Universitatea Craiova – FCSB 2-3 | Gigi Becali: ”Toni Petrea a făcut schimbările. Altă întrebare!” Craiova și-a jucat ultima carte

Antena Sport Publicat: 28 noiembrie 2021, 23:10

Gigi Becali, în timpul unei conferințe de presă

Hepta

”Schimbările le-a făcut Toni Petrea. Altă întrebare. Nu mă gândesc al alte schimbări. Când merge echipa bine. Jocul e cel care îmi place mie. Mingea la noi, posesia. E adevărat că în a doua repriză au fost ei mai buni, dar noi conduceam. Au avut ei ocazii, dar nu clare. Nu au avut şutul lui Şut.

Posesia a fost a Craiovei pentru că dacă noi am avut 2-1 s-a mizat pe asta.
Nu mi-a fost frică de niciun fel că pierdem jocul. Dacă mingea a fost numai la noi, nu ai cum să pierzi. Nu mi-a fost frică!

Gigi Becali, după Universitatea Craiova – FCSB 2-3: ”Şi-au jucat ultima carte. Trebuia să fie meciul anului”

N-a fost o ocazie foarte clară la Ivan. Poate fac şi eu ca Nistor, n-am văzut bara, dar a fost periculoasă. Eram mulţumit… nu e cu dacă aici. Eu sunt mulţumit de joc. Dacă venea Messi şi dădeam noi două goluri…

Trebuie să luaţi în calcul că am jucat cu o Craiova la 14 puncte în spatele Clujului. Şi-au jucat ultima carte. Trebuia să fie meciul anului. Ei nu mai au șanse la titlu. Eram mulţumit de prima repriză, dar nu avea cum să fie. Eram mulţumit şi de egal, dar meciul nu putea să fie pierdut”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Toni Petrea, reproşuri pentru jucători după Universitatea Craiova – FCSB 2-3

La finalul partidei, Toni Petrea i-a criticat pe jucători pentru greșelile făcute.

„Un meci aşa cum am anticipat, foarte dificil. Un adversar care mă aşteptam să ne pună probleme. Am reuşit să rezistăm primele 20 de minute. Am permis adversarului să vină peste noi. Nu am renunţat la luptă şi am crezut până la final în victorie. Am primit goluri pe două greşeli. Avem în lot jucători valoroşi, foarte buni, care pot face diferenţa în orice minut.

Le dau încredere, curaj. Pe mine mă deranjează faptul că am pierdut mingea şi permitem adversarului să producă panică. Nu cred că Universitatea Craiova a ieşit din lupta pentru titlu. Jocul are 90 de minute, ne dorim întotdeauna să începem bine. Se aşteaptă de la Budescu sclipiri şi să aibă pase foarte bune”, a declarat Toni Petrea la finalul meciului.

La partidă au asistat câteva mii de spectatori. Iniţial, ei ar fi trebuit să părăsească stadionul la ora 21.00, însă autorităţile au anunţat că suporterii pot asista la tot meciul, astfel că au rămas în tribune până la final.

0:09 Costel Gâlcă, după ce echipa lui a învins-o în prelungiri pe Rapid: „Puteam câștiga la 3 goluri diferență” 29
23:52
Basarab Panduru l-a atacat pe Dan Şucu: „Te faci de râs, te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!”
29
23:50
VIDEOPreston North End – Leicester City 0-3 a fost în AntenaPLAY. Oaspeţii au făcut spectacol total în Championship
29
23:41
„Nu trebuie să acordăm atenţie rezultatelor” Bogdan Lobonţ, reacţie surprinzătoare după Rapid – Universitatea Craiova 1-2
29
23:36
Mircea Lucescu, semnal de alarmă pentru Rapid: „E imposibil să câştigi aşa campionatul”! Sfatul pe care i l-a dat lui Dan Şucu!
29
23:00
Corona Braşov a scris istorie în voleiul românesc şi a câştigat titlul naţional
29
22:57
Scene halucinante după Rapid – Universitatea Craiova 1-2! Iacob a sărit să îl bată pe un suporter! Reacţia lui după incident
29
22:46
Universitatea Craiova a învins-o pe Rapid în prelungiri şi a urcat pe locul 2 în play-off! Cum arată acum clasamentul
29
22:37
Cum a fost surprinsă Diana Şucu după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu
29
22:35
Rafael Nadal s-a calificat în optimi la Madrid. Gest de mare campion al „Matadorului”