Universitatea Craiova – Clinceni 5-0 | Andrei Ivan rămâne cu picioarele pe pământ: “Nu ne gândim la titlu!” Ce a spus despre Reghecampf: „Se vede și în teren, nu?!”

De Antena Sport
Publicat: 18.10.2021, 22:40

Andrei Ivan

Andrei Ivan sună adunarea după Universitatea Craiova – Rapid 1-0

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Andrei Ivan e de părere că mai este mult până la titlu. Atacantul oltenilor a marcat al patrulea gol al echipei sale.

Andrei Ivan, reacție după Universitatea Craiova – Clinceni 5-0

„Nu ne gândim la titlu, mai sunt multe meciuri. Mai este playoff-ul. Trebuie să luăm meci cu mei și să le câștigăm. Se vede și în teren, nu? Jucăm foarte ofensiv și ne apărăm foarte bine. Contează gazonul, la meciul cu FC U Craiova a fost oribil„, a spus Andrei Ivan la digisport.ro

Universitatea Craiova – Academica Clinceni 5-0 | Oltenii lui Reghecampf, spectacol total în Bănie

Universitatea Craiova – Academica Clinceni, ultimul meci al etapei cu numărul 12 din Liga 1, s-a încheiat cu victoria clară a oltenilor, scor 5-0.

În prima repriză de pe „Ion Oblemenco”, oltenii au marcat trei goluri în doar 12 minute. Dan Nistor a deschis scorul cu un șut plasat de la 16 metri, Jovan Markovic a majorat avantajul oltenilor, iar Nicușor Bancu a stabilit scorul primei reprize.

În a doua jumătate a meciului, Ivan a marcat pentru 4-0, iar Roguljic a înscris la debut și a închis tabela.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

16:13 Siyabonga Ngezana a dezvăluit care a fost cel mai greu moment din cariera lui: „Mă urmăreşte, încă doare” 15:42 EXCLUSIVDarius Olaru vrea să joace cu FCSB pe Ghencea, în cupele europene: „A fost o atmosferă extraordinară” 15:42 Kylian Mbappe a acceptat provocarea lui Usain Bolt de a se întrece într-o cursă de 100 de metri: „Probabil că nu am nicio şansă!” 15:42 Alex Băluţă, oferte din străinătate! A dezvăluit totul după ce a luat titlul cu FCSB! 15:33 Pe ce loc se află Simona Halep în clasamentul WTA. Cine este cea mai bine clasată româncă 14:58 Care este, de fapt, numele din buletin al lui Gabriel Tamaş. Dezvăluirea făcută de fostul fundaş 14:21 Mihai Rotaru, mesaj războinic pentru Gigi Becali: „Putem lua titlul cu Gâlcă!” De ce nu se gândeşte la Champions League 13:29 VIDEOOvidiu Ionescu a pierdut în 3 seturi meciul cu Wang Chuqin la Saudi Smash 2024. Românul a câştigat un punct superb 13:20 Programul complet al play-off-ului de promovare din England Championship. Meciurile sunt live în AntenaPLAY 13:02 Universitatea Craiova – FCSB LIVE TEXT, ora 21:00. Oltenii continuă lupta pentru locul 2 în faţa campioanei Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi