Universitatea Craiova – CFR Cluj 1-1 | Laurenţiu Reghecampf, mesaj pentru patronul Mihai Rotaru: “Avem probleme”. Antrenorul oltenilor, mulţumit de evoluţia oltenilor din derby

Gabriel Zamfirescu Publicat: 5 februarie 2022, 23:55

Comentarii
Universitatea Craiova – CFR Cluj 1-1 | Laurenţiu Reghecampf, mesaj pentru patronul Mihai Rotaru: Avem probleme. Antrenorul oltenilor, mulţumit de evoluţia oltenilor din derby

AS.ro

Oltenii lui Laurenţiu Reghecampf tremură pentru locul de play-off după ce au reuşit să câştige doar un punct în faţa campioanei. Gustavo a egalat la ultima fază a meciului, dar Reghe spune că problemele sunt altele la echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laurenţiu Reghecampf, mesaj pentru patronul Mihai Rotaru

Laurenţiu Reghecampf spune că este foarte mulţumit de atitudinea jucătorilor din acest meci, dar şi de rezultat. Îi dă însă şi un mesaj clar patronului Mihai Rotaru. Ar avea nevoie de achiziţii pentru îndeplinirea obiectivelor. “E un punct câştigat cu foarte multă muncă. Păcat că nu am marcat şi la celelalte faze pe care le-am avut. Sunt bucuros pentru atitudinea jucătorilor pentru ce au arătat în teren. Avem foarte multe probleme de lot. Avem jcuători precum Conte pe care a trebuit să-l luăm pe bancă. Avem probleme în atac. Sperăm să menţinem acest ritm. Să înceapă să revină jucătorii cu probleme. Trebuie să câştigăm primele 3 puncte la meciul cu Dinamo. Presiunea este doar pe mine. Îi apăr mereu pe jucători”, a spus Laurenţiu Reghecampf la finalul meciului, conform digisport.ro.

Antrenorul oltenilor a vorbit şi despre meciul viitor, cel cu Dinamo. Meciul se va juca în etapa intermediară, pe terenul lui Dinamo, joi, de la ora 19.55. “Am dominat jocul 45 de minute, am avut şanse, am marcat în ultima fază a meciului, Şi în prima repriză am avut şanse bune. Au marcat un gol, au mai avut o şansă mare, dar atât. Nu sunt supărat pe Mateiu. Nu cred că e momentul să vorbim despre greşeli. Nu sunt mulţumit de rezultate, dar sunt mulţuit de jocul echipei. Este o frustrare la aceste ratări. Koljic nu poate juca la meciul cu Dinamo, sper să joace la meciul următor. Nu mă vait, dar avem probleme. Vorbesc şi cu patronul şi cu preşedintele clubului. Ştiu ce muncesc zi de zi cu ei la antrenamente, dar avem nevoie de jucători cu experienţă în meciurile importante. Eu am încredere în jucătorii pe care îi am la dispoziţie. Trebuie să îi înlocuim pe cei suspendaţi. Jucătorii pe care îi avem la dispoziţie pe aceştia îi folosim”, a încheiat tehnicianul gazdelor. .

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:37

Slovacia – Kosovo 3-4. Surpriză uriașă la Bratislava! Lista completă a echipelor calificate în finala barajului

23:46 26 mart.

Slovacia – România e live în Universul Antena (marţi, 21:45), după ratarea calificării la World Cup 2026

23:45 26 mart.

Vincenzo Montella, iritat de întrebarea unui român după victoria Turciei: “Sunteți provocator”. Ce replică a dat

23:30 26 mart.

Răzvan Marin a spus ce s-a întâmplat în vestiarul României, după eşecul cu Turcia: “Asta cred că va face domnul Lucescu”

23:23 26 mart.

“Următorii la rând!”. Presa din Turcia, reacție arogantă după victoria contra României în barajul de Mondial

23:10 26 mart.

Marius Șumudică a desființat naționala României, după 0-1 cu Turcia. Atac la adresa lui Mircea Lucescu

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 VideoMircea Lucescu, anunţ despre viitorul său după Turcia – România 1-0. Ce jucător a criticat “Il Luce” 3 Mircea Lucescu a decis echipa de start pentru meciul cu Turcia! Revenire importantă în primul 11 4 Turcia – România 1-0. Tricolorii ratează și ultima șansă de calificare la World Cup 2026 5 Mulţumim, Mircea Lucescu! Bine ai venit, Gică Hagi! Viitorul României e în Universul Antena 6 Turcii anunță o pierdere grea pentru naționala Românei. L-au scos din echipa de start
Citește și