionului de la Arad și au afișat bannere de susținere pentru CSA Steaua: "Haide, UTA! Haide, Steaua!" și "Steaua înseamnă CSA".

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 2 feb.
UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Karim Benzema a semnat!
23:20 2 feb.
FC Botoşani nu mai bate de şase meciuri. Valeriu Iftime: “Lucrurile sunt grave!”
22:42 2 feb.
Sorana Cîrstea, victorie la pas în primul tur la Transylvania Open! Rezultatele zilei de la Cluj-Napoca
22:22 2 feb.
Bucuros de remiza Botoşaniului, Gigi Becali a făcut calcule de play-off: “Termin pe cinci”
22:12 2 feb.
Gigi Becali nu a stat pe gânduri! Decizia luată în privința lui Issouf Macalou de la U Cluj
22:10 2 feb.
De ce Joao Paulo nu poate juca pentru FCSB. Gigi Becali: “Trebuie să intervin ca parlamentar”
1 A trecut vizita medicală și a semnat cu FCSB! Toate detaliile despre transfer 2 Gigi Becali pregăteşte cea mai tare lovitură din ultimii ani, la FCSB: “Aş da pe el 3 milioane de euro” 3 Jucătorul care face vizita medicală şi semnează azi cu FCSB. Suma de transfer 4 Mircea Lucescu, internat de urgenţă la Spitalul Universitar! Ce se întâmplă cu selecţionerul României 5 Transfer la Universitarea Craiova. Cu ce jucător s-a înţeles Mihai Rotaru 6 Şi-a pierdut câteva degete şi a fost luat la bătaie, după haosul creat la meciul lui Inter, sub privirile lui Cristi Chivu
Citește și