Universitatea Craiova – FCSB 2-3 | Gigi Becali: ”Toni Petrea a făcut schimbările. Altă întrebare!” Craiova și-a jucat ultima carte

De Antena Sport
Publicat: 28 noiembrie 2021, 23:10

Universitatea Craiova - FCSB 2-3. Gigi Becali a anunțat că Toni Petrea a făcut schimbările în duelul din Bănie dintre Universitatea Craiova și FCSB. Deocamdată, antrenorul a primit mână liberă de la patronul roș-albaștrilor.

”Toni Petrea a făcut schimbările”

Gigi Becali, în timpul unei conferințe de presă

Hepta

”Schimbările le-a făcut Toni Petrea. Altă întrebare. Nu mă gândesc al alte schimbări. Când merge echipa bine. Jocul e cel care îmi place mie. Mingea la noi, posesia. E adevărat că în a doua repriză au fost ei mai buni, dar noi conduceam. Au avut ei ocazii, dar nu clare. Nu au avut şutul lui Şut.

Posesia a fost a Craiovei pentru că dacă noi am avut 2-1 s-a mizat pe asta.
Nu mi-a fost frică de niciun fel că pierdem jocul. Dacă mingea a fost numai la noi, nu ai cum să pierzi. Nu mi-a fost frică!

Gigi Becali, după Universitatea Craiova – FCSB 2-3: ”Şi-au jucat ultima carte. Trebuia să fie meciul anului”

N-a fost o ocazie foarte clară la Ivan. Poate fac şi eu ca Nistor, n-am văzut bara, dar a fost periculoasă. Eram mulţumit… nu e cu dacă aici. Eu sunt mulţumit de joc. Dacă venea Messi şi dădeam noi două goluri…

Trebuie să luaţi în calcul că am jucat cu o Craiova la 14 puncte în spatele Clujului. Şi-au jucat ultima carte. Trebuia să fie meciul anului. Ei nu mai au șanse la titlu. Eram mulţumit de prima repriză, dar nu avea cum să fie. Eram mulţumit şi de egal, dar meciul nu putea să fie pierdut”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Toni Petrea, reproşuri pentru jucători după Universitatea Craiova – FCSB 2-3

La finalul partidei, Toni Petrea i-a criticat pe jucători pentru greșelile făcute.

„Un meci aşa cum am anticipat, foarte dificil. Un adversar care mă aşteptam să ne pună probleme. Am reuşit să rezistăm primele 20 de minute. Am permis adversarului să vină peste noi. Nu am renunţat la luptă şi am crezut până la final în victorie. Am primit goluri pe două greşeli. Avem în lot jucători valoroşi, foarte buni, care pot face diferenţa în orice minut.

Le dau încredere, curaj. Pe mine mă deranjează faptul că am pierdut mingea şi permitem adversarului să producă panică. Nu cred că Universitatea Craiova a ieşit din lupta pentru titlu. Jocul are 90 de minute, ne dorim întotdeauna să începem bine. Se aşteaptă de la Budescu sclipiri şi să aibă pase foarte bune”, a declarat Toni Petrea la finalul meciului.

La partidă au asistat câteva mii de spectatori. Iniţial, ei ar fi trebuit să părăsească stadionul la ora 21.00, însă autorităţile au anunţat că suporterii pot asista la tot meciul, astfel că au rămas în tribune până la final.

Mihai Petre, la AS.ro LIVE

Lovitură teribilă pentru Olimpiu Moruţan
Fotbal extern • 19:45
Olimpiu Moruţan şi Cicâldău nu mai au viitor la Galatasaray! Cei doi români, criticaţi dur pentru evoluţiile lor: „Nu merită să poarte tricoul Galatei”
Mihai Stoica
Fotbal intern • 19:40
„Sperăm să nu mai crească pentru că o să trebuiască să schimbe sportul!” Mihai Stoica a glumit pe seama înălţimii lui „Courtois de România”. Marele pariu al managerului FCSB
Probleme pentru Gigi Becali
Fotbal intern • 18:13
Noi probleme pentru Gigi Becali! Va ajunge la tribunal din cauza unei mari sume de bani. Olimpiu Moruţan, mărul discordiei
18:25 NEWS ALERTCe lovitură! Constantin Budescu, aproape de a semna cu Sepsi! Reacţia lui Dioszegi: „Suntem în tratative cu el! Suntem optimişti că ne putem înţelege!” 18:13 Noi probleme pentru Gigi Becali! Va ajunge la tribunal din cauza unei mari sume de bani. Olimpiu Moruţan, mărul discordiei 18:12 VideoFCSB – CFR Cluj | Mihai Stoica, discurs genial înainte de derby: „La mâna altora nu suntem pentru că CFR-ul bate pe toată lumea!” 18:02 VideoRomânca „regină a voleiului”, prietenă cu marele Pele: „I-am dus ţuică românească”. Fantastica poveste a Cristinei Pîrv 17:52 Dinamo face două mutări importante înainte de reluarea campionatului! Doi jucători, aduşi de în Ştefan cel Mare. Stoican îi poate folosi în prima etapă din 2022 17:31 FCSB – CFR Cluj | Dan Petrescu, sub presiune înaintea derby-ului: „Mă gândesc la el de când am venit din cantonament! Cel mai important meci înainte de playoff!” 17:25 S-a decis viitorul lui Laurenţiu Reghecampf: „Echipa trebuie să demonstreze”. Oltenii, aproape de ratarea play-off-ului 17:03 VideoMinunata poveste a pianistului campion la kempo! Micul Timon se trage dintr-o familie de campioni mondiali, e as la japoneză şi câştigă premii cu pianul! Mai multe detalii la ştirile AntenaSport, de la 19:55 16:52 Gigi Becali i-a dat interzis lui Dragoş Nedelcu la o echipă din Liga 1: „Acolo nu are voie să meargă!” Ce i-a transmis Mihai Stoica patronului de la FCSB 16:46 Tragedie uriaşă în România! Fotbalistul care şi-a pierdut viaţa la doar 19 ani: „Nu ne găsim cuvintele”. A căzut cu maşina într-un râu