UTA Arad – Universitatea Craiova 1-0 | Una caldă, alta rece! Oltenii, a doua înfrângere din era Reghecampf. Liviu Antal, „călăul” alb-albaştrilor

Dragoș Vasile Publicat: 14 august 2021, 23:26

UTA Arad – Universitatea Craiova 1-0 | Una caldă, alta rece! Oltenii, a doua înfrângere din era Reghecampf. Liviu Antal, „călăul alb-albaştrilor

Laurențiu Reghecampf

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

• UTA Arad – Universitatea Craiova 1-0
  • Oltenii lui Reghecampf, făcuţi K.O. de Liviu Antal

După o primă repriză lipsită de goluri la Arad, Liviu Antal a declanşat nebunia în tribunele arenei Francisc Neuman. Fotbalistul intrat în minutul 64 a marcat după doar 6 minute. Vukcevic a centrat în careu, iar atacantul a lovit spectaculos balonul cu capul. Mingea a lovit chiar şi bara, însă Mirko Pigliacelli nu a avut nicio replică.

În urma acestui rezultat, oltenii au ajuns la a doua înfrângere din era Reghecampf. Aceştia se află pe locul 9, cu 6 puncte. De partea cealaltă, UTA a urcat pe locul 8 în campionat, cu 8 puncte.

UTA Arad – Universitatea Craiova 1-0

Min. 90+7: Fluier final! UTA a învins-o la limită pe Universitatea Craiova, scor 1-0.

Min. 70: GOOOL UTA Arad! Liviu Antal a deschis scorul cu o lovitură de cap!

Min. 56: Ocazie Universitatea Craiova! Matteo Fedele a trimis un şut puternic, însă Iacob a reţinut.

Min. 46: A început repriza secundă!

Min. 45: S-a încheiat prima repriză, scor 0-0.

Min. 22: Roger a primit cartonaşul galben, după ce l-a faultat dur pe Nicuşor Bancu. Căpitanul oltenilor a avut nevoie de intervenţia medicilor, după ce a început să sângereze.

Min. 16: Ocazie Universitatea Craiova! Markovic l-a pus la încercare pe Iacob cu o scăriţă. La aceeaşi fază, atacantul a încercat un lob peste portarul arădenilor, dar acesta a intervenit decisiv.

Min. 2: Atmosfera este superbă pe arena Francisc Neuman, unde mii de fani sunt alături de favoriţii lor.

Min. 1: A început meciul!

• UTA Arad: Iacob – Tomozei, Erico, Medimorec, Baravykas – Roger, Batha, Passaglia, Ubbink – I. Hora, Miculescu
  • Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Găman, Screciu, Bancu – Nistor, Mateiu, Fedele – Gustavo, Markovic, Vînă

UTA Arad a obţinut doar un singur succes în acest sezon şi se află pe locul 10 în Liga 1, cu 5 puncte. Arădenii au pierdut etapa trecută la FC Botoşani, scor 1-2, şi caută un rezultat pozitiv.

De partea cealaltă, Universitatea Craiova a obţinut etapa trecută prima victorie din era Reghecampf. Alb-albaştrii au câştigat cu 3-0 confruntarea cu FC Voluntari şi caută un nou succes în campionat.

Cine va castiga Liga Campionilor in acest sezon?

0:07 Patronul din Liga 1 care a cerut să nu mai fie arbitrat de Istvan Kovacs: „Am trimis un act. E timpul să se întâmple ceva” 0:00 AC Milan şi Marseille s-au calificat în optimile Europa League! Roma s-a impus dramatic cu Feyenoord. Toate rezultatele 22
feb.
23:55
Mihai Stoica a anunţat „aroganţa supremă” pentru rivalii de la Rapid: „Mi-aş dori să luăm titlul în Giuleşti! Ar fi frumos!”
22
feb.
23:33
Dan Şucu a fost comparat cu Gigi Becali în „scandalul omeniei” din Liga 1: „Face exact ca el! M-am amuzat!”
22
feb.
23:30
Tabloul sferturilor Ligii Campionilor Asiei! Competiţia e LIVE în AntenaPLAY. Cu cine joacă Dan Petrescu şi Cristiano Ronaldo
22
feb.
22:54
Naţionala României de baschet, umilinţă istorică cu Luxemburg după ce a condus cu 23 de puncte în ultimul sfert
22
feb.
22:44
VideoIntrare horror în Liga Campionilor Asiei! Şi-a lovit adversarul cu piciorul în cap şi l-a tăiat cu crampoanele
22
feb.
22:27
Prima reacţie a lui Torje, după ce şi-a înjurat un adversar de „morţi”: „Aşa e la fotbal, ne mai înjurăm. Mi-am cerut scuze!”
22
feb.
22:02
Scandal uriaş cu Gabriel Torje la Chiajna – Ceahlăul 1-2: „Când înjuri de morţi e mai nasol!”
22
feb.
22:00
VIDEOAl Ittihad şi Al Hilal s-au calificat în sferturile Ligii Campionilor Asiei! Spectacol total în AntenaPLAY
Mircea Rednic, savuros la conferinţa de presă: "Toate fetele din spital au venit să mă vadă"
Liga 1 • 22 feb., 17:23
Mircea Rednic, savuros la conferinţa de presă: „Toate fetele din spital au venit să mă vadă”