Închide meniul

Victor Angelescu, cu moralul la pământ după FCSB – Rapid 3-1: ”E normal să fiu dezamăgit!”

Dragoș Vasile Publicat: 16 decembrie 2021, 13:22

Comentarii
Victor Angelescu, cu moralul la pământ după FCSB – Rapid 3-1: ”E normal să fiu dezamăgit!”

Mediafax Foto / Alexandru Dobre

Victor Angelescu, cu moralul la pământ după FCSB – Rapid 3-1

Patronul giuleștenilor este dezamăgit de rezultatul din derby, însă își laudă jucătorii pentru prestația de pe Arena Națională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“E normal să fiu dezamăgit după ce am primit gol în prelungiri, dar ăsta este fotbalul. A fost penalty, nu avem ce să contestăm. Per total a fost un meci frumos, am avut spectacol în tribune, a fost un adevărat derby. Nu am ce să le reproșez băieților, au jucat bine, FCSB nu a avut nicio ocazie după pauză.

Avem jucători cu experiență, sunt convins că ei se gândesc la play-off. Acum trebuie să ne pregătim bine pentru meciul cu Botoșani, iar apoi urmează pauza. Nu vor fi multe schimbări în această iarnă, cred că vor pleca trei jucători și vom încerca să aducem doi”, a declarat Victor Angelescu la digisport.ro. 

Junior Morais a pus tunurile pe Istvan Kovacs după FCSB – Rapid 3-1

Junior Morais s-a plâns că jucătorii celor de la FCSB s-au trântit la pământ la fiecare contact.

În plus, fundașul brazilian al Rapidului susține că Istvan Kovacs l-a eliminat pe nedrept când i-a acordat al doilea galben, în minutul 77, după contactul cu Valentin Crețu.

Reclamă
Reclamă

”O înfrângere grea, fiindcă am făcut un meci foarte bun. Am luat roşu la o fază unde cred că nu meritam al doilea galben. Îmi pare rău pentru colegi. E păcat, ne-au bătut pe final.

Arbitrul azi cred că a greşit puţin, jucătorii de la FCSB la orice contact erau pe jos. Nu ştiu dacă ne-am bătut singuri, cei de la FCSB sunt foarte puternici. Cred că am jucat foarte bine”, a spus Junior Morais, după FCSB – Rapid 3-1.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:16 20 feb.
Zoran Mitrov şi-a atacat colegii după FC Botoșani – U Cluj 1-3: “Fiecare am luat-o pe alt drum”
22:54 20 feb.
Coșmar pentru Marius Șumudică! Un nou eșec pentru român în Arabia Saudită
22:41 20 feb.
Leo Grozavu, mesaj pentru jucători: “Acum trebuie să arătăm caracter”
22:29 20 feb.
Alex Chipciu, discurs sincer după victoria de la Botoșani: „Nu suntem calificați”
22:24 20 feb.
Valeriu Iftime: “În prostia mea credeam la titlu!” Face praf un jucător: “Parcă a băut două sticle de whiskey”
21:58 20 feb.
Botoşani – U Cluj 1-3. „Șepcile roșii” defilează către o nouă prezență în play-off
1 Rezultatul istoric al Juliei Sauter, făcut zob în România: “Cea mai mare umilință pentru sportul românesc” 2 Ilie Dumitrescu a anunţat cine este selecţionerul care stă pe banca României cu Turcia: “100%” 3 Julia Sauter le-a dezvăluit celor de la Golden Skate realitatea cruntă, la 15 ani după ce a ales România 4 Răzvan Burleanu are concurenţă! Un nou candidat la şefia FRF: “Foarte multe probleme”. Ce îi reproşează actualului preşedinte 5 Revenire importantă în echipa lui Filipe Coelho, înainte de Unirea Slobozia – Universitatea Craiova 6 Anunţul lui Jose Mourinho despre transferul lui Ştefan Baiaram. Cu cine negociază jucătorul Universităţii
Citește și